Преса про податок на нерухомість, реформу в медицині, медогляд в школах і націоналістів в українській політиці

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 18 січня по 24 січня 2013 року.

 

Галицький Кореспондент

Державні податкові та міграційні служби сьогодні поспішно збирають інформацію про власників квартир, площа яких перевищує 120 квадратних метрів, та будинків площею понад 250 квадратних метрів. З 1 січня 2013 року власники такої нерухомості повинні платити податок. «Податкова ворушитиме нерухомість», - першосторінковий матеріал тижневика.

На початку франківської «стометрівки», якщо рухатися від вокзалу, є невелике затишне кафе «Рената». Цю назву заклад носить ще від початку незалежності, але шанувальники вперто називають його короваєм. Радянський магазин-кафе «Прикарпатський коровай» пропрацював на цьому місці лише кілька років, але зажив собі такої слави, що сьогодні на його честь створюють спільноти у соціальних мережах. Про це на 6 сторінці під заголовком «Щасливі часи «Прикарпатського короваю».

Чи справді глина, що зустрічається вздовж берегів карпатських річок, має цілющі властивості? Що нею мастити, куди прикладати? З’ясовуємо у знавців лікувальних глин – масажиста і народного лікаря Михайла Германа, лікаря загальної практики сімейної медицини Світлани Поклад та заступника директора санаторію «Медобори» Віталя Вахновського. «Масти собі голову голубою глиною» - на 15 сторінці.

«Щури не витримали…»: В Івано-Франківську вперше провели дослідження впливу на організм енергетичних напоїв. Детальніше на 16 сторінці.

 

Репортер

В Україні почалася реформа служби невідкладної допомоги. На Прикарпатті вже створили окремий центр, який відповідатиме за всі швидкі в області. На папері те все виглядає заманливо, але багато питань – і далі без відповідей. «Куди їде швидка?», - тема номеру на першій сторінці.

Людиною тижня за версією «Репортера» став Михайло Вишиванюк. «За те, що називає речі своїми іменами. Минулого тижня на колегії, при повному залі народу та десятку телекамер, голова ОДА заявив, що VIP-клієнти «Буковелю» страждають на… «срачку», - йдеться на 3 сторінці.

У Косівському районі мисливці протестують проте передачі земель у приватні руки. «Угіддя розбрату», - на 5 сторінці.

Опозиційні народні депутати зареєстрували свій законопроект про українську мову. Провладні кажуть – провокація. Детальніше на 6 сторінці під заголовком «Мовою по язику».

 

Західний Кур’єр

У загальноосвітні заклади країни повертаються шкільне медогляди. Відповідну постанову 16 січня прийняв Уряд. «Лікарі підуть до школи», - першосторінковий матеріал з продовженням на 14 сторінці.

«Щоб суспільство рухалося вперед, потрібно робити непопулярні речі», - говорить Олег Синютка, заступник колишнього міського голови Івано-Франківська Зіновія Шкутяка.

 

Галичина

Від шеф-кухаря – до віце-спікера. «Тепер націоналісти в українській політиці – не просто «вуличні бійці», а справжні «важкоговики», - говорить в інтерв’ю заступник голови ВРУ Руслан Кошулинський на першій сторінці.

Селещний голова Ворохти Петро Кермощук має своє бачення того, яким чином можна здолати бюджетну бідність – і громади, і держави. «Всі це знають, але в голос не кажуть», - говорить він на 14 сторінці.


24.01.2013 1925 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

921
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

738
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1845
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3179
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2522
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2508

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

191

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

700

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

658

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1556
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

320
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

649
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

588
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

298
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

360
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26996
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

811
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19651
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

394
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

372
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

698
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1237 1