Преса про сміття, "водіїв-хамів", соцопитування та підземні ходи

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 23 по 29 березня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент

Цього тижня журналісти газети вирішили повоювати за якість із супермаркетом «АРСЕН». В обідню пору там було не надто людно… «Приїхав директор…», - ширилися чутки. Не найкращий час для перевірок, але «ГК» без знахідок не залишився…

 

Про те, як «депутати-свободівці» готують Івано-Франківськ до Великодня читайте на 3-й шпальті.

 

На 5-й сторінці номера читайте інтерв’ю із директором інституту туризму Прикарпатського університету та кандидатом на посаду ректора вузу Володимиром Великочим.

 

Конкурс навколо вивезення ТПВ у Івано-Франківськ обростає новими подробицями. На думку керівництва підприємства «Грінко», він відбувся нечесно. Деталі – на 7-й сторінці.

 

Тротуари міста вкриваються вибоїнами через жвавий Рух автотранспорту. «Цікаві» фото – 18 шпальта тижневика.

 

Наближчими вихідними стартує новий футбольний сезон на Прикарпатті. Про новий змагальний марафон розповість відомий колись арбітр, а тепер спортивний директор ФК «Карпати» Яремче Василь Ольшанецький.

 

 

Репортер

Півтора роки тому Івано-Франківськ, як і вся Україна, пережив вибори, а з ними і хвилю полум’яних обіцянок. Обрали молодих депутатів і досвідченого мера. Першоквітневі мрії про виконання всіх передвиборчих обіцянок читайте у топ-темі номера.

 

Нині жінка за кермом — цілком нормальне явище. А як вам шоферка сільського автобуса, та ще й на розбитих карпатських дорогах? Їзду та вишивку бачили журналісти.

 

Кажуть, від тюрми не треба зарікатися навіть дітям. Єдине місце на Прикарпатті, де тримають неповнолітніх ув’язнених — Івано-Франківський слідчий ізолятор. Яке ж воно дитяче життя за міцними стінами, читайте в газеті.

 

Цього номера редакція вирішила відзначити керівника соціологічної групи «Рейтинг» — за відчутні проблеми з прогнозуванням. Матеріал у традиційній рубриці «людина тижня».

 

Вранці вівторка, 26 березня, з «Дерева щастя» на франківській стометрівці почали знімати китайські колодки та інші «прикраси», які сюди вже за традицією вішають наші молодята. Обіцяли продовжити «очистку» в середу. Сподіваємося, на момент виходу цього номера «Репортера» дерево вже остаточно звільнять від замків.

 

Через два з половиною місяці, 8 червня, в Польщі та Україні розпочнеться чемпіонат Європи з футболу. Хоч Івано-Франківськ не прийматиме матчі євромундіалю, проте футбол вплине і на життя франківців. Як? Читайте на 6 сторінці.

 

Подорожуючи за кордон на власному автомобілі, можна не дотримуватися графіку екскурсій, змінювати маршрут за власним бажанням і ближче познайомитися з країною та її мешканцями. Але є свої особливості. Про них у рубриці «на колесах».

 

Ротару отримав два місяці. Керівнику парку ім. Шевченка згадали дохлу рибу, старі човни та поламаний туалет. Про ситуацію в улюблених місцях відпочинку франківців читайте на 17 шпальті.

 

Нині жінка за кермом — цілком нормальне явище. Чи то водій тролейбуса, чи таксист. А як вам «шоферка» звичайного сільського автобуса? «Репортер» уже подивився, відчув, вразився і написав — на 19 шпальті.

 

Як казав класик, до історії можна увійти, а можна туди вляпатися. Цей чоловік саме так і зробив. Розбризкуючи кров тисяч мешканців нашого міста, він залишився в історії воєнного Станіслава страшною плямою. Єврейські матері лякали ним неслухняних дітей. Йдеться про шефа станіславського гестапо, гауптштурмфюрера СС Ганса Крігера. Про франківського ката в рубриці «Неформат».

 

У суботу, 24 березня, завершився груповий етап шкільного Кубка президента НФК «Ураган» Олександра Бубена з футзалу. Відбулися матчі заключного п’ятого туру. Що далі — читайте на спортивній сторінці.

 

Про таємницю підземного ходу з Івано-Франківська до Галича — на останній сторінці.

 

 

Західний Кур’єр

Чи заробить Івано-Франківськ на Євро-2012 – з’ясовували цього тижня кореспонденти «ЗК». Матеріал на 3 сторінці.

 

«Танкодром замість доріг, а влада нічого не робить». Про заїзд на фірах, яким водії цього тижня протестували проти жахливого стану доріг в Івано-Франківську та інші «дорожні» флеш-моби читайте на 5-й шпальті газети.

 

"Націоналізм - це не дідько з копитами і рогами, а конструктивна сила у розбудові власної держави"… Так вважає голова облради Олександр Сич. Розмова із головним «свободівцем» Прикарпаття – 5 сторінка.

 

 

Галичина

Якби вибори до Верховної ради відбулися сьогодні, то у Франківську вибори б виграв голова обласної ради, «свободівець» Олександр Сич. Такі дані соцопитування, яке проводила соцгрупа «РЕЙТИНГ». Решта цікавинок електоральних уподобань іванофранківців - на 2-й шпальті «Галичини».

 

Про переваги та недоліки ЗНО на 8-й сторінці газети розповідає директор РЦОЯО Богдан Томенчук.


29.03.2012 2207 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

787
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1391
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3187 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2525
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3382
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2941

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

285

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

748

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

758

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1364
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3203
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20690
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

921
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

433
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

522
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1085
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5777
08.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31297 1
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3538 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

630 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

964
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1304 2