Преса про супермаркет "Велмарт", Табачника та освіту

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 9 по 15 березня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент

Перевірка одного з найбільших супермаркетів міста Івано-Франківська зайняла майже три години, але вони були того варті. «ГК» виявив у «Велмарті» чимало порушень, на які варто звернути увагу покупцям, та дізнався від керівництва магазину, що зіпсовані, смердючі продукти можуть лежати на прилавках – щоби покупець мав вибір. Детальніше в першосторінковому матеріалі газети «Війна за якість. «Велмарт» з продовження на 5 сторінці.

Голова українського товариства в Республіці Карелія, уродженка Івано-Франківська Світлана Рукавишникова розповіла як українцям в Росії вдається триматися національних коренів і берегти рідну мову на 7 сторінці під заголовком «Світлана Рукавишникова: «На жаль, Україна нам нічим не допомагає».

Чому, перетнувши західний кордон, люди почуваються безпечніше та комфортніше ніж в Україні шукайте відповідь в тексті «Польща: близька і далека» на 8 сторінці.

До Дня міста Івано-Франківська у Пасажі Гартенбергів буде виставлено унікальну панораму битви під Жовтими Водами франківського скульптора Ярослава Булки. Детальніше на 16 сторінці в матеріалі «Час зупинитися під Жовтими Водами».

Свій розквіт судноплавство на Дністрі пережило в епоху Австро-Угорщини. Але ще до 70-их років минулого століття на ріці можна було побачити баржі, катери та теплоходи. «Дністровська флотилія» - на 19 сторінці.

«Сміх – це те, що об’єднує не залежно від чину, місця та політичних поглядів» - вважає дует «Кролики» на 21 сторінці.

 

Репортер

Два роки тому цей чоловік очолив міністерство освіти і науки. Його призначення викликало бурю протестів, які не стихають і нині. Тож куди за два роки заїхала українська освіта читайте на першій шпальті під заголовком «Табачник проти освіти» з продовженням на 7 сторінці.

Людиною тижня за версією «Репортера» став Назар Павлів. «Прикарпатський стронгмен вкотре вразив Україну. В ефірі всеукраїнського телешоу він двічі протягнув два автобуси: спочатку порожні, потім з пасажирами. Судді винукнули «Так!», Назар відповів: «Слава Україні!» - йдеться на 3 сторінці.

Про те, чи справді аж так потрібен франківським підприємцям місцевий «Оскар» дізнавайтеся на 5 сторінці в тексті «Тріумф-2011».

«Чиї ліфти або Справа на мільйон» - як Івано-Франківський виконком натужно шукав і майже знайшов крайнього у ліфтовій проблемі на 6 сторінці.

Краєзнавчий музей готується до нової виставки в рамках проекту «Врятуймо скарби разом!». Три роки тому музей відкрив Україні унікальні, досі не відомі ікони XVIII – XIX століть. Ідея проекту належить реставратору Валерію Твердохлібу. Детальніше на 18 сторінці в тексті «Той, що «лікує» ікони».

У 50 років він відкрив у собі художній хист, побував церкву і врятував дружину. «Міні-церква від агронома» на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Чи існуватиме ЗНО в Україні ще хоч кілька років з’ясовували журналісти тижневика на першій шпальті під заголовком «Вступна кампанія» з продовженням нам 5 сторінці.

«Станиславів проти Івано-Франківська»: чи варто повертати місту стра назву? Про це читайте на першій сторінці з продовженням на 4-ій.

Мистецтву нині бракує красивого тіла. Художники розшукують натурників. Втім у бюрократичних паперах ця професія звучить геть не романтично – демонстратори пластичних поз. «Шерш ля фам: 90-60-90 – не обов’язкові» - на 14 сторінці.

 

Галичина

«Навчальні програми набирають рекордну кількість предметів, а підручники все більш схожі на ребуси» - йдеться на першій сторінці газети під заголовком «Школа відрази?» з продовженням на 8 сторінці.

Образно кажучи, строкатими виявилися за результатами лабораторних досліджень у ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» звично білі на вигляд молоко і сметана, зразки яких журналісти купили в івано-франківських магазинах. Про це детальніше на першій сторінці з продовженням на 4 в статті «На чому дурять споживача».

Днями Прикарпатський університет підписав угоду про співпрацю з Карловим університетом Праги. Детальніше на 3 сторінці в матеріалі «Чеський вектор ПНУ».

Фронтмен гурту «ВВ» перед недавнім концертом в Івано-Франківську зустрівся з журналістами «Галичини». «Країна мрій Олега Скрипки» на 15 сторінці.


15.03.2012 2444 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

845
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1458
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3279 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2565
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3427
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2983

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

330

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

794

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

800

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1410
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3239
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20737
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

964
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

488
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

562
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1121
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5816
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

241
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3616 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

671 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1001
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1351 2