А ще про враження від Вільнюського саміту, зростання мінімальної зарплати, оновлений план реконструкції стадіону "Рух". Огляд преси за період 29 листопада - 5 грудня 2013 року.
Західний кур’єр
В Україні тривалий час побутувала думка, мовляв, уже понад 20 років тупцюємо на місці тому, що в новітній історії України не пролилася кров. Незалежність 1991 року вибороли без крові. Помарпнчеву революцію відспівали без крові… У ніч з п’ятниці на суботу (з 29 на 30 листопада) кров таки пролилася. Невинна кров. Кров романтиків. Та чи отримає Україна новий виток розвитку? Що відбувається насправді: революція, білоруський сценарій чм повзучий двірцевий переворот? Деталі у топ-темі «ЗК» «Хто хотів крові - дочекався». Сторінки 4-5.
З 1 грудня збільшено розмір низки соціальних виплат. Зокрема, збільшено мінімальну зарплату, пенсії, допомоги при народженні дитини, виплати на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також інші види соціальної допомоги. Деталі на сторінці 6 «ЗК».
Повернувши головну спортивну арену Івано-Франківська у комунальну власність, в міськвиконкомі заходилися оновлювати план її реконструкції. Якщо попередні проекти були зорієнтовані передусім на потреби футболу, то в теперішньому варіанті нарівні із «грою мільйонів» балом править «королева спорту» - легка атлетика. Окрім основного змагального ядра, для її представникі впередбачено розминочну зону та тренувальні зали. Як же виглядатиме оновлений стадіон дізнавалися журналісти «ЗК».
Вечірній Івано-Франківськ-плюс
Минулого тижня у Вільнюсі відбувся саміт Східного партнерства. На ньому Україна повинна була підписати Угоду про Асоціацію з ЄС. Однак, документу підписано так і не було. Побував на саміті і відомий український політик і фінансист Вячеслав Кредісов. Своїми враженнями від поїздки він поділився на сторінках газети. «Наш репортаж із Вільнюса» - сторінка 4 видання.
Європейські міста мають безліч цікавих варіантів для святкування Нового року: зокрема, можна поїхати на новорічний ярмарок до гостинного Кракова, погуляти романтичним Талліном, помилуватися мальовничою італійською Манаролою та відірватися у шаленому Амстердамі. Отож, «Новий рік у Європі: варіанти святкування» на сторінці 13.
Галичина
Доленосний момент. Відомі прикарпатці поділилися враженнями від протестних акцій у Києві, в яких вони беруть участь. Події на майдані від Романа Чернеги, Василя Гладія, Сергія Аламовича… Сторінка 3 видання.
«Краса по-івано-франківськи». Анна Заячківська ан конкурсі «Міс світу 2013» увійшла до двадцятки найвродливіших дівчат світу і ще раз довела, що українок закономірно називають анйкрасивішими. У розмові із журналістом «Галичини» красуня розповіла про свої плани, мрії, студентські будні, секрети схуднення та еталон чолвоічої краси.
«Софрон Мудрий – епоха в історії Церкви». В неділю УГКЦ в особі блаженнішого Святослава, наукова еліта, керівництво області та міста вітали владику Софрона із 90-річчям. Як усе відбувалося на сторінці 8 «Галичини».
Репортер
Народне віче у Києві мало два обличчя. Одне з них величне, мирне, майже святкове. Інше: з провокаторами, бульдозером, газом, гранатами і звірячим Беркутом. Чому так сталося, що буде далі? Свято і кров революції – живий репортаж у топ-темі номера.
Недавно побили одного з лідерів франківського майдану Максима Кицюка. Міліція заперечує політичні мотиви. Усі деталі Кицюк розповів в ексклюзивному інтерв’ю Репортеру.
Чого чекають від нинішнього спротиву відомі люди? Якого фіналу вони б хотіли та що для цього треба зробити? Читайте в газеті топ-коментар «Людська гідність переможе».
Провал угоди з ЄС, жорстокий розгін студентів, бійка на Банковій, майдан тримається – саме цим нині живе Україна. А щоб усе виглядало не надто сумно, народ створює смішні плакати й фотожаби. У Репортері – добірка найкращих.