Огляд івано-франківської преси за тиждень з 9 по 15 березня 2012 року.
Галицький Кореспондент
Перевірка одного з найбільших супермаркетів міста Івано-Франківська зайняла майже три години, але вони були того варті. «ГК» виявив у «Велмарті» чимало порушень, на які варто звернути увагу покупцям, та дізнався від керівництва магазину, що зіпсовані, смердючі продукти можуть лежати на прилавках – щоби покупець мав вибір. Детальніше в першосторінковому матеріалі газети «Війна за якість. «Велмарт» з продовження на 5 сторінці.
Голова українського товариства в Республіці Карелія, уродженка Івано-Франківська Світлана Рукавишникова розповіла як українцям в Росії вдається триматися національних коренів і берегти рідну мову на 7 сторінці під заголовком «Світлана Рукавишникова: «На жаль, Україна нам нічим не допомагає».
Чому, перетнувши західний кордон, люди почуваються безпечніше та комфортніше ніж в Україні шукайте відповідь в тексті «Польща: близька і далека» на 8 сторінці.
До Дня міста Івано-Франківська у Пасажі Гартенбергів буде виставлено унікальну панораму битви під Жовтими Водами франківського скульптора Ярослава Булки. Детальніше на 16 сторінці в матеріалі «Час зупинитися під Жовтими Водами».
Свій розквіт судноплавство на Дністрі пережило в епоху Австро-Угорщини. Але ще до 70-их років минулого століття на ріці можна було побачити баржі, катери та теплоходи. «Дністровська флотилія» - на 19 сторінці.
«Сміх – це те, що об’єднує не залежно від чину, місця та політичних поглядів» - вважає дует «Кролики» на 21 сторінці.
Репортер
Два роки тому цей чоловік очолив міністерство освіти і науки. Його призначення викликало бурю протестів, які не стихають і нині. Тож куди за два роки заїхала українська освіта читайте на першій шпальті під заголовком «Табачник проти освіти» з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став Назар Павлів. «Прикарпатський стронгмен вкотре вразив Україну. В ефірі всеукраїнського телешоу він двічі протягнув два автобуси: спочатку порожні, потім з пасажирами. Судді винукнули «Так!», Назар відповів: «Слава Україні!» - йдеться на 3 сторінці.
Про те, чи справді аж так потрібен франківським підприємцям місцевий «Оскар» дізнавайтеся на 5 сторінці в тексті «Тріумф-2011».
«Чиї ліфти або Справа на мільйон» - як Івано-Франківський виконком натужно шукав і майже знайшов крайнього у ліфтовій проблемі на 6 сторінці.
Краєзнавчий музей готується до нової виставки в рамках проекту «Врятуймо скарби разом!». Три роки тому музей відкрив Україні унікальні, досі не відомі ікони XVIII – XIX століть. Ідея проекту належить реставратору Валерію Твердохлібу. Детальніше на 18 сторінці в тексті «Той, що «лікує» ікони».
У 50 років він відкрив у собі художній хист, побував церкву і врятував дружину. «Міні-церква від агронома» на 19 сторінці.
Західний Кур’єр
Чи існуватиме ЗНО в Україні ще хоч кілька років з’ясовували журналісти тижневика на першій шпальті під заголовком «Вступна кампанія» з продовженням нам 5 сторінці.
«Станиславів проти Івано-Франківська»: чи варто повертати місту стра назву? Про це читайте на першій сторінці з продовженням на 4-ій.
Мистецтву нині бракує красивого тіла. Художники розшукують натурників. Втім у бюрократичних паперах ця професія звучить геть не романтично – демонстратори пластичних поз. «Шерш ля фам: 90-60-90 – не обов’язкові» - на 14 сторінці.
Галичина
«Навчальні програми набирають рекордну кількість предметів, а підручники все більш схожі на ребуси» - йдеться на першій сторінці газети під заголовком «Школа відрази?» з продовженням на 8 сторінці.
Образно кажучи, строкатими виявилися за результатами лабораторних досліджень у ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» звично білі на вигляд молоко і сметана, зразки яких журналісти купили в івано-франківських магазинах. Про це детальніше на першій сторінці з продовженням на 4 в статті «На чому дурять споживача».
Днями Прикарпатський університет підписав угоду про співпрацю з Карловим університетом Праги. Детальніше на 3 сторінці в матеріалі «Чеський вектор ПНУ».
Фронтмен гурту «ВВ» перед недавнім концертом в Івано-Франківську зустрівся з журналістами «Галичини». «Країна мрій Олега Скрипки» на 15 сторінці.