
А також, про ремонт доріг в Івано-Франківську, «радикальні» вибори калуського мера Насалика та спекуляції на ЗНО.
Галицький кореспондент
Івано-Франківськ має лобі? 25 травня в Україні відбулися вибори. І якщо лідер президентських перегонів був більш-менш передбачуваними, то результати виборів депутата до Верховної Ради по 83 округу стали для багатьох несподіванкою. Хто ж переміг і які плани у новоспеченого народного депутати? Про це читайте на 7 сторінці.
Забрали на загибель. 19 травня йому виповнився 21 рік. День народження Дмитро Шкрібляк відсвяткував у війську. А вже 22 травня під час антитерористичної операції хлопець загинув у бою поблизу селища Волноваха на Донеччині. Ким був молодий герой та як він загинув? Деталі у номері на сторінці 5.
«Інді джем» по-франківськи. Минулої суботи в Івано-Франківську проходив прем’єрний фестиваль екстремальних видів спорту «Інді джем» - тусовка для екстремалів з традиційними змаганнями на скейтборді, самокаті та БМХ. Чим дивували та вражали екстремали? Дивіться на 16 сторінці видання.
Західний кур’єр
«Подвійні вибори в Івано-Франківську: явка – рекордна, порушень – мінімум, результати очікувані». Як відбувалося голосування в Івано-Франківську? Про це дізнайтеся з матеріалу на 5 сторінці.
Час ремонту доріг. Завдяки проплаті Держказначейством авансів на ремонт доріг підрядники приступили до робіт одразу на кількох об’єктах. На 2 сторінці газети Ви можите дізнатися, які вулиці відремонтують у столиці Прикарпаття цього року.
«Шаріка» повертається. На сцені Івано-Франківського театру вперше за 70 років відновили оперу про кохання під час війни. Про кохання січового стрільця читайте на 15 сторінці.
Галичина
На тестування - з готовим відповідями, або як спекулюють на прагненні випускників бездоганно скласти ЗНО? Дізнавайтеся у статті на сторінці 9.
Кучма подарував Прикарпаттю три піаніно. Івано-Франківщину відвідав другий президент України Леонід Кучма. Про його візит читайте на сторінці 2. А також на сторінці 4 Ви знайдете ексклюзивне інтерв’ю з політиком.
«Свинцеві мерзенності» в АПК. Прикарпатські хлібороби розповіли аграрному віце-міністрові про перешкоди в розвитку галузі. Про корупцію та ринкову диктатуру, штучні перепони для прикарпатського агросектору журналісти «Галичини» пишуть на 13 сторінці.
Репортер
В Україні таке вже було купу разів. Потужні підприємства банкрутять, приватизують за безцінь або ріжуть на металобрухт, а землю продають. Виглядає, що тепер так само душать франківський котельно-зварювальний. Як убивають завод — у топ-темі номера.
Три місяці у лікарні, запалення, гепатит С і втрачена дитина. Франківчанка Мар’яна розповіла про це, щоб інші не повторили. Історія однієї вагітності.
На майданах чиновників часто звинувачували у злочинах. Та дехто захищає репутацію. Так, у Надвірній лікар подав на самооборону до суду. Прецедент вивчали журналісти.
Отець Ігор Гаврилів з Івано-Франківська чотирнадцять років служив у Ялті. Коли почалась анексія Криму, мусив вивезти родину на Прикарпаття, переховувався, навіть мав розмову з окупантами. Розповідь про церкву в Криму — у Репортері.
Вікна
«Радикальні» вибори Насалика. 6 квітня на Майдані лідер Радикальної партії Олег Ляшко висунув Ігоря Насалика на міського голову Києва. Але далі слів — не пішов й офіційно Ігоря Насалика — не підтримав, тому той ішов на вибори самовисуванцем. Ігор Насалик на виборах міського голови Києва отримав у межах пів-відсотка голосів киян. Політологи пояснюють такий результат відсутністю стратегії і команди. А міський голова Калуша стверджує: виборами — задоволений.
Суддівські декларації. У Калуші відбулася зустріч громадськості із суддями Калуського міськрайонного суду. Щоправда, конструктивного діалогу не вийшло, адже ні одна, ні інша сторона не забезпечила широкого представництва. Окремі калушани чекали на зустріч, як вважають, зі своїми кривдниками, десятиліттями. Чи готові судді декларувати своїй статки і хабарі?
Йонаш — голуб, Штерн — зірка… Робіт художника вживу у місті ніхто не бачив. Мистецтвознавці кажуть — виставку провести не дозволять технічні умови, а до Кракова їхати — дорого. 22 травня виповнюється 110 років із дня народження Йонаса Штерна. Художник народився у Калуші, вижив у гетто, похований у Польщі. Про все це читайте у свіжому числі газети «Вікна».