Преса про супермаркет "Велмарт", Табачника та освіту

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 9 по 15 березня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент

Перевірка одного з найбільших супермаркетів міста Івано-Франківська зайняла майже три години, але вони були того варті. «ГК» виявив у «Велмарті» чимало порушень, на які варто звернути увагу покупцям, та дізнався від керівництва магазину, що зіпсовані, смердючі продукти можуть лежати на прилавках – щоби покупець мав вибір. Детальніше в першосторінковому матеріалі газети «Війна за якість. «Велмарт» з продовження на 5 сторінці.

Голова українського товариства в Республіці Карелія, уродженка Івано-Франківська Світлана Рукавишникова розповіла як українцям в Росії вдається триматися національних коренів і берегти рідну мову на 7 сторінці під заголовком «Світлана Рукавишникова: «На жаль, Україна нам нічим не допомагає».

Чому, перетнувши західний кордон, люди почуваються безпечніше та комфортніше ніж в Україні шукайте відповідь в тексті «Польща: близька і далека» на 8 сторінці.

До Дня міста Івано-Франківська у Пасажі Гартенбергів буде виставлено унікальну панораму битви під Жовтими Водами франківського скульптора Ярослава Булки. Детальніше на 16 сторінці в матеріалі «Час зупинитися під Жовтими Водами».

Свій розквіт судноплавство на Дністрі пережило в епоху Австро-Угорщини. Але ще до 70-их років минулого століття на ріці можна було побачити баржі, катери та теплоходи. «Дністровська флотилія» - на 19 сторінці.

«Сміх – це те, що об’єднує не залежно від чину, місця та політичних поглядів» - вважає дует «Кролики» на 21 сторінці.

 

Репортер

Два роки тому цей чоловік очолив міністерство освіти і науки. Його призначення викликало бурю протестів, які не стихають і нині. Тож куди за два роки заїхала українська освіта читайте на першій шпальті під заголовком «Табачник проти освіти» з продовженням на 7 сторінці.

Людиною тижня за версією «Репортера» став Назар Павлів. «Прикарпатський стронгмен вкотре вразив Україну. В ефірі всеукраїнського телешоу він двічі протягнув два автобуси: спочатку порожні, потім з пасажирами. Судді винукнули «Так!», Назар відповів: «Слава Україні!» - йдеться на 3 сторінці.

Про те, чи справді аж так потрібен франківським підприємцям місцевий «Оскар» дізнавайтеся на 5 сторінці в тексті «Тріумф-2011».

«Чиї ліфти або Справа на мільйон» - як Івано-Франківський виконком натужно шукав і майже знайшов крайнього у ліфтовій проблемі на 6 сторінці.

Краєзнавчий музей готується до нової виставки в рамках проекту «Врятуймо скарби разом!». Три роки тому музей відкрив Україні унікальні, досі не відомі ікони XVIII – XIX століть. Ідея проекту належить реставратору Валерію Твердохлібу. Детальніше на 18 сторінці в тексті «Той, що «лікує» ікони».

У 50 років він відкрив у собі художній хист, побував церкву і врятував дружину. «Міні-церква від агронома» на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Чи існуватиме ЗНО в Україні ще хоч кілька років з’ясовували журналісти тижневика на першій шпальті під заголовком «Вступна кампанія» з продовженням нам 5 сторінці.

«Станиславів проти Івано-Франківська»: чи варто повертати місту стра назву? Про це читайте на першій сторінці з продовженням на 4-ій.

Мистецтву нині бракує красивого тіла. Художники розшукують натурників. Втім у бюрократичних паперах ця професія звучить геть не романтично – демонстратори пластичних поз. «Шерш ля фам: 90-60-90 – не обов’язкові» - на 14 сторінці.

 

Галичина

«Навчальні програми набирають рекордну кількість предметів, а підручники все більш схожі на ребуси» - йдеться на першій сторінці газети під заголовком «Школа відрази?» з продовженням на 8 сторінці.

Образно кажучи, строкатими виявилися за результатами лабораторних досліджень у ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» звично білі на вигляд молоко і сметана, зразки яких журналісти купили в івано-франківських магазинах. Про це детальніше на першій сторінці з продовженням на 4 в статті «На чому дурять споживача».

Днями Прикарпатський університет підписав угоду про співпрацю з Карловим університетом Праги. Детальніше на 3 сторінці в матеріалі «Чеський вектор ПНУ».

Фронтмен гурту «ВВ» перед недавнім концертом в Івано-Франківську зустрівся з журналістами «Галичини». «Країна мрій Олега Скрипки» на 15 сторінці.


15.03.2012 2350 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

786
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11321 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1956
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1843
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2841
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4726

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

484

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1134

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1647

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1398
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1788
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1605
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8850
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

692
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

768
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1956
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

925
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

437
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

326 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

777 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

816