Огляд івано-франківської преси за тиждень з 25 по 31 березня.
Галицький кореспондент
Скандал з прикарпатським даішником: суд скасував складену інспектором ДАІ постанову про порушення Правил дорожнього руху як протиправну. Про це першосторінковий матеріал «Обережно, фальшиві протоколи».
«Солов’ю згадали борги». За оренду ділянки під «Парк-Готелем», почесним президентом якого є депутат Івано-Франківської міської ради Юрій Соловей, з 2008 року місто недоотримало 277,5 тисяч гривень. Деталі на 4 сторінці.
Мешканці підпечар вже звикли, що сільська влада передовсім задовільняє земельні апетити чужих для села людей і хронічно забуває про сотні своїх земляків, які роками чекають на кілька законних арів. Недавно «чужинцям» знову перепало 12 гектарів. Про чужі земельні апетити на 5 сторінці в статті «Кому дісталася земля?»
В школах України починається паніка: батьки замовляють збірники, щоб діти склали іспити. На такій ініціативі Табачника хтось заробить більше 100 мільйонів гривень. Про те, чому раптом призначили перевірку знань українських школярів на 8 сторінці під заголовком «Контрольна на сотню мільйонів».
«Пивзавод нарешті зруйновано»: В Івано-Франківську обвалилася стіна однієї із найдавніших міських споруд – солодового цеху пивзаводу, який є пам’яткою промислової архітектури 18 століття національного значення. Про це на 18 сторінці.
В Україні вагомий внесок у розвиток сучасної дистанційної системи навчання зробив франківчанин Павло Федорук. Вчений розробив унікальну математичну модель адаптивної системи дистанціного навчання і контролю знань. Детальніше в інтерв’ю з наймолодшим в країні членом-кореспондентом Академії технологічних наук, доктором технічних наук та директором Центром інформаційних технологій Прикарпатскього університету «Павло Федорук: Інформаційні технології протии корупції» на 20 сторінці.
Репортер
«Дурень багатіє в квітні»: якщо автори першоквітневих жартів не дотримуються основних правил, комусь може бути зовсім не смішно. Про кілька прикладів, коли веселі придумки мали цілком серйозні наслідки читайте на першій шпальті тижневика.
Людиною тижня за версією «Репортера» став новий глава УГКЦ Блаженніший Святослав. «Сорокарічний священник, який до того кілька років працював в Аргентині, очолив українську греко-католицьку церкву. Кажуть, це призначенн обіцяє модернізацію церкви та помітні зміни у житті вірян» - йдеться на 3 сторінці.
В Івано-Франківську відбулися громадські слухання з питань реформування ЖКГ на території всіх ЖЕО міста і «Дирекції замовників». Проте, як стало відомо, далеко не всі мешканці знали про проведення таких слухань. Про це на 2 сторінці під заголовком «На слухання покликали не всіх».
Минулого четверга на сесії Івано-Франківської міської ради депутати виршували, як відсвяткувати День міста. Окреслити план заходів депутатам вдалося, а визначитися із датою святкування не вийшло. Про це на 4 сторінці в репортажі «Страсті Франкові».
Минулого тижня телешоу «Підйом» у рамках марафано бадьорих ранків докочувало до Івано-Франківська. Франківську публіку розважав відомий шоу-мен Сергій Притула. Трохи більще про себе він розповів в інтерв’ю на 8 сторінці.
Західний кур’єр
1 квітня можна говорити все, що завгодно, навіть правду – все одно не повірять. Бо й вірити не хочеться у те, які сюрпризи підготував нам другий весняний місяць. І спостерігаючи за повідомленнями ЗМІ, українцям буде точно не до сміху. «Це вже не жарти…У квітні знову подорожчають газ, світло і проїзд» - першосторінковий матеріал про нові весняні «сюрпризи».
Трудовий коллектив комунального підприємства «Івано-Франківськліфт» попереджає про можливість проведення страйку через неоплату ЖЕО міста за виконані роботи по ремонту та технічному обслуговуванню ліфтів, а також через невідповідності тарифів до економічно обгрунтованих. Колектив підприємства не отримував зарплату з початку року. Про це на 3 сторінці під заголовком «У місті можуть зупинитися ліфти».
Фінансова криза звела нанівець напрацьоване роками довір’я представників малого бізнесу до банків. Що саме сьогодні пропонують банки підприємцям і чи влаштовує це малий бізнес читайте на 7 сторінці в метаріалі «Довіра із присмаком ризику».
Галичина
Російсько-українські відносини в ці дні знову стали актуальною темою. Венеціанська комісія (дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права під офіційною назвою Європейська комісія за демократію через право, який готує висновки про відповідність законопроектів європейським стандартам і цінностям) оприлюднила своє резюме щодо законопроекту «Про мови в Україні». Про це в матеріалі «Асиметрія Рівності» на першій шпальті.
«Алло, міліція! До квартири увірвався небезпечний кіт...»: «На запитання чергового відділу: «Хто говорить?» у телефонній слухавці чути відчайдушний крик: «Як, хто? Папуга!». Ця анекдотична ситуація більш виправдана, ніж деякі реальні заяви, з якими наші громадяни звертаються до правоохоронних органів. Скажімо, про зникнення гумового килимка з-під вхідних дверей. Про недоречне почуття гумору на 16 сторінці газети.