Преса про стан "Водоекотехпрому" та про трагедію в Івано-Франківському міському пологовому будинку

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 10  по 17 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Зрікшись уряду Верховного Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Любомир Гузар зробив вчинок, який вивів всі нас на якісно новий рівень. Про це першосторінкова публікаця газети «Свідчення Патріарха».

Наміри «Карпатнафтохіму» добувати кам’яну сіль на Рожнятівщині наштовхнулись на спротив місцевих сільських громад. Інвестор запевняє, що страхи селян безпідставні, й погоджується на будь-яку незалежну екологічну експертизу. Про це на 6 сторінці під заголовком «Сіль землі».

Більшість українців підтримують впровадження страшних картинок на пачках цигарок. Проте в Україні це впровадження чомусь саботують. Про це на 8 сторінці газети в розслідуванні «Хто береже курців?».

У судовому процесі за звинуваченням 29-річного сина колишнього першого заступника міського голови Івано-Франківська у вбивстві свого приятеля допитували свідків, серед яких троє – працівники міліції. Про це читайте в матеріалі «Справа Ониськіва: допит міліції» на 19 сторінці.

29 січня в Івано-Франківську незадовго після пологів померла 30 річна жінка. Її син пережив маму лише на кілька днів. Чи визнають причиною цієї подвійної трагедію лікарську помилку, стане відомо наступного тижня, коли сповістять про результати засідання комісії управління охорони здоров’я ОДА. Що саме трапилося у міському пологовому будинку, розповідає сестра загиблої Христина Валінгунда на 17 сторінці під заголовком «Смерть за протоколом».

Довкола обласного шахово-шашкового клубу минулого тижня розгорівся скандал. Діти прийшли на заняття згідно з розкладом і наткнулися на зачинені двері з новою колодкою. Батьки побоюються, що чиновники заповзялися виселити клуб із надто привабливого приміщення у центрі міста.

 

Репортер

Першосторінковий матеріал тижневика присвячений подружнім стосункам українських дівчат і арабських студентів на прикладі 21 річної Святослави, яка свого часу одружилася з іракцем, а зараз бореться за повернення своєї дитини з Іраку. Сама жінка зуміла вирватися до України. Про це в матеріалі «Іракська полонянка» на першій шпальті тижневика.

Людиною тижня за версією «Репортера» став голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк «за впевненість». Губернатор переконаний, що працюватиме на своїй посаді до 2020 року разом із Януковичем, а ми всі житимемо в Європі. З невіруючими голова ОДА готовий битися об заклад.

Івано-Франківська міська рада ламає списи з міським головою через директора комунального підприємства «Водоекотехпром» Романа Шестопалова. Про камінь спотикання, яким стало комунальне підприємство на 4 сторінці під заголовком «Хто в хаті газда?»

В Івано-Франківську померла породілля, а згодом ї її дитина. Винні всі. А хто найбільше – покаже розслідування. Сестра покійної жінки Христина Валігунда розповіла журналіста цю страшну історію на 5 сторінці під заголовком «Коли вбиває байдужість».

Перший «супермаркет» з’явився у Станіславові понад 100 років тому. Будова була швидкою, а споруда – пишною. Підлогу збиралися викласти грошима. Про перший «супермаркет» в Станіславові на 20 стрінці.

 

Західний Кур’єр

Першосторінкивий матеріал порушує не нову проблему жебрацтва в Івано-Франківську. «…коли одні, жебракуючи, намагаються заробити на ліки чи харчі, не маючи інших джерел надходження грошей, то існує й інша категорія бідняків, які отримують від такого занняття ще й неабиякий адреналін» - йдеться в публікації «Королі вулиць» заробляють на почутті жалю».

На 4 сторінці опубліковано інтерв’ю з лідером фракції «Фронт змін» в Івано-Франківській міській раді Ігорем Прокопівим, який за коротки час з простого депутата минулої каденції перетворився на впливового політичного діяча.

Минулого тижня вся світова спільнота заговорила про Українську греко-католицьку церкву, а причиною цьому стало прийняття Папою Римським заяви про залишення поста глави Церкви кардиналом Любомиром Гузаром. Цю ситуацію коментує на 15 сторінці владика-емерит Софрон Мудрий: «В Україні є мало кандидатів, котрі б могли очолити Церкву».

 

Галичина

Тривала відлига, що передувала відчутному похолоданню в ці лютневі дні, у багатьох іх нас послабила імунітет. Звідси й нежить, кашель і підвищення температури – ознаки грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій. Утім, нині доводиться чути і про «дивний грип». Його симптоми у дітей та дорослих досить незвичні: ні кашлю, ні насморку, а надвечір температура несподівано стрибає до 39-ти градусів. Що приховує в собі «дивний грип» читайте в першосторінковому матеріалі газети «Наразі лише привид епідемії?...».

«Карпатнафтохім» йде назустріч громаді» - під таким заголовком на 14 сторінці описано намір підприємства розробляти Верхньострутинське родовище для видобутку кам’яної солі. Представники ТОВ «Карпатнафтохім» розмовляли з депутатами сільської ради. На зустрічі було вирішено: останнє слово повинен сказати народ на сході села.

 

 

Вечірній Івано-Франківськ

«Пам’ятник Мазепи може бути в Калуші» - міський голова Калуша Ігор Насали ініціював встановлення в місті пам’ятника Іванові Мазепи. Про це на першій шпальті тижневика.

Вже кілька місцяв довкола КП «Івано-Франківськводоекотехпром» гуляє резонансна інформація: підприємство, яке ще недавно вважалося чи не найбільш успішним комунальним підприємством Івано-Франківська стало банкрутом. Про це на 3 сторінці під заголовком «Депутати обурені станом справ на «Водоекотехпромі».


17.02.2011 2567 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2211
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1458
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3569
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5329
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1612
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1984

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

99

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

379

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

818

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1594
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

385
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

721
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2412 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

384
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

809
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4860
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

677
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

537
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

473
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

347
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

667
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

829 2