Огляд івано-франківської преси за тиждень з 13 по 19 квітня 2012 року.
Галицький Кореспондент
Вже до кінця цього місяця Верховно Рада збирається ухвалити Трудовий кодекс України. Експерти застерігають: такий Кодекс перетворить найманих працівників на рабів своїх роботодавців. Про це першосторінковий матеріал «Кодекс на шию».
«Потрібно відкрити кран суспільної енергетики» - вважає на 7 сторінці Павло Шеремета.
Що дає заборона реклами цигарок читайте на 8 сторінці в тексті «Рекламна пауза».
З 30 квітня до 15 травня в Івано-Франківському обласному краєзнавчому музеї в рамках християнського фестивалю «Вгору серця» буде представлена виставка ікон Олександра Охапкіна. Художник відомий Україні і світу як послідовник традицій національного іконопису. «Живе світло української ікони» - на 16 сторінці.
Чи вдасться урізноманітнити культурне життя в Івано-Фрнківську через відродження муніципального центру сучасного мистецтва? Відповідь шукайте на 20 сторінці під заголовком «Мистецтво вимагає центру».
«Я вірю у прийдешні позитивні зміни світу» - говорить Любко Дереш на 21 сторінці.
Репортер
Урочистості святкування Дня міста почалися ще з радянських часів. Правда, тоді все було значно скромніше. Нині помпезність залежить від коштів, спонсорів, виборів. Спробуймо згадати, як місто святкувало останні 20 років на першій шпальні в тексті «Франківські хроніки».
Людиною тижня за версією «Репортера» став Тарас Зень. «За правдиву пластову впертість. Два роки тому в нього виникла ідея до 100-річчя Національної скаутської організації поставили пам’ятник пластунам. Інші сприйняли цю ідею скептично, але Зень не засмутився» - йдеться на 3 сторінці.
Водії франківський автобусів, незважаючи на сусідній туалет, вперто справляють нужду поруч. Про це на 5 сторінці в тексті «Пісяючі хлопчики».
«350 років: до кольору, до вибору» - свій ювілей Івано-Франківськ святкуватиме купою різних заходів. Детальніше на 6 сторінці.
«Заробляти в інтернеті можна, але не одразу, й халяви там точно немає» - йдеться на 17 сторінці в матеріалі «Гроші з павутини».
ХХ століття прокотилося Галичиною двома світовими та кількома меншими війнами. «Батальний живопис Станиславова» - на 20 сторінці.
Західний Кур’єр
Івано-Франківська міська рада ініціює офіційне відведення земель під парки і сквери. «Землю – паркам і скверам» - на першій шпальті тижневика.
«На вулиці Веселій життя невеселе» - сумні враження з перших кроків не зникають до кінця. Про це на 15 сторінці газети.
Уже наступного року кількість сільських рад на Прикарпатті може скоротитися на 40%. Влада сподівається, що таким чином вдасться не тільки зекономити кошти, а й стимулювати розвиток місцевих громад. Детальніше на 4 сторінці в матеріалі «Село без сільради».
«Візьми в родину сироту – впусти до хати янгола» - про всиновлення дійте в Івано-Франківську читайте на 14 сторінці.
Галичина
Про реконструкцію брами палацу Потоцьких та невиконані обіцянки влади читайте на першій сторінці під заголовком «А пам’ятка може впасти на голову».
Сенсаційну заяву про те, що на території Галича колись жили мамонти, вчені зробили ще десять років тому. «Таємниці давнього Галича» - на 8 сторінці.
Більшість господарів Городенківщини нині потирає потилиці: цього року змерзло чимало картоплі. «Ставка на картоплю?» - на 13 сторінці.