Преса про скандал з ДАІ, першоквітневі жарти і весняні "комунальні" сюрпризи

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 25 по 31 березня.

 

Галицький кореспондент

Скандал з прикарпатським даішником: суд скасував складену інспектором ДАІ постанову про порушення Правил дорожнього руху як протиправну. Про це першосторінковий матеріал «Обережно, фальшиві протоколи».

«Солов’ю згадали борги». За оренду ділянки під «Парк-Готелем», почесним президентом якого є  депутат Івано-Франківської міської ради Юрій Соловей, з 2008 року місто недоотримало 277,5 тисяч гривень. Деталі на 4 сторінці.

Мешканці підпечар вже звикли, що сільська влада передовсім задовільняє земельні апетити чужих для села людей і хронічно забуває про сотні своїх земляків, які роками чекають на кілька законних арів. Недавно «чужинцям» знову перепало 12 гектарів. Про чужі земельні апетити на 5 сторінці в статті «Кому дісталася земля?»

В школах України починається паніка: батьки замовляють збірники, щоб діти склали  іспити. На такій ініціативі Табачника хтось заробить більше 100 мільйонів гривень. Про те, чому раптом призначили перевірку знань українських школярів на 8 сторінці під заголовком «Контрольна на сотню мільйонів».

«Пивзавод нарешті зруйновано»: В Івано-Франківську обвалилася стіна однієї із найдавніших міських споруд – солодового цеху пивзаводу, який є пам’яткою промислової архітектури 18 століття національного значення. Про це на 18 сторінці.

В Україні вагомий внесок у розвиток сучасної дистанційної системи навчання зробив франківчанин Павло Федорук. Вчений розробив унікальну математичну модель адаптивної системи дистанціного навчання і контролю знань. Детальніше в інтерв’ю з наймолодшим в країні членом-кореспондентом Академії технологічних наук, доктором технічних наук та директором Центром інформаційних технологій Прикарпатскього університету «Павло Федорук: Інформаційні технології протии корупції» на 20 сторінці.

 

Репортер

«Дурень багатіє в квітні»: якщо автори першоквітневих жартів не дотримуються основних правил, комусь може бути зовсім не смішно. Про кілька прикладів, коли веселі придумки мали цілком серйозні наслідки читайте на першій шпальті тижневика.

Людиною тижня за версією «Репортера» став новий глава УГКЦ Блаженніший Святослав. «Сорокарічний священник, який до того кілька років працював в Аргентині, очолив українську греко-католицьку церкву. Кажуть, це призначенн обіцяє модернізацію церкви та помітні зміни у житті вірян» - йдеться на 3 сторінці.

В Івано-Франківську відбулися громадські слухання з питань реформування ЖКГ на території всіх ЖЕО міста і «Дирекції замовників». Проте, як стало відомо, далеко не всі мешканці знали про проведення таких слухань. Про це на 2 сторінці під заголовком «На слухання покликали не всіх».

Минулого четверга на сесії Івано-Франківської міської ради депутати виршували, як відсвяткувати День міста. Окреслити план заходів депутатам вдалося, а визначитися із датою святкування не вийшло. Про це на 4 сторінці в репортажі «Страсті Франкові».

Минулого тижня телешоу «Підйом» у рамках марафано бадьорих ранків докочувало до Івано-Франківська. Франківську публіку розважав відомий шоу-мен Сергій Притула. Трохи більще про себе він розповів в інтерв’ю на 8 сторінці.

 

Західний кур’єр

1 квітня можна говорити все, що завгодно, навіть правду – все одно не повірять. Бо й вірити не хочеться у те, які сюрпризи підготував нам другий весняний місяць. І спостерігаючи за повідомленнями ЗМІ, українцям буде точно не до сміху. «Це вже не жарти…У квітні знову подорожчають газ, світло і проїзд» - першосторінковий матеріал про нові весняні «сюрпризи».

Трудовий коллектив комунального підприємства «Івано-Франківськліфт» попереджає про можливість проведення страйку через неоплату ЖЕО міста за виконані роботи по ремонту та технічному обслуговуванню ліфтів, а також через невідповідності тарифів до економічно обгрунтованих. Колектив підприємства не отримував зарплату з початку року. Про це на 3 сторінці під заголовком «У місті можуть зупинитися ліфти».

Фінансова криза звела нанівець напрацьоване роками довір’я представників малого бізнесу до банків. Що саме сьогодні пропонують банки підприємцям і чи влаштовує це малий бізнес читайте на 7 сторінці в метаріалі «Довіра із присмаком ризику».

 

Галичина

Російсько-українські відносини в ці дні знову стали актуальною темою. Венеціанська комісія (дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права під офіційною назвою Європейська комісія за демократію через право, який готує  висновки про відповідність законопроектів європейським стандартам і цінностям) оприлюднила своє резюме щодо законопроекту «Про мови в Україні». Про це в матеріалі «Асиметрія Рівності» на першій шпальті.

«Алло, міліція! До квартири увірвався небезпечний кіт...»: «На запитання чергового відділу: «Хто говорить?» у телефонній слухавці чути відчайдушний крик: «Як, хто? Папуга!». Ця анекдотична ситуація більш виправдана, ніж деякі реальні заяви, з якими наші громадяни звертаються до правоохоронних органів. Скажімо, про зникнення гумового килимка з-під вхідних дверей. Про недоречне почуття гумору на 16 сторінці газети.


31.03.2011 666 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1075
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2449
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2073
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2111
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6417 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2408 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

279

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1100

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1134

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1344
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

221
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

554
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2015
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26456
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

513
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10416 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7954
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

499
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

359
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

512
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

584
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1531