Преса про Папу Франциска, житлові афери, майно профспілок та "Михайлові вільготи"

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 15 березня по 21  березня 2013 року.

 

Галицький Кореспондент

«Маємо Папу!» - радісно вітали один одного католики всього світу у середу, 13 березня. Втім, обрання Папи – важлива подія для всього християнського світу, незважаючи га обрядові й конфесійні відмінності та стосунки між церквами. Детальніше про це у першосторінковому матеріалі «Папа Франциск – друг України».

Експерти з Інституту політичної освіти та Східноукраїнського центру громадських ініціатив проаналізували доступність для громадськості генеральних планів населених пунктів. На Прикарпатті перевіряли 15 міст. З’ясувалося, що міськради приховують ці документи. «Влада приховує генплани», - на 6 сторінці газети.

Набув чинності один із «подарунків» депутатів народу – запроваджене ввізне мито на нові імпортні автомобілі. Експерти підрахували, що завдяки нововведенню ціна на іноземні авто середнього класу зросте на 10-16%. «Чи пересядуть українці на Ланоси», - дазнавайтеся на 6 сторінці.

Зарплата «у конферті» - поширена практика серед роботодавців. Відповідно, звільнення працівників без виплати «конвертованої» зарплати – майже правило, я не вийняток. Чи має шанс людина, що отримувала «чорну» зарплату, відтояти свої права у суді? Детальніше на 8 сторінці у статті «По зарплату – до суду».

Діти з ювенільним ревматоїдним артритом у нашій країні приречені на інвалідність – держава не забезпечує ім. належного лікування. Дванадцять-чотирнадцять тисяч гривень на місяць – така ціна терапії, яка дозволяє призупинити прогресування невиліковної хвороби. Боротьба батьків за ліки для хворих дітей триває роками, оскільки постійно лікуватися за власний кошт більшість із них не має змоги. Про це на 7 сторінці під заголовком «Бротьба за виживання».

 

Репортер

Про будівельні афери десь у Києві, про той самий «Еліта-Центр» усі вже наслухалися. Втім, буває подібне й на Прикарпатті. У нас також є люди, які вклали в житло важко зароблені за кордоном гроші, а навзаєм отримали лише головний біль. «Замість квартири – проблема», - першосторінковий матеріал тижневика.

Людиною тижня за версією «Репортера» стала Богдана Мацьоцька. «Спортсменка із Косова на відкритому чемпіонаті України з гірськолижного спорту, впевнено перемогла у слаломі та слаломі-гаганті та вчергове довела, що вона в Україні – найкраща», - йдеться на 3 сторінці.

Сергійкові Гончаренку влітку виповниться шість, а 1 вересня він хоче йти до першого класу. Сьогодні ж він ходить у дитсадок і з піднесенням розповідає про вихователів, друзів, батьків, сестер. Від народження долю хлопчика спало багато лиха. І ніби все позаду. Хоча, хтозна. «Квартира дорожча за сина», - на 4 сторінці.

Недарма кажуть, що у березні сім погод надворі. Снігопад з морозом змусил знову одягати теплі чоботи та куртки. Спробуємо й тут знайти позитив – тепер є шанс поскладати їх правильно. «Час пакувати зиму», - на 21 сторінці.

Не знати, де твоя дитина і що з нею сталося – певно, гіршого батькам важко уявити. В голову лізуть жахливі думки і здається винним увесь світ. Але, як кажуть у міліції, зниклі діти – це найчастіше втікачі. І тікають вони не з дому, а від батьків… Детальніше про це на 8 сторінці під заголовком «Коли зникають діти».

 

Західний Кур’єр

Уряд перевірятиме, що саме є у власності Федерації профспілок. Про це в темі номера в статті «Майно спотикання».

Ангелами, якими захоплювався Лувр, бракує належного місця в рідному музеї в Івано-Франківську. Про це читайте в матеріалі «Пінзель повернувся» на 15 сторінці.

 

Галичина

У Коломиї учасникові бойових дій хотіли «покращити» житлові умови кімнатою без зручностей або… з вдовою. Детальніше про це на прешій шпальті у статті «Михайлові вільготи».

Чим приваблюють відпочивальників до Криму і чи можна перейняти цей досвід? Відповідь шукайте на 9 сторінці під заголовком «Кримська війна за туристів».

Хто виграє та програє від роздержавлення комунальних ЗМІ? Про те, як реформувати пресу читайте на 13 сторінці.


21.03.2013 1612 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

936
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

750
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1862
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3204
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2532
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2522

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

206

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

712

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

669

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1570
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

337
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

666
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

596
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

311
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

368
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27008
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

820
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19659
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

407
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

382
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

710
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1266 2