Преса про небезпечний похід до стоматолога, жінку на війні, моду на українське та GPS-навігатори

 

 

Огляд преси за період 28 травня - 4 червня 2015 року.

 

Галицький кореспондент

Зуб на виживання. Страхітливі історії про візит до стоматолога іноді стають реальністю. Лікарська помилка чи недосконалість усієї медицини - де шукати винни? У ГК історія франківчанки, яка після візиту до лікаря, знайшла у себе в зубі 3-см голку. Сторінка 18 ГК.

 

Обережно, дитячі табори. Цьогоріч безпека дитячих таборів залишається на совісті директорів закладів. Жодна перевірка тепер їм не указ. Деталі - сторінка 7 ГК.

 

Коли немає надії на примирення... "Так не повинно було статись", - кажуть ті, хто з вірою та надією вступав у спільноту любові, а знайшов тільки біль. В Україні багато подружніх пар, які уклали церковний шлюб, розлучаються. Через деякий час, знайшовши собі нову пару, розлучений знову бажає обвінчатись, але греко-католицька церква вже не вінчає вінчаних. Люди йдуть до церковного трибуналу. Сторінка 19.

 

Репортер

Жінка з сектору правди. Франківчанка Людмила Дем'яник до Майдану була директором кадрового агенства, все залишила та поїхала у Київ. Тепер майже рік воює на Донбасі. Деталі - у топ темі Репортера. Сторінка 3.

 

Олександр Солонтай: Хочеться побажати депутатам розуму. Восени нас чекають чергові вибори. Але за яким законом? У Раді вже є кілька проектів. Експерт Олександр Солонтай в інтерв’ю Репортеру найбільше бажає нардепам розуму. Сторінка 4.

 

GPS-навігатори, форма і чотири гривні. З десятого червня, якщо пасажир бачить, що в маршрутці є навігатор і водій видає квиток, то треба платити чотири гривні. А от якщо цього немає — то дві. За відсутність квитка штрафуватимуть пасажира — наголошує Репортер.

 

Галичина

Обертинська афера. Працівниця Ощадбанку за 10 років видурила в кількох сотень односелцьів 10 мільйонів гривень.  Деталі у топ-темі Галичини. Сторінка 5.

 

Вибори чи адмінреформа? Українська влада власноруч загнала себе у глухий кут. Дискусія навколо перспективногоплану об'єднання територіальних громад в області набирає обертів. Виявити деякі "підводні" камені реформи вдалося із несподіваного джерела - Ради Європи. Деталі - сторінка 4.

 

Ми звикли вже до цієї війни... Днями в селі Підгір'я Богородчанського району місцевий священик отець Петро освятив і благословив два автомобілі, які мають поїхати в зону АТО. Їх придбали і відремонтували двоє волонтерів - Дмитро Федорко та Микола Кофлюк.

 

Західний кур'єр

Місцеві вибори: на старт, увага... Перші заміри, вибори між своїми, хто на старті та чого чекають потенційні кандидати дізнавалися журналісти ЗК. Сторінка 4 - 5.

 

Любця Чернікова: Українське стало модним.  Воан - молода дизайнерка, що відома не лише в Івано-Франківську, але й за межами України. Працює в етностилі та вдало поєднує минуле і сучасне. Про моду, ціни на бренди та традицію в одязі - у інтерв'ю із дизанером. Сторінка 15.

 

Першим журналістом був... аптекар. Рівно 170 років тому почала виходити "Газета станиславовська". Про традциії журналістики в місті на сторінці 16.

 

Вікна

«Даноша» запросила на екскурсію дітей бійців АТО.  Їхні батьки на війні, а у них — розпочалися мирні канікули. Діти бійців АТО Калуського та Галицького районів завітали у компанію «Даноша», яка відмовилася від святкування 10-річного ювілею і вже спрямувала на допомогу Збройним силам України близько мільйона гривень.

 

Тетяна Кузевич: «У східних танцях жінка має мати фігуру з округлими формами». Граційна, жіночна, радісна та впевнена у собі калушанка Тетяна Кузевич знає про східні танці чимало цікавого, а ще – може навчити цього всіх охочих. У 2012 році Тетяна заснувала у Калуші студію "Магія сходу", де займаються як дорослі, так і дітки. Тетяна також є співорганізатором всеукраїнського конкурсу-фестивалю східного танцю "Кубок Прикарпаття", який відбудеться у Калуші вже наступних вихідних. Про свято краси і хорошого настрою, про східні танці у Калуші та філософію танців загалом «Вікна» поговорили із Тетяною Кузевич.

 

Історія іконостасу священика Костянтин Михаліхи увійде до “Жовтої акації”. Історія цього іконостасу увійде до книжки “Жовта акація” — спогадів багатолітнього політв’язня Зиновія Карася, священика УГКЦ, засудженого за “антирадянську агітацію з релігійними забобонами”. У Мордовській АССР, де він відбував покарання, Зиновій Карась познайомився із різьбярем з Космача Микитою Семчуком. Колись на іконостасі була табличка з іменами ініціатора створення, о. Костянтина Михаліхи, пароха з Пійла та Сівки Войнилівської…

 

Бюджет не допоможе постраждалим від стихії. У травні Калущиною пройшлася стихія. Гроза, проливні дощі, а особливо — град, накоїли людям чималого лиха. Побита вагонка, шифер та вікна, городина та садовина — ось не повний перелік збитків від стихії. На Калущині порахували збитків на понад 6 млн. гривень. І — звернулися до області за допомогою. Із обласного бюджету пообіцяли 166 тис. гривень. І то — лише на бюджетні установи. Люди можуть сподіватися лише на те, що дасть районна і сільська влада. А більше, і це дедалі очевидніше, — на власні сили.


04.06.2015 840 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3862
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1391
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1485
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2613
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2332
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2261

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

232

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1468

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2219

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2959
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

518
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

665
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

659
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

505
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15951
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2849
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1131
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26609 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

981
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

841 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

645