Преса про створення нової релігійної організації, брак місця на кладовищі та містечко милосердя

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 13 по 19 січня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент
В Івано-Франківську Сергій Журавльов, який називає себе архієпископом православної реформаторської церкви, оголосив про створення осередку своєї релігійної організації. «Ловець луш православних» - на першій шпальті з продовженням на 5 сторінці.
У вівторок, 17 січня міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус звітував про роботу в минулому році. Голова фракції «УДАР-Громадський форум» у міськраді Юрій Соловей звинуватив мера в неналежному виконанні службових обов’язків і спробував ініціювати його відставку. Про це на 4 всторінці в репортажі «УДАР по Анушкевичусу».
Про те, як полювали на Галичині сто років тому читайте на 6 сторінці під заголовком «Карпатське сафарі».
Хто тричі пірне у крижану воду на Водохреща, змиє з себе всі гріхи і хвороби. Але як наважитись на такий вчинок тим, хто ніколи не купався взимку? Журналісти спитали поради у сміливців, які постійно купаються на Йордана, та в моржів «зі стажем» на 14 сторінці в тексті «Безстрашні йорданські моржі».
У центральній частині Івано-Франківська під вікнами житлового будинку зводять автостоянку. Жодних дозволів на будівництво забудовник не має. А невдоволеним сусідам намагається закрити рота погрозами. «Стоянка під вікнами» - на 16 сторінці.

Репортер
На івано-франківському міському кладовищі закінчилися місця для поховання. Майже 40 років франківців ховають на Чукалівському цвинтарі. Кілька місяців тому там закінчилися місця. Але КП «Спецкомбінат» не розгубилося і звялося ховати на паях селян. Як у нас буває, без жодних дозволів. Про це у першосторінковому матеріалі «Вмирати треба почекати» з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став Олександр Голуб. «Відзначаємо нардепа-комуніста, львів’янина – за типову для його партії «небайдужість» до земляків. Він надзвичайно перейнявся тим, що ветерани УПА отримуватимуть 500 гривень доплати до пенсії. Розпереживався… аж до абсурду» - йдеться на 3 сторінці.
Звіт Віктора Анушкевичуса на останній сесії тривав цілих три години. Було багато запитань, відповідей, ударів і відбивань. Закінцилося нічим. Детальніше на 4 сторінці в репортажі «Меру згадали всі гріхи».
Юрій Грица, який півроку тому в нетверезому стані збив «Волгою» двох працівників водоканалу, нарешті з’явився на лаві підсудних. Про це на 6 сторінці в тексті «Суддю дозволили судити».
У селі Підвербці Тлумацького району мешкають грузинські біженці Михайло та Луара. Вони жили майже в раю, а тікати їм довелося – з аду. «Вигнанці на Прикарпатті» - на 17 сторінці.
«1916 рік. Війна. Південно-Західний фронт. Я там воював і хочу все розповісти». «Як я брав Станиславів» - спогади російського унтер-офіцера Олексія Яковлєва на 20 сторінці.

Західний Кур’єр
Через містечко милосердя пройшло майже 100 матерів-одиначок. Про це на першій шпальті газети в тексті «Миле серце Грохолини».
«Бюджет – це така річ, що грошей завжди буде мало» - голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк поділився своїми враженнями від засідання Комітету з економічних реформ на 2 сторінці.
Міськрада взяла до відома звіт міського голови і не підтримала пропозицію про дострокове припинення його повноважень. «Один за всі і всі на одного?» - на 3 сторінці.
На невеличкій кухні в Уляни Коцаби кипить робота. Жінка чаклує над двома новими шедеврами. Один торт із білими ліліями та ангеликом – для новопризначеного митрополита. «В Уляни Коцаби орхідеї і троянди цвітуть на тортах» - на 18 сторінці.
«Немає сенсу порпатися в минулому і робити на цьому піар» - інтерв’ю співачки Міки Ньютон на 20 сторінці з продовженням на 15 сторінці.


19.01.2012 2082 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5199 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4044 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7959 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20292 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1168 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496