Преса про скандал з ДАІ, першоквітневі жарти і весняні "комунальні" сюрпризи

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 25 по 31 березня.

 

Галицький кореспондент

Скандал з прикарпатським даішником: суд скасував складену інспектором ДАІ постанову про порушення Правил дорожнього руху як протиправну. Про це першосторінковий матеріал «Обережно, фальшиві протоколи».

«Солов’ю згадали борги». За оренду ділянки під «Парк-Готелем», почесним президентом якого є  депутат Івано-Франківської міської ради Юрій Соловей, з 2008 року місто недоотримало 277,5 тисяч гривень. Деталі на 4 сторінці.

Мешканці підпечар вже звикли, що сільська влада передовсім задовільняє земельні апетити чужих для села людей і хронічно забуває про сотні своїх земляків, які роками чекають на кілька законних арів. Недавно «чужинцям» знову перепало 12 гектарів. Про чужі земельні апетити на 5 сторінці в статті «Кому дісталася земля?»

В школах України починається паніка: батьки замовляють збірники, щоб діти склали  іспити. На такій ініціативі Табачника хтось заробить більше 100 мільйонів гривень. Про те, чому раптом призначили перевірку знань українських школярів на 8 сторінці під заголовком «Контрольна на сотню мільйонів».

«Пивзавод нарешті зруйновано»: В Івано-Франківську обвалилася стіна однієї із найдавніших міських споруд – солодового цеху пивзаводу, який є пам’яткою промислової архітектури 18 століття національного значення. Про це на 18 сторінці.

В Україні вагомий внесок у розвиток сучасної дистанційної системи навчання зробив франківчанин Павло Федорук. Вчений розробив унікальну математичну модель адаптивної системи дистанціного навчання і контролю знань. Детальніше в інтерв’ю з наймолодшим в країні членом-кореспондентом Академії технологічних наук, доктором технічних наук та директором Центром інформаційних технологій Прикарпатскього університету «Павло Федорук: Інформаційні технології протии корупції» на 20 сторінці.

 

Репортер

«Дурень багатіє в квітні»: якщо автори першоквітневих жартів не дотримуються основних правил, комусь може бути зовсім не смішно. Про кілька прикладів, коли веселі придумки мали цілком серйозні наслідки читайте на першій шпальті тижневика.

Людиною тижня за версією «Репортера» став новий глава УГКЦ Блаженніший Святослав. «Сорокарічний священник, який до того кілька років працював в Аргентині, очолив українську греко-католицьку церкву. Кажуть, це призначенн обіцяє модернізацію церкви та помітні зміни у житті вірян» - йдеться на 3 сторінці.

В Івано-Франківську відбулися громадські слухання з питань реформування ЖКГ на території всіх ЖЕО міста і «Дирекції замовників». Проте, як стало відомо, далеко не всі мешканці знали про проведення таких слухань. Про це на 2 сторінці під заголовком «На слухання покликали не всіх».

Минулого четверга на сесії Івано-Франківської міської ради депутати виршували, як відсвяткувати День міста. Окреслити план заходів депутатам вдалося, а визначитися із датою святкування не вийшло. Про це на 4 сторінці в репортажі «Страсті Франкові».

Минулого тижня телешоу «Підйом» у рамках марафано бадьорих ранків докочувало до Івано-Франківська. Франківську публіку розважав відомий шоу-мен Сергій Притула. Трохи більще про себе він розповів в інтерв’ю на 8 сторінці.

 

Західний кур’єр

1 квітня можна говорити все, що завгодно, навіть правду – все одно не повірять. Бо й вірити не хочеться у те, які сюрпризи підготував нам другий весняний місяць. І спостерігаючи за повідомленнями ЗМІ, українцям буде точно не до сміху. «Це вже не жарти…У квітні знову подорожчають газ, світло і проїзд» - першосторінковий матеріал про нові весняні «сюрпризи».

Трудовий коллектив комунального підприємства «Івано-Франківськліфт» попереджає про можливість проведення страйку через неоплату ЖЕО міста за виконані роботи по ремонту та технічному обслуговуванню ліфтів, а також через невідповідності тарифів до економічно обгрунтованих. Колектив підприємства не отримував зарплату з початку року. Про це на 3 сторінці під заголовком «У місті можуть зупинитися ліфти».

Фінансова криза звела нанівець напрацьоване роками довір’я представників малого бізнесу до банків. Що саме сьогодні пропонують банки підприємцям і чи влаштовує це малий бізнес читайте на 7 сторінці в метаріалі «Довіра із присмаком ризику».

 

Галичина

Російсько-українські відносини в ці дні знову стали актуальною темою. Венеціанська комісія (дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права під офіційною назвою Європейська комісія за демократію через право, який готує  висновки про відповідність законопроектів європейським стандартам і цінностям) оприлюднила своє резюме щодо законопроекту «Про мови в Україні». Про це в матеріалі «Асиметрія Рівності» на першій шпальті.

«Алло, міліція! До квартири увірвався небезпечний кіт...»: «На запитання чергового відділу: «Хто говорить?» у телефонній слухавці чути відчайдушний крик: «Як, хто? Папуга!». Ця анекдотична ситуація більш виправдана, ніж деякі реальні заяви, з якими наші громадяни звертаються до правоохоронних органів. Скажімо, про зникнення гумового килимка з-під вхідних дверей. Про недоречне почуття гумору на 16 сторінці газети.


31.03.2011 697 0
Коментарі (0)

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

429
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

822
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1136 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2604
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1941
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2190

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

256

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

385

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1329

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1314
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1051
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

862
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14722
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

748
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10526
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6240
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

764
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

854
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3005
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

712
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

782
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

685