Преса про війну, дітей біженців, танці у Станиславові та відпускні для освітян

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 24 - 31 липня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Якщо нині війна. Третю хвилю мобілізації в низці населених пунктів Прикарпаття люди зустріли в штики. Протести супроводжувалися перекриттям доріг, пікетуванням військкоматів, розгоном мобільних медкомісій і навіть спаленям призовних документів. Вимога одна - не забирати місцевих чоловіків воювати на схід. Деталі у топ-темі ГК.

 

Командир батальйону "Азов" андрій Білецький: "Наш єдиний союзник - український народ". Поспілкуватись з командиром добровольчого батальйону Андрієм Білецьким журналісту "ГК" вдалось у зоні АТО у місці дислокації батальойону на березі Азовського моря. Отож - про війну, Україну після війни і щоденння батальйону на сторінці 6 видання.

 

Що танцювали у міжвоєнному Станиславові. Загадкова каріока - танець бразильський, швидкий, спарвжня новинка 1935 року. Але насправді танцювався він просто: два кроки вперед, два кроки вбік, і  - фігура.

 

 

Репортер

Волонтерський фронт. Українці самі профінансували Майдан, а тепер фінансують і армію. Поки мужі у великих кріслах пробують/не пробують розібратись у бюрократії закупівель, небайдужі люди пакують машини до зони АТО, а вних усе - від домашніх закруток до тепловізорів. Як прикарпацті вбирають і годують своїх хлопців в АТО - сторінка 7 "Репортера".

 

Усі діти - наші. Війна на Донбасі трвиає. На Прикарпатті більшає переселенців зі Сходу. Чимало сімей з дітьми. Батьки шукають собі роботу, а чадам - місце в садоку чи школі. І якщо зі школами в Івано-Франківську проблем немає, то садки переповнені вщент... Сторінка 4.

 

Мода на українське. Світ моди змінила Україна. Наші дизайнери уже півроку посилено креативлять над тим, як неординарно поєднати у сукнях чи інших елементах гардеробу кольори українського прапора чи національну вишивку, які оригінальні патріотичн імалюнки розмістити ан футболках. Дійшла мода навіть до автівок.

 

 

Західний кур'єр

Піти чи залишитися. Станом на сьогодні, інвестиційного "голоду" в області не спостерігається. Жодне підприємство за участю іноземного капіталу не згорнуло діяльності. Разом з тим, майже всі комерсанти з-закордоння пригальмували планови йрозвиток бізнесу. Чи втримає Прикарпаття іноземних інвесторів - у топ-темі "ЗК".

 

Зцілення по-східному. В Івано-Франківську з'явився різновид альтернативної медицини - аюрведа.

 

Солодкий символ давнього Станиславова. Як усе починалося із знаменитою і легендарною цукернею Кровіцького в нинішнеьому Івано-Франіквську дізнавалися журналісти "ЗК". Сторінка 13 видання.

 

 

Коломийські ВІСТИ

Втеча з Донбасу. Усвідомлення того, що необхідно змінювати місце проживання, до Василя Угринчука, мешканця Донбасу, прийшло нелегко. Але коли перебувати на лінії вогню стало небезпечно для життя його дітей, вони з дружиною одразу спакували валізи та вирушили на Коломийщину, шукаючи притулку у своїх рідних.

Про те, з чим зіткнулася його сім’я дорогою в безпечне місце, як починатимуть нове життя і чи готові повернутися в свій покинутий будинок – читайте у топ-темі свіжого номера «Коломийських ВІСТЕЙ».

 

Виплатіть освітянам відпускні! Минулого тижня педагоги Коломиї прийшли до ратуші з єдиною вимогою – виплатити їм чесно зароблені гроші. Тоді міський голова Ігор Слюзар пообіцяв учителям, що вже до кінця липня кожен учитель міста отримає свої гроші. Як висловилася в стінах ратуші голова профспілкового комітету вчителів міста Ольга Коба, вони довго чекали, але терпець уже урвався, адже грошей на життя немає зовсім. Цією справою вже зайнялася прокуратура. Коли освітянам чекати відпускних – дізнавалися кореспонденти газети.

 

«Ми не ведемо війну, ми – захищаємось». Отець Юрій Атаманюк з Коломиї повернувся з гарячого українського сходу, де надавав духовну підтримку українським військовослужбовцям. Там священик відвідав поранених українських бійців у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону, що на Харківщині. Отець спілкувався з військовими, молився за їхнє скоріше одужання, пригощав освяченою водою, благословляв та просто спілкувався з хлопцями. Про віру, війну та українських бійців в інтерв’ю кореспондентам «Коломийських ВІСТЕЙ» розповів о. Юрій Атаманюк.


31.07.2014 420 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

306
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13632 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1547
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

850
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6102
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1706

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

625

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1450

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1157
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

510
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

643
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1562
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

588
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

865
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5910
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13535
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

227
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

529
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

471
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

778 2