Преса про Папу Франциска, житлові афери, майно профспілок та "Михайлові вільготи"

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 15 березня по 21  березня 2013 року.

 

Галицький Кореспондент

«Маємо Папу!» - радісно вітали один одного католики всього світу у середу, 13 березня. Втім, обрання Папи – важлива подія для всього християнського світу, незважаючи га обрядові й конфесійні відмінності та стосунки між церквами. Детальніше про це у першосторінковому матеріалі «Папа Франциск – друг України».

Експерти з Інституту політичної освіти та Східноукраїнського центру громадських ініціатив проаналізували доступність для громадськості генеральних планів населених пунктів. На Прикарпатті перевіряли 15 міст. З’ясувалося, що міськради приховують ці документи. «Влада приховує генплани», - на 6 сторінці газети.

Набув чинності один із «подарунків» депутатів народу – запроваджене ввізне мито на нові імпортні автомобілі. Експерти підрахували, що завдяки нововведенню ціна на іноземні авто середнього класу зросте на 10-16%. «Чи пересядуть українці на Ланоси», - дазнавайтеся на 6 сторінці.

Зарплата «у конферті» - поширена практика серед роботодавців. Відповідно, звільнення працівників без виплати «конвертованої» зарплати – майже правило, я не вийняток. Чи має шанс людина, що отримувала «чорну» зарплату, відтояти свої права у суді? Детальніше на 8 сторінці у статті «По зарплату – до суду».

Діти з ювенільним ревматоїдним артритом у нашій країні приречені на інвалідність – держава не забезпечує ім. належного лікування. Дванадцять-чотирнадцять тисяч гривень на місяць – така ціна терапії, яка дозволяє призупинити прогресування невиліковної хвороби. Боротьба батьків за ліки для хворих дітей триває роками, оскільки постійно лікуватися за власний кошт більшість із них не має змоги. Про це на 7 сторінці під заголовком «Бротьба за виживання».

 

Репортер

Про будівельні афери десь у Києві, про той самий «Еліта-Центр» усі вже наслухалися. Втім, буває подібне й на Прикарпатті. У нас також є люди, які вклали в житло важко зароблені за кордоном гроші, а навзаєм отримали лише головний біль. «Замість квартири – проблема», - першосторінковий матеріал тижневика.

Людиною тижня за версією «Репортера» стала Богдана Мацьоцька. «Спортсменка із Косова на відкритому чемпіонаті України з гірськолижного спорту, впевнено перемогла у слаломі та слаломі-гаганті та вчергове довела, що вона в Україні – найкраща», - йдеться на 3 сторінці.

Сергійкові Гончаренку влітку виповниться шість, а 1 вересня він хоче йти до першого класу. Сьогодні ж він ходить у дитсадок і з піднесенням розповідає про вихователів, друзів, батьків, сестер. Від народження долю хлопчика спало багато лиха. І ніби все позаду. Хоча, хтозна. «Квартира дорожча за сина», - на 4 сторінці.

Недарма кажуть, що у березні сім погод надворі. Снігопад з морозом змусил знову одягати теплі чоботи та куртки. Спробуємо й тут знайти позитив – тепер є шанс поскладати їх правильно. «Час пакувати зиму», - на 21 сторінці.

Не знати, де твоя дитина і що з нею сталося – певно, гіршого батькам важко уявити. В голову лізуть жахливі думки і здається винним увесь світ. Але, як кажуть у міліції, зниклі діти – це найчастіше втікачі. І тікають вони не з дому, а від батьків… Детальніше про це на 8 сторінці під заголовком «Коли зникають діти».

 

Західний Кур’єр

Уряд перевірятиме, що саме є у власності Федерації профспілок. Про це в темі номера в статті «Майно спотикання».

Ангелами, якими захоплювався Лувр, бракує належного місця в рідному музеї в Івано-Франківську. Про це читайте в матеріалі «Пінзель повернувся» на 15 сторінці.

 

Галичина

У Коломиї учасникові бойових дій хотіли «покращити» житлові умови кімнатою без зручностей або… з вдовою. Детальніше про це на прешій шпальті у статті «Михайлові вільготи».

Чим приваблюють відпочивальників до Криму і чи можна перейняти цей досвід? Відповідь шукайте на 9 сторінці під заголовком «Кримська війна за туристів».

Хто виграє та програє від роздержавлення комунальних ЗМІ? Про те, як реформувати пресу читайте на 13 сторінці.


21.03.2013 1687 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

531
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

867 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3036
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33579
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2470
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3687

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

511

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1358

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

851

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1056
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

394
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

306
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

674
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

11970
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1263
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1054
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1149
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30301 1
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

136
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1039
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4037
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

590