
Огляд преси за період 4 - 11 грудня 2014 року.
Галицький кореспондент
Смерть від вакцини? У Коломиї помер однорічний Руслан Червінський. Змиритися із втратою єдиного сина батькам не під силу. Вони стверджують, що дитина росл аздоровою, а за п'ять днів до смерті йому зробили щеплення КПК (кір-паротит-краснуха). Що стало причиною смерті здорового одноірчного малюка, достеменно ствердужвати не може ніхто. Деталі - у топ-темі ГК.
"Хрестовий похід" по-франківськи. В Івано-Франківську депутати хочуть виселити Московський патріархат. Церква впеснена: причина такої "ініціативи" земля в середмісті. Чим закінчиться цей "хрестовий похід" по-франківськи дізнавався "ГК".
Заморожена школа. На Долинщині діти вчаться в приміщені, де відвалюється стеля, хиляться стіни і проламується підлога. Сторінка 20 "ГК".
Галичина
Контрасти Білоберізки. Одне із найвіддаленіших верховинських сіл поступово перетворюється ан осередок самодостатності. Деталі - сторінка 15 "Галичини".
Усе про тепло, якщо немає світла. "Галичина" пропонує читачам практичні рекомендації з експлуатації системи опалення за умов раптового припинення електропостачання.
Дмитро Шлемко: Новообраний парламент має стати генератором реформ. В інтер'ю газеті нардеп Дмитро Шлемко наголосив, що чинна ВРУ має політичну волю до проведення системних реформ у країні, і їй для цього вистачить потенціалу, навіть на всі п'ять років, але вона буде змушена діяти в умовах жорсткого ліміту часу.
Вікна
Запланована демократія. Цього тижня у Калуші слухали претендентів на посаду голови Калуської РДА. Такі слухання не передбачені законодавством, проте, ініціативу започаткував голова ОДА Олег Гончарук. Влада щосили намагалася продемонструвати демократичність та прозорість процесу, проте, після слухань залишився гіркий присмак штучності: відсутність інформації про претендентів та — важелів у громади впливати на остаточне рішення нівелювали демократичність процесу. А Калуш, схоже, вже подібне бачив, і то — багато років тому. І ще тоді переконався: влада залучає громадськість, коли хоче зробити собі «лице», йдеться у свіжому числі газети «Вікна».
Добро місту — клопоти владі? Проекти цих громадських активістів — дрібні, але — гучні. Акцент — на позитив. Створення ГО «Добро місту» стартувало з вирішення проблеми небезпечного перехрестя на вул. Чорновола. Передвиборчий проект чи громадська ініціатива? Ситуацію вивчали журналісти у свіжому числі газети «Вікна».
Голубка з Дзвиняча стала зіркою німецького журналу. Іван Семенишин за фахом — токар. Живе у селі Дзвиняч Богородчанського району. Багато хто знає Івана Семенишина завдяки тому, що ще зі шкільної лави джерелом натхнення для нього є голуби. Як з’ясували «Вікна», в Україні поштовим голубам не дають прізвиськ. Птахи мають тільки номер.
У Бойчуків на двох — двох дітей та дві збірки поезії. Творчий вечір Романа та Олі Бойчуків в Калуській центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка створив винятковий прецедент. Вперше у стінах бібліотеки водночас відбувалися дві презентації поетичних збірок, автори яких — це щасливе подружжя. Свої вірші Роман присвячує дружині. А Ольга виховує їхніх двох діток. А цьогоріч встигла ще і видати третю свою «дитину» — поетичну збірку «Помаранчева дівчинка». «Вікна» дізналися про сімейні традиції, про улюблене місце на карті Івано-Франківська, про подорожі та про побут творчого подружжя.
Західний кур'єр
Вертикаль Гончарука. Формування нового Кабміну дало зелене світло кадровому трамбуванню влади на місцях. Прикарпаттяприйняло естафету. Про особливості тутешнього нового менеджменту у ТОП-темі "ЗК". Сторінка 5.
Ім'я успіху. Як обрати назву для власного бізнесу. В Івано-Франківську багато закладів з безграмотними й недолугими назвами. Відтак, "ЗК" поцікавився, як обрати ім'я для бізнесу так, щоб воно було не лише вдалим, а й відповідало вимогам чинного законодавства.
Репортер
Діти пишуть на війну. Поки волонтери збирають кошти на амуніцію для військових, малі франківці передають бійцям листи та патріотичні малюнки. Діти пишуть щирі, зворушливі слова. І в кожному листі — прохання: Поверніться живими — у топ-темі номера. Сторінка 3.
Абітурієнт-2015: обережно - нові правила. Тривають реформи у вищій освіті. Новий закон, нові умови вступу, і новим абітурієнтам вже нині треба розбиратися з новаціями. Але спершу можна все прочитати в газеті.
Таємниця калуських школярів. Понад сімдесят років тому в Калуші німці розстріляли школярів-патріотів. Їхня могила досі не знайдена. Є різні версії, а от доказів… В історії розбиралися журналісти.