Преса про скандал з ДАІ, першоквітневі жарти і весняні "комунальні" сюрпризи

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 25 по 31 березня.

 

Галицький кореспондент

Скандал з прикарпатським даішником: суд скасував складену інспектором ДАІ постанову про порушення Правил дорожнього руху як протиправну. Про це першосторінковий матеріал «Обережно, фальшиві протоколи».

«Солов’ю згадали борги». За оренду ділянки під «Парк-Готелем», почесним президентом якого є  депутат Івано-Франківської міської ради Юрій Соловей, з 2008 року місто недоотримало 277,5 тисяч гривень. Деталі на 4 сторінці.

Мешканці підпечар вже звикли, що сільська влада передовсім задовільняє земельні апетити чужих для села людей і хронічно забуває про сотні своїх земляків, які роками чекають на кілька законних арів. Недавно «чужинцям» знову перепало 12 гектарів. Про чужі земельні апетити на 5 сторінці в статті «Кому дісталася земля?»

В школах України починається паніка: батьки замовляють збірники, щоб діти склали  іспити. На такій ініціативі Табачника хтось заробить більше 100 мільйонів гривень. Про те, чому раптом призначили перевірку знань українських школярів на 8 сторінці під заголовком «Контрольна на сотню мільйонів».

«Пивзавод нарешті зруйновано»: В Івано-Франківську обвалилася стіна однієї із найдавніших міських споруд – солодового цеху пивзаводу, який є пам’яткою промислової архітектури 18 століття національного значення. Про це на 18 сторінці.

В Україні вагомий внесок у розвиток сучасної дистанційної системи навчання зробив франківчанин Павло Федорук. Вчений розробив унікальну математичну модель адаптивної системи дистанціного навчання і контролю знань. Детальніше в інтерв’ю з наймолодшим в країні членом-кореспондентом Академії технологічних наук, доктором технічних наук та директором Центром інформаційних технологій Прикарпатскього університету «Павло Федорук: Інформаційні технології протии корупції» на 20 сторінці.

 

Репортер

«Дурень багатіє в квітні»: якщо автори першоквітневих жартів не дотримуються основних правил, комусь може бути зовсім не смішно. Про кілька прикладів, коли веселі придумки мали цілком серйозні наслідки читайте на першій шпальті тижневика.

Людиною тижня за версією «Репортера» став новий глава УГКЦ Блаженніший Святослав. «Сорокарічний священник, який до того кілька років працював в Аргентині, очолив українську греко-католицьку церкву. Кажуть, це призначенн обіцяє модернізацію церкви та помітні зміни у житті вірян» - йдеться на 3 сторінці.

В Івано-Франківську відбулися громадські слухання з питань реформування ЖКГ на території всіх ЖЕО міста і «Дирекції замовників». Проте, як стало відомо, далеко не всі мешканці знали про проведення таких слухань. Про це на 2 сторінці під заголовком «На слухання покликали не всіх».

Минулого четверга на сесії Івано-Франківської міської ради депутати виршували, як відсвяткувати День міста. Окреслити план заходів депутатам вдалося, а визначитися із датою святкування не вийшло. Про це на 4 сторінці в репортажі «Страсті Франкові».

Минулого тижня телешоу «Підйом» у рамках марафано бадьорих ранків докочувало до Івано-Франківська. Франківську публіку розважав відомий шоу-мен Сергій Притула. Трохи більще про себе він розповів в інтерв’ю на 8 сторінці.

 

Західний кур’єр

1 квітня можна говорити все, що завгодно, навіть правду – все одно не повірять. Бо й вірити не хочеться у те, які сюрпризи підготував нам другий весняний місяць. І спостерігаючи за повідомленнями ЗМІ, українцям буде точно не до сміху. «Це вже не жарти…У квітні знову подорожчають газ, світло і проїзд» - першосторінковий матеріал про нові весняні «сюрпризи».

Трудовий коллектив комунального підприємства «Івано-Франківськліфт» попереджає про можливість проведення страйку через неоплату ЖЕО міста за виконані роботи по ремонту та технічному обслуговуванню ліфтів, а також через невідповідності тарифів до економічно обгрунтованих. Колектив підприємства не отримував зарплату з початку року. Про це на 3 сторінці під заголовком «У місті можуть зупинитися ліфти».

Фінансова криза звела нанівець напрацьоване роками довір’я представників малого бізнесу до банків. Що саме сьогодні пропонують банки підприємцям і чи влаштовує це малий бізнес читайте на 7 сторінці в метаріалі «Довіра із присмаком ризику».

 

Галичина

Російсько-українські відносини в ці дні знову стали актуальною темою. Венеціанська комісія (дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права під офіційною назвою Європейська комісія за демократію через право, який готує  висновки про відповідність законопроектів європейським стандартам і цінностям) оприлюднила своє резюме щодо законопроекту «Про мови в Україні». Про це в матеріалі «Асиметрія Рівності» на першій шпальті.

«Алло, міліція! До квартири увірвався небезпечний кіт...»: «На запитання чергового відділу: «Хто говорить?» у телефонній слухавці чути відчайдушний крик: «Як, хто? Папуга!». Ця анекдотична ситуація більш виправдана, ніж деякі реальні заяви, з якими наші громадяни звертаються до правоохоронних органів. Скажімо, про зникнення гумового килимка з-під вхідних дверей. Про недоречне почуття гумору на 16 сторінці газети.


31.03.2011 751 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1410 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1716 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2510
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2329 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7566
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15285 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

347

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1061

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1128

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1920
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

303
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

683
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

918
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

948
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1974
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1028
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35176 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

293
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

503
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

650
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

967