Огляд івано-франківської преси за тиждень з 15 березня по 21 березня 2013 року.
Галицький Кореспондент
«Маємо Папу!» - радісно вітали один одного католики всього світу у середу, 13 березня. Втім, обрання Папи – важлива подія для всього християнського світу, незважаючи га обрядові й конфесійні відмінності та стосунки між церквами. Детальніше про це у першосторінковому матеріалі «Папа Франциск – друг України».
Експерти з Інституту політичної освіти та Східноукраїнського центру громадських ініціатив проаналізували доступність для громадськості генеральних планів населених пунктів. На Прикарпатті перевіряли 15 міст. З’ясувалося, що міськради приховують ці документи. «Влада приховує генплани», - на 6 сторінці газети.
Набув чинності один із «подарунків» депутатів народу – запроваджене ввізне мито на нові імпортні автомобілі. Експерти підрахували, що завдяки нововведенню ціна на іноземні авто середнього класу зросте на 10-16%. «Чи пересядуть українці на Ланоси», - дазнавайтеся на 6 сторінці.
Зарплата «у конферті» - поширена практика серед роботодавців. Відповідно, звільнення працівників без виплати «конвертованої» зарплати – майже правило, я не вийняток. Чи має шанс людина, що отримувала «чорну» зарплату, відтояти свої права у суді? Детальніше на 8 сторінці у статті «По зарплату – до суду».
Діти з ювенільним ревматоїдним артритом у нашій країні приречені на інвалідність – держава не забезпечує ім. належного лікування. Дванадцять-чотирнадцять тисяч гривень на місяць – така ціна терапії, яка дозволяє призупинити прогресування невиліковної хвороби. Боротьба батьків за ліки для хворих дітей триває роками, оскільки постійно лікуватися за власний кошт більшість із них не має змоги. Про це на 7 сторінці під заголовком «Бротьба за виживання».
Репортер
Про будівельні афери десь у Києві, про той самий «Еліта-Центр» усі вже наслухалися. Втім, буває подібне й на Прикарпатті. У нас також є люди, які вклали в житло важко зароблені за кордоном гроші, а навзаєм отримали лише головний біль. «Замість квартири – проблема», - першосторінковий матеріал тижневика.
Людиною тижня за версією «Репортера» стала Богдана Мацьоцька. «Спортсменка із Косова на відкритому чемпіонаті України з гірськолижного спорту, впевнено перемогла у слаломі та слаломі-гаганті та вчергове довела, що вона в Україні – найкраща», - йдеться на 3 сторінці.
Сергійкові Гончаренку влітку виповниться шість, а 1 вересня він хоче йти до першого класу. Сьогодні ж він ходить у дитсадок і з піднесенням розповідає про вихователів, друзів, батьків, сестер. Від народження долю хлопчика спало багато лиха. І ніби все позаду. Хоча, хтозна. «Квартира дорожча за сина», - на 4 сторінці.
Недарма кажуть, що у березні сім погод надворі. Снігопад з морозом змусил знову одягати теплі чоботи та куртки. Спробуємо й тут знайти позитив – тепер є шанс поскладати їх правильно. «Час пакувати зиму», - на 21 сторінці.
Не знати, де твоя дитина і що з нею сталося – певно, гіршого батькам важко уявити. В голову лізуть жахливі думки і здається винним увесь світ. Але, як кажуть у міліції, зниклі діти – це найчастіше втікачі. І тікають вони не з дому, а від батьків… Детальніше про це на 8 сторінці під заголовком «Коли зникають діти».
Західний Кур’єр
Уряд перевірятиме, що саме є у власності Федерації профспілок. Про це в темі номера в статті «Майно спотикання».
Ангелами, якими захоплювався Лувр, бракує належного місця в рідному музеї в Івано-Франківську. Про це читайте в матеріалі «Пінзель повернувся» на 15 сторінці.
Галичина
У Коломиї учасникові бойових дій хотіли «покращити» житлові умови кімнатою без зручностей або… з вдовою. Детальніше про це на прешій шпальті у статті «Михайлові вільготи».
Чим приваблюють відпочивальників до Криму і чи можна перейняти цей досвід? Відповідь шукайте на 9 сторінці під заголовком «Кримська війна за туристів».
Хто виграє та програє від роздержавлення комунальних ЗМІ? Про те, як реформувати пресу читайте на 13 сторінці.