Преса про вибори мера, професійний футбол, знайомства в інтернеті та калуське провалля

 

 /data/blog/92378/f4b070829374955603e986eab76cca97.file

 

Огляд прикарпатської преси за період з 13 – 19 листопада 2015 року.

 

Вікна

Найближчі до утвореного провалля житлові будинки розташовані на відстані 70 метрів

Нова воронка утворилася практично за кілька метрів поруч зі старою. Як пояснили науковці  науково-дослідного інституту галургії, утворення провальних карстових ям у районі північного каїнітового поля колишнього рудника «Калуш» є результатом нерозумного втручання у земні надра. Поки відбувалася нарада у виконкомі, на вулиці Вітовського воронка розширилася і з’єдналася зі старою. Фахівці стверджують, що грунт просів над підземною камерою, яка має 330 метрів у довжину та  близько 30-ти метрів висоти.

Єдиний син командира УПА на схилі літ повернувся до рідного Боднарова і мріє заснувати музей

Односельці поставили в центрі Боднарова пам’ятник Олександру Луцькому та його побратиму-однолітку Михайлу Дяченку. У Львові його іменем названа вулиця. Калушани ж не пам’ятають і не шанують видатного земляка. На схилі літ повернувся в Боднарів єдиний син Олександра Луцького Богдан і взявся за заснування історико-етнографічного музею у приміщенні колишнього фельдшерсько-акушерського пункту. Робота зупинилася зі втратою зору.

Олег Криштопа: «Не можна двічі вступити в одну річку, а в одне лайно — хоч тричі»

У Калуській центральній бібліотеці імені Шевченка зустрілися три письменники: Олег Криштопа, Богдан Ославський та Василь Карп’юк. Така вибухова суміш змогла збурити калушан навіть у неділю, попри дощову погоду, і в залі бібліотеки зібралося повна аудиторія людей, цікавих до літератури. Головний герой нового твору Олега Криштопи «Кошмар на вулиці в’язнів» — столичний журналіст, який приїхав робити розслідування убивства кандидата в депутати у провінцію. Хоча, за словами автора, журналіст — не головний герой,а лише оповідач.

 

Західний кур'єр

Велика політика в малому місті

Міським головою Івано-Франківська став Руслан Марцінків.  Що відбулося? Таким питанням ламають собі голову вчорашні фаворити Олександр Шевченко та Ігор Насалик...

Гріють воду самотужки

Чому іванофранківці відмовляються від централізованого гарячого водопостачання? В цьому розбиралися журналісти "ЗК".

Про те, чого немає

Останнім часом в Івано-Франківську знову взялися активно обговорювати тему професійного футболу, якого на теренах Прикарпаття немає вже три з лишком років. З'явилась надія, що щось може змінитися?

 

Галичина

Коефіцієнт гріха

Влітку цього року абревіатура ЗНО не сходила з передовиць всеукраїнських газет та ефірів телеканалів... У вирі скандалу опинився й Івано-Франківський центр оцінювання якості освіти. Журналісти "Галичини" поспілкувалися із директором ІФРЦОЯО Богданом Томенчуком

Недосконалості вибору

Василь Скрипничук розповів про те, чим новообрана обласна рада відрізнятиметься від попередньої.

 

Галицький кореспондент

Івано-Франківськ: з головою чи без?

Мерські вибори у Франківську продовжують живувати. Перемога "свободівця" Руслана Марцінківа викликає безліч запитань. Головне з них - чому люди повірили більше цьому ще дуже молодому політику, а не досвідченому Насалику?

Літопис Галицький

У Рік 7523. Довго думали, аки індик перед обідом, луччі люди в городі галицькому, кого би то на престом городський посадити...

Бурштин: без опозиції та коаліції

Минулого тижня розпочала роботу нова Бурштинська міська рада. Не прийшов на неї екс-міський голова Петро Курляк...

У тенетах мережевих знайомств

Прихилники інтернет-знайомств ризикують не тільки пійматися на гачок сексуальних збоченців, а й нашкодити своїй репутації та отримати психічні розлади... Або й навіть втратити життя.

 

Репортер

Франківськ міняє голову

Результати другого туру виборів стали доволі несподіваними. Ще місяць тому скидалося на те, що основними фаворитами є представник УКРОПу Олександр Шевченко та Ігор Насалик від «Солідарності». Та у підсумку франків ці обрали добре знайому – «Свободу». Тож тепер ця партія має найбільше депутатів у міськраді плюс міського голову – Руслана Марцінківа. Що зіграло на користь «свободівців», хто і проти кого дружитиме у міській раді та як це позначеться на кожному мешканцеві міста…

Чорні дири на дорозі

Не секрет, що в Івано-Франківську крадуть комунальне майно. Лавки, лічильники, батареї, труби, але найбільше – каналізаційні люки. «Репортер» вирішив з’ясувати, скільки ж люків зникає, куди вони діваються і чи є дієвий спосіб боротьби з крадіжками.

Різношерста рада

Івано-Франківщина обрала облраду. Не зовсім нову, радше – оновлену. Тепер обранці до 30 листопада мають визначитися, чи не змінилися їхні плани та пріоритети, після чого обласна виборча комісія проведе першу сесію Івано-Франківської обласної ради VII демократичного скликання. Найсуттєвіші зміни в облраді – це кількість депутатів. Замість 114 мандатів тепер передбачено лише 84, хоча кількість крісел у залі для засідань навряд чи зміниться.

Дім, де завжди чекають

Майже через кожні вихідні франківські волонтери їздять у Залучанський дитячий будинок-інтернат, що в Снятинському районі. Везуть дітям подарунки, а найголовніше – свою любов. Минулої суботи разом з ними відправився і «Репортер».


19.11.2015 1022 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1371 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1695 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2490
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2313 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7557
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15278 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

332

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1051

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1119

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1909
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

293
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

670
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

911
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

937
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1966
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1016
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35168 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

285
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

495
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

640
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

957