Преса про вибори мера, професійний футбол, знайомства в інтернеті та калуське провалля

 

 /data/blog/92376/7d1a3a76582a5a001dd11f6677737214.file

 

Огляд прикарпатської преси за період з 13 – 19 листопада 2015 року.

 

Вікна

Найближчі до утвореного провалля житлові будинки розташовані на відстані 70 метрів

Нова воронка утворилася практично за кілька метрів поруч зі старою. Як пояснили науковці  науково-дослідного інституту галургії, утворення провальних карстових ям у районі північного каїнітового поля колишнього рудника «Калуш» є результатом нерозумного втручання у земні надра. Поки відбувалася нарада у виконкомі, на вулиці Вітовського воронка розширилася і з’єдналася зі старою. Фахівці стверджують, що грунт просів над підземною камерою, яка має 330 метрів у довжину та  близько 30-ти метрів висоти.

Єдиний син командира УПА на схилі літ повернувся до рідного Боднарова і мріє заснувати музей

Односельці поставили в центрі Боднарова пам’ятник Олександру Луцькому та його побратиму-однолітку Михайлу Дяченку. У Львові його іменем названа вулиця. Калушани ж не пам’ятають і не шанують видатного земляка. На схилі літ повернувся в Боднарів єдиний син Олександра Луцького Богдан і взявся за заснування історико-етнографічного музею у приміщенні колишнього фельдшерсько-акушерського пункту. Робота зупинилася зі втратою зору.

Олег Криштопа: «Не можна двічі вступити в одну річку, а в одне лайно — хоч тричі»

У Калуській центральній бібліотеці імені Шевченка зустрілися три письменники: Олег Криштопа, Богдан Ославський та Василь Карп’юк. Така вибухова суміш змогла збурити калушан навіть у неділю, попри дощову погоду, і в залі бібліотеки зібралося повна аудиторія людей, цікавих до літератури. Головний герой нового твору Олега Криштопи «Кошмар на вулиці в’язнів» — столичний журналіст, який приїхав робити розслідування убивства кандидата в депутати у провінцію. Хоча, за словами автора, журналіст — не головний герой,а лише оповідач.

 

Західний кур'єр

Велика політика в малому місті

Міським головою Івано-Франківська став Руслан Марцінків.  Що відбулося? Таким питанням ламають собі голову вчорашні фаворити Олександр Шевченко та Ігор Насалик...

Гріють воду самотужки

Чому іванофранківці відмовляються від централізованого гарячого водопостачання? В цьому розбиралися журналісти "ЗК".

Про те, чого немає

Останнім часом в Івано-Франківську знову взялися активно обговорювати тему професійного футболу, якого на теренах Прикарпаття немає вже три з лишком років. З'явилась надія, що щось може змінитися?

 

Галичина

Коефіцієнт гріха

Влітку цього року абревіатура ЗНО не сходила з передовиць всеукраїнських газет та ефірів телеканалів... У вирі скандалу опинився й Івано-Франківський центр оцінювання якості освіти. Журналісти "Галичини" поспілкувалися із директором ІФРЦОЯО Богданом Томенчуком

Недосконалості вибору

Василь Скрипничук розповів про те, чим новообрана обласна рада відрізнятиметься від попередньої.

 

Галицький кореспондент

Івано-Франківськ: з головою чи без?

Мерські вибори у Франківську продовжують живувати. Перемога "свободівця" Руслана Марцінківа викликає безліч запитань. Головне з них - чому люди повірили більше цьому ще дуже молодому політику, а не досвідченому Насалику?

Літопис Галицький

У Рік 7523. Довго думали, аки індик перед обідом, луччі люди в городі галицькому, кого би то на престом городський посадити...

Бурштин: без опозиції та коаліції

Минулого тижня розпочала роботу нова Бурштинська міська рада. Не прийшов на неї екс-міський голова Петро Курляк...

У тенетах мережевих знайомств

Прихилники інтернет-знайомств ризикують не тільки пійматися на гачок сексуальних збоченців, а й нашкодити своїй репутації та отримати психічні розлади... Або й навіть втратити життя.

 

Репортер

Франківськ міняє голову

Результати другого туру виборів стали доволі несподіваними. Ще місяць тому скидалося на те, що основними фаворитами є представник УКРОПу Олександр Шевченко та Ігор Насалик від «Солідарності». Та у підсумку франків ці обрали добре знайому – «Свободу». Тож тепер ця партія має найбільше депутатів у міськраді плюс міського голову – Руслана Марцінківа. Що зіграло на користь «свободівців», хто і проти кого дружитиме у міській раді та як це позначеться на кожному мешканцеві міста…

Чорні дири на дорозі

Не секрет, що в Івано-Франківську крадуть комунальне майно. Лавки, лічильники, батареї, труби, але найбільше – каналізаційні люки. «Репортер» вирішив з’ясувати, скільки ж люків зникає, куди вони діваються і чи є дієвий спосіб боротьби з крадіжками.

Різношерста рада

Івано-Франківщина обрала облраду. Не зовсім нову, радше – оновлену. Тепер обранці до 30 листопада мають визначитися, чи не змінилися їхні плани та пріоритети, після чого обласна виборча комісія проведе першу сесію Івано-Франківської обласної ради VII демократичного скликання. Найсуттєвіші зміни в облраді – це кількість депутатів. Замість 114 мандатів тепер передбачено лише 84, хоча кількість крісел у залі для засідань навряд чи зміниться.

Дім, де завжди чекають

Майже через кожні вихідні франківські волонтери їздять у Залучанський дитячий будинок-інтернат, що в Снятинському районі. Везуть дітям подарунки, а найголовніше – свою любов. Минулої суботи разом з ними відправився і «Репортер».


19.11.2015 834 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1058
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

868
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2001
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3368
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2611
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2609

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

349

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

790

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

750

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1707
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

438
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

793
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

772
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

422
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

452
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27108
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

897
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19742
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

502
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

458
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

786
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1504 5