Преса про те, як Майдан роздає посади, чоловіче рабство, віртуальний шопінг і нове лого Івано-Франківська

 

 

Огля прикарпатської преси за період 6 - 13 березня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Сьогодні влада на Прикарпатті належить не голові ОДА, не радам різних рівнів – влада належить люстраторам. Нехай, звісно, не вся влада, але на призначення нових керівників різних рівнів так звана Координаційна рада, до якої увійшли представники франківського Майдану, таки впливає. ЇЇ прихильності вже другий тиждень завзято домагаються претенденти на керівні крісла, при цьому не обходиться без закулісних домовленостей, кумівстава-побратимства, партійних квот тощо. На жаль, чітких критеріїв до кандидатів «народні люстратори» сформувати так і не спромоглися. І далеко не кожен, хто зараз роздає посади, відзначився на Майдані чи й сам пройшов люстрацію… Як роздають посади на Прикарпатті – топ-тема «ГК». Сторінка 6.

 

Ще 10 років тому жертвами торгівля людьми в Україні були виключно жінки. Українки масово піддавалися сексуальній есплуатації, поки не зрозуміли, що «висоокплачувана робота за кордоном» - це майже гарантована робота у борделі. Сучасні тенденції змінилися. Жінки стали обачніші. Натомість на Прикарпатті 90% жертв работоргівлі – це чоловіки, які постраждали від трудової експлуатації в Росії, Ізраїлі, Монголії, Іраку. «Чоловіче рабство» - сторінка 16 «ГК».

 

«Голос поверх ліній фронту»: «ГК» спілкувався із відомими росіяни про Майдан, нову Україну і загрозу російсько-української війни. Сторінка 17 видання.

 

 

Галичина

Перевіркою на міцність духу і початком кінця путінської Росії називають ці хлопці події останніх днів. Усі вони були в столиці від самих початків українського Майдану, а нині їх об'єднала палата №3 нейрохірургічного відділення обласної клінічної лікарні в Івано-Франківську. «Лицарі майдану на Прикарпатті» - сторінка 9 «Галичини».

 

За останні три місяці українські митці отримали надзвичайно потужний заряд натхнення, назва якого – Майдан. «Як революція творить мистецтво» - на сторінках «Галичини».

 

Кожна із 27 шкіл обласного центру прагне бути найкращою на найекфективніше виконувати свою основну місію – давати своїм учням високоякісні та глибокі знання. Предметні олімпіади другого міського етапу ставлять крапку над «і» у змаганні за звання найкращого навчального закладу міста. «Галичина» дізнавалася, які школи цьогріч похвалилися високими результатами своїх учнів. «Освітній хіт-парад» - сторінка 13.

 

Вікна

Володимир Іваницький: «Уже більше ніхто не скаже, що ми отримали країну «на халяву». 20 лютого мало стати кінцем в історії Майдану. Ніч з 18 на 19 лютого була найзапеклішою з часу існування Майдану, — згадує калушанин Володимир Іваницький. Упродовж ночі силовики «використали» проти протестувальників близько 5 000 гранат. До лікарні із тяжкими пораненнями потрапили сотні «майданівців». За ніч на Майдані спалили все, що лише горіло — бо вогонь залишався єдиним дієвим захистом від силовиків. Хроніка Майдану — поглядом його активного учасника, калушанина Володимира Іваницького у свіжому числі газети «Вікна».

 

«Задача з усіма відомими». У Калуші триває гра «з усіма відомим»: нині відомі усі претенденти на голову Калуської РДА, і навіть — практично достеменно знають «переможця» цієї гри. «Вікна» тим часом, дізнавалися, чи є за що боротися? І наскільки безболісно міг би пройти процес ліквідації Калуської РДА, — дізнавалася Окснаа Пілянська у свіжому числі газети «Вікна».

 

«98 учнів із Калуша стали переможцями обласних олімпіад». Восьмикласниця ЗОШ №7 Леся Чебан визнана одним із найкращих знавців української мови в Івано-Франківській області. Дівчина представлятиме Прикарпаття на IV етапі — Всеукраїнській олімпіаді. Такі успіхи її вчителька Галина охан пояснює титанічною парцею. Про досягнення калуських освітян — у публікації Марти Галікної у свіжому числі газети «Вікна».

 

 

Західний кур’єр

Які домашні завдання належить виконати Україні задля зближення з ЄС і «Скільки коштує Європа?» - у топ-темі «ЗК». Сторінка 5.

 

Наскільки є виправданою тактика «м’якого опору», до якої вдалася Україна у відповідь на військову агресію Росії у Криму? Чи здатні українські Збройні сили в принципі протистояти росіянам? До яких сценаріїв Москви слід готуватися? «ЗК» про все це і не тільки говорив із колишнім керівництвом Збройних сил України. «Микола Мельник: Завоювати Україну росіяни не зможуть – під ними горітиме земля». Сторінка 6.

 

Слово «шопоголік» у нашому повсякденному вжитку появилося відносно недавно. Так називають тих людей, котрі не мають контролю над власним гаманцем і обов’язково із будь-якого магазину вийдуть із не завжди потрібними покупками. Для них головне – витратити гроші. Що ж таке «Віртуальний шопінг» і чи варто йому довіряти - читайте у свіжому номері «ЗК».

 

Репортер

На інтерв’ю вони погодились не одразу. «Хімік» – керівник охорони обласного Штабу національного спротиву. «Жовтень» керує силовим блоком Правого сектора в області. Відверті відповіді на відверті питання. «Екстремісти чи захисники» - у топ-темі номера.

 

Морська піхота у Феодосії вже два тижні у блокаді. Журналісти зв’язалися зі старшим лейтенантом Анатолієм Мозговим. «Морпіхів не злякати» - ексклюзивно у «Репортері».

 

Місту презентували візуальний стиль. Дизайнери працювали ще з минулого року. Навіщо? Аби місто впізнавали. Читайте в газеті – «Ратуша-хрестик як лого Франківська».


13.03.2014 817 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1675
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1056
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1309 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3805 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33900
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2871

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

380

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

785

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1740

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1098
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1082
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

659
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

533
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2014
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12227
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1529
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1317
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

573
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

283
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

354
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

403
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1289