![](https://firtka.if.ua/media/cache/blog_thumb/data/blog/17801/7e67c9a13685aa91dd9cc8acec66d5e8.jpeg)
Огляд івано-франківської преси за тиждень з 24 лютого по 1 березня 2011 року.
Галицький Кореспондент
Минулого тижня журналісти газети перевірили популярний в Івано-Франківську супермаркет «Колібріс» торгового центру «Велес», що на Вовчинецькій. Це першосторінковий матеріал від заголовком «Війна за якість: «555-Колібріс» з продовженням на 5 сторінці.
У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника готуються до офіційного старут виборів ректора. Про це на 4 сторінці в статті «Ректоріада: керована демократія чи чесна гра?».
Під час всеукраїнського перепису населення, запланованого на цей рік, українцям пропонуватимуть вибирати мову з-поміж української, гуцульської, русинської та навіть карпатської мови. «Розчинення українців» - на 8 сторінці.
«Якщо ви нарікаєте, що вам важко, немає грошей або життя не має сенсу – сходіть до інвалідів» - йдеться на 16 сторінці в матеріалі «Ніхто з них не збирався бути інвалідом».
Міністерство освіти вивело новий товар на ринок бізнесу на дітях, який воно само і плекає. Схема невабиглива: міністерство провокує серед школярів підвищений попит на книжки, а право продавати ці книжки передає близьком до себе видавництвам. Новий товар гарантовано матиме успіх при такій організації бізнесу. Видано «Довідник абітурієнта-2012». Детальні в статті «Довідник афериста» на 18 сторінці.
Репортер
«Історичний центр міста. Ратуша, фонтан, ресторани, кафе. Поруч – руїна, будинок на Вірменській,1. Туристи би дуже здивувався. Не те слово – все місто дивується, давно, роками. А як цікаво живуть люди у сусільному будинку?» - йдеться на першій шпальті під заголовковом «Руїна на продаж» з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став секретар Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків. «Секретар Івано-Франківської міськради на сесії зачитав дуже своєрідний запит до прикарпатських ЗМІ – фактично звинуватив усіх без розбору журналістів у замовній нелюбові до «Свободи» - йдеться на 3 сторінці.
Уже 10 березня обласний центр може залишитися без свого футбольного клубу. «Прикарпаття» живе до весни» - йдеться на 5 стрінці.
Про скіммінг, фітинг та інші цікаві способи шахрайств із грошима безпечних громадян читайте на 6 сторінці в матеріалі «Пін-код на гачку».
Нині йому було би 63 роки. Що зв’язувало відомого композитора Володимир Івасюка з Прикарпаттям читайте на 8 сторінці під заголовком «Наш Івасюк».
«Коли олігархи починають цікавитися культурою, це виликає підозру» - каже Сергій Жадан в інтерв’ю на 19 сторінці.
Західний Кур’єр
В Івано-Франківську будуть забудовувати колишні спец території та промислово-складські зони. Детальніше у першосторінковому матеріалі «Перспектива забудови» з продовженням на 4 сторінці.
«На Рожнятівщині зловили чупакабру». «Чудо звіра притягнула сусідська вівчарка» - йдеться на 3 сторінці.
«Лексикон інтимних міст – це моя найкраща книжка» - вважає Юрій Андрухович в інтерв’ю на 5 сторінці.
Попри заяви столичних чиновників щодо намірів побудови олімпійського містечка на Львівщині, сусідня Івано-Франківщина не полишає сподівань долучитися до національного проекту «Олімпійська надія 2022». Про це в статіт на першій сторінці з продовженням на 16 під заголовком «Олімпійська надія Прикарпаття».
Галичина
В Україні, схоже, буде таки український час. Проект закону про порядок обчислення асу на території України, підготовлений Урядом, днями вже зареєстрували у Верховній Раді. Це тема першосторінкового матеріалу газети «Останнє літо часової метушні?».
Сухий, обережний, «калькулюючий» усе швейцарець перейнявся справами України, як би це були його власні. «Друг Українців» - на 9 сторінці.
У цьому товаристві кожній розповіді неодмінно передує згадка промовся про особистий «безалкогольний стаж». «12 років від прірви» - на 14 сторінці.