Преса про те, як Майдан роздає посади, чоловіче рабство, віртуальний шопінг і нове лого Івано-Франківська

 

 

Огля прикарпатської преси за період 6 - 13 березня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Сьогодні влада на Прикарпатті належить не голові ОДА, не радам різних рівнів – влада належить люстраторам. Нехай, звісно, не вся влада, але на призначення нових керівників різних рівнів так звана Координаційна рада, до якої увійшли представники франківського Майдану, таки впливає. ЇЇ прихильності вже другий тиждень завзято домагаються претенденти на керівні крісла, при цьому не обходиться без закулісних домовленостей, кумівстава-побратимства, партійних квот тощо. На жаль, чітких критеріїв до кандидатів «народні люстратори» сформувати так і не спромоглися. І далеко не кожен, хто зараз роздає посади, відзначився на Майдані чи й сам пройшов люстрацію… Як роздають посади на Прикарпатті – топ-тема «ГК». Сторінка 6.

 

Ще 10 років тому жертвами торгівля людьми в Україні були виключно жінки. Українки масово піддавалися сексуальній есплуатації, поки не зрозуміли, що «висоокплачувана робота за кордоном» - це майже гарантована робота у борделі. Сучасні тенденції змінилися. Жінки стали обачніші. Натомість на Прикарпатті 90% жертв работоргівлі – це чоловіки, які постраждали від трудової експлуатації в Росії, Ізраїлі, Монголії, Іраку. «Чоловіче рабство» - сторінка 16 «ГК».

 

«Голос поверх ліній фронту»: «ГК» спілкувався із відомими росіяни про Майдан, нову Україну і загрозу російсько-української війни. Сторінка 17 видання.

 

 

Галичина

Перевіркою на міцність духу і початком кінця путінської Росії називають ці хлопці події останніх днів. Усі вони були в столиці від самих початків українського Майдану, а нині їх об'єднала палата №3 нейрохірургічного відділення обласної клінічної лікарні в Івано-Франківську. «Лицарі майдану на Прикарпатті» - сторінка 9 «Галичини».

 

За останні три місяці українські митці отримали надзвичайно потужний заряд натхнення, назва якого – Майдан. «Як революція творить мистецтво» - на сторінках «Галичини».

 

Кожна із 27 шкіл обласного центру прагне бути найкращою на найекфективніше виконувати свою основну місію – давати своїм учням високоякісні та глибокі знання. Предметні олімпіади другого міського етапу ставлять крапку над «і» у змаганні за звання найкращого навчального закладу міста. «Галичина» дізнавалася, які школи цьогріч похвалилися високими результатами своїх учнів. «Освітній хіт-парад» - сторінка 13.

 

Вікна

Володимир Іваницький: «Уже більше ніхто не скаже, що ми отримали країну «на халяву». 20 лютого мало стати кінцем в історії Майдану. Ніч з 18 на 19 лютого була найзапеклішою з часу існування Майдану, — згадує калушанин Володимир Іваницький. Упродовж ночі силовики «використали» проти протестувальників близько 5 000 гранат. До лікарні із тяжкими пораненнями потрапили сотні «майданівців». За ніч на Майдані спалили все, що лише горіло — бо вогонь залишався єдиним дієвим захистом від силовиків. Хроніка Майдану — поглядом його активного учасника, калушанина Володимира Іваницького у свіжому числі газети «Вікна».

 

«Задача з усіма відомими». У Калуші триває гра «з усіма відомим»: нині відомі усі претенденти на голову Калуської РДА, і навіть — практично достеменно знають «переможця» цієї гри. «Вікна» тим часом, дізнавалися, чи є за що боротися? І наскільки безболісно міг би пройти процес ліквідації Калуської РДА, — дізнавалася Окснаа Пілянська у свіжому числі газети «Вікна».

 

«98 учнів із Калуша стали переможцями обласних олімпіад». Восьмикласниця ЗОШ №7 Леся Чебан визнана одним із найкращих знавців української мови в Івано-Франківській області. Дівчина представлятиме Прикарпаття на IV етапі — Всеукраїнській олімпіаді. Такі успіхи її вчителька Галина охан пояснює титанічною парцею. Про досягнення калуських освітян — у публікації Марти Галікної у свіжому числі газети «Вікна».

 

 

Західний кур’єр

Які домашні завдання належить виконати Україні задля зближення з ЄС і «Скільки коштує Європа?» - у топ-темі «ЗК». Сторінка 5.

 

Наскільки є виправданою тактика «м’якого опору», до якої вдалася Україна у відповідь на військову агресію Росії у Криму? Чи здатні українські Збройні сили в принципі протистояти росіянам? До яких сценаріїв Москви слід готуватися? «ЗК» про все це і не тільки говорив із колишнім керівництвом Збройних сил України. «Микола Мельник: Завоювати Україну росіяни не зможуть – під ними горітиме земля». Сторінка 6.

 

Слово «шопоголік» у нашому повсякденному вжитку появилося відносно недавно. Так називають тих людей, котрі не мають контролю над власним гаманцем і обов’язково із будь-якого магазину вийдуть із не завжди потрібними покупками. Для них головне – витратити гроші. Що ж таке «Віртуальний шопінг» і чи варто йому довіряти - читайте у свіжому номері «ЗК».

 

Репортер

На інтерв’ю вони погодились не одразу. «Хімік» – керівник охорони обласного Штабу національного спротиву. «Жовтень» керує силовим блоком Правого сектора в області. Відверті відповіді на відверті питання. «Екстремісти чи захисники» - у топ-темі номера.

 

Морська піхота у Феодосії вже два тижні у блокаді. Журналісти зв’язалися зі старшим лейтенантом Анатолієм Мозговим. «Морпіхів не злякати» - ексклюзивно у «Репортері».

 

Місту презентували візуальний стиль. Дизайнери працювали ще з минулого року. Навіщо? Аби місто впізнавали. Читайте в газеті – «Ратуша-хрестик як лого Франківська».


13.03.2014 847 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1389
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1049
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2070
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3553
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1340
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1331

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1687

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

500

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1138

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1307
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

393
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24253
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

500
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

439
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

619
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1508
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

676
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4610
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

602
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1523 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

614
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

525