Преса про вишиванки у парламенті, візи на на ліки, про сепаратизм і протести

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 8 лютого по 14 лютого 2013 року.


Галицьий Кореспондент

У вівторок 19 лютого депутати ВРУ фракцій Батьківщина і Свобода прийшли на роботу у вишиванках. Разом з УДАРівцями в червоно-білих футболках із закликом «Голосуємо особисто» вони продовжили блокувати трибуну і президію сесійної зали Верховної Ради з вимогою персонального голосування. Тож «Чи врятує вишиванка український парламентаризм» читайте у першосторінкому матеріалі газети.

Потрапити на кури абака у «Пегас» 15 років тому було справжнім везінням. Це був єдиний ресторан Івано-Франківська, де робили гриль. Попри те, що зараз гриль у місті роблять на кожному кроці, у «Пегасі» і далі продовжують ходити на курчата абака – вони мають тепер нову цінність – ностальгійну. «Пенас запрошує в юність» - на 7 сторінці.

«Ми робимо «типове» у місті предметом суспільного обговорення», - говорить на 8 сторінці засновник інтернет-спільноти «Типовий Франківськ» Микола Гавриляк.

Ідейний натхненник компанії «23 ресторани» Юрко Филюк щойно повернувся з півторамісячної подорожі Камбоджією, Тайландом, Лаосом та В’єтнамом. Замість п’ятизіркових готелів – кілька днів життя на деревах, замість вишуканих ресторанів – дешевий фаст-фуд. «Після кожної подорожі я придумую новий ресторан», – говорить Юрко Филюк на 16 сторінці.

Важливе про цьогорічний грип та ініші віруси читайте на 17 сторінці під заголовком «Попереджений – озброєний».

Критикуючи київську та обласну бюрократію, ми іноді забуваємо про найнижчий і, можливо, «найнепрохіднійший» рівень української чиновницької вертикалі. Той рівень, який прості люди змушені проходити найчастіше. «Туалетний тупик імпотентної влади», - на 19 сторінці.

 

Репортер

Об’язкове ліцензування імпортних препаратів уже спричинило ажіотаж і спротив. Поки влада запевняє, що дефіциту не буде, українці потрохи роблять запаси, а важкохворі – просто в паніці. Про це у першосторінковому матеріалі «На ліки ввели візи».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Юрій Дерев’янко. «Нардеп від Прикарпаття зметикував і пропарився на болючій темі – оптимізації бюджетних установ. Хоча, можливо, й не підозрював, що має аж таку креативну прес-службу…», - йдеться на 3 сторінці.

Деся через місяць в Івано-Франківську відбудеться конкурс, який розподілить 232 тисячі гривень між молодіжними організаціями області. Щороку левова частка грошей дістаються двом найвідомішим організаціям – Пласту і Молодіжній адміністрації. Обидві мають провладне покровительство: свободівське лобі та підтримку голови ОДА Михайла Вишиванюк відповідно. «Молодь і гроші: Хто кого?», - читайте на 4 сторінці.

Івано-франківський суддя, що напідпитку збив двох працівників водоекотехпрому досі вершить правосуддя. Деталі судової справи про Юрія Грици читайте на 6 сторінці в матеріалі «Суддя Грица хоче згадати трагедію».

 

Західний Кур’єр

Останнім часом в Україні, зокрема у Галичині, все частіше чути розмови про необхідність зміни форми існуючого державного ладу, бо, мовляв, саме нинішня «суперцентралізована» модель управління – ядро всіх українських юід та нещасть. «Чи потрібен Україні демонтаж?», - читайте на першій шпальті тижневика.

24 лютого минає 65 років від дня народження Тризубого Стаса. Про це читайте у статті «Співець нової днини» на 21 сторінці.

На Прикарпатті зібралися кращі літаючі лижники з усієї планети. «Кубок світу в Буковелі», - на 22 стоірнці.

 

Галичина

У Вигоді Долинського району через проблеми з лікарнею люди блокували автодорогу. Про це в темі номера під заголовком «Спротив на «зебрі».

Як планували використати природно-рекреаційну перлину Прикарпаття за панської Польщі читайте на 4 сторінці в матеріалі «Потенціал Дністровського каньйону».

Чи стане в Україні процес зникнення рідної мови необортним дізнавайтеся в тексті «Вузький вибір: українізація або зросійщення» на 8 сторінці.

Чому серед довгожителів, які пережили поважний 100-літній ювілей, переважають жінки? Читайте на 13 сторінці під заголовком «Секрети довголіття».


21.02.2013 2030 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

751 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2435
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33485
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2368
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3182
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5246 10

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

446

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1244

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

800

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1008
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

329
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

616
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

670 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1195
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

996
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1092
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

860
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30239 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

965
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3953
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

538
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

570