Огляд івано-франківської преси за тиждень з 3 по 9 лютого 2011 року.
Галицький Кореспондент
Суспільно-політичний термін «хрунь», який виник на Галичині ще наприкінці дев’ятнадцятого століття, знову став модним і актуальним. Про це в першосторінковому матеріалі «Галицькі хруні: хто вони сьогодні?» з продовженням на 5 сторінці.
За невеличку земельну ділянку 82-річний мешканець Крихівців Володимир Кухній вже 4 роки судиться зі сільською радою. Пережив три інфаркти. Сільський голова і судді чекають смерті старого? На це питання шукайте відповідь на 6 сторінці під заголовком «Дожити до землі».
Коли тоншає не талія, а гаманець – час ставити собі діагноз. Хронічне нетримання грошей є приводом звернутися до спеціаліста. Допомога у фінансових питаннях і відповідний супровід у справах можуть змінити голову і життя – допомогти уникнути банкрутства, навчити раціонально використовувати фінанси, знаходити і примножувати статки. Любомир Кітраль: «У кожній франківській сім’ї є станок, який друкує гроші» - на 8 сторінці газети.
У Юрія Єгорушкіна незвичне хобі – він дарує друге життя старовинним механізмам. Найбільше любить «оживляти» годинники та телефонні апарати , яких за 70 років життя майстра назбиралася ціла колекція. «Хранитель час» - на 16 сторінці.
Від вакцинації в Україні, за офіційними даними Мінохрони, не помер ніхто. Жодна дитина. Натомість громадська організація «Ліга Захисту Громадських Прав» зібрала матеріали про те, що за останні п’ять років в нашій країні від ускладнень через щеплення тяжко захворіли та пішли з життя близько ста дітей. Детальніше на 18 сторінці в матеріалі «Щепленя: ризик неминучий?».
Попри оптимістичні звіти про сотні врятованих та обігрітих громадян у спеціальних пунктах МНС, міліцейська статистика зафіксувала в ці морозні дні зростання кількості раптових смертей, особливо серед людей похилого віку, майже вдвічі. Про це в тексті «Ілюзія тепла2 на 19 сторінці.
Репортер
Минулого тижня в Україні сталася безпрецедентна подія – протестуючи проти закриття файлообмінника «ex.ua», звичайні інтернет-користувачі атакували та «поклали» більшість державних сайтів. Про що свідчить ця історія та чи матиме вона продовження? Дізнавайтеся в першосторінковому матеріалі «Ех-революція» з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став «невідомий даішник». «Анонімка від працівника ДАІ Прикарпаття на блозі міністра МВС спричинила неабиякий ажіотаж. Вони поскаржилися на те, що керівництво зробило з них рекетирів. Натомість, показати обличчя не наважились, тому акція закінчилася пшиком» - йдеться на 3 сторінці.
У Калуші з ХV століття діє костел Святого Валентина. Сюди й зараз приїжджають молодята, аби взяти шлюб під його патронатом. Про це читайте на 4 сторінці під заголовком «Костел усіх закоханих».
«Непосто знести самобуд». Особливо якщо цього ніхто й не прагне. Газета «заморозила» будову на Сахарова, тепер відморожуються чиновники. Детальніше на 5 сторінці тижневика.
Поет Юрій Винничук: «Треба, щоб тебе розуміли і доярка, і програміст» - інтерв’ю на 8 сторінці.
На сцені вони помирають, убивають, стають каліками й божевільними. Як негатив ролі відбивається на реальному житті акторів? Відповідь на це питання шукайте на 19 сторінці під заголовком «Закулісна містика».
Західнйи Кур’єр
В Україні є 186 метеорологічних станцій, які реєструють погоду по всій території держави. Найвисокогірніша сніголавинна метеорологічна станція «Пожижевська» знаходиться в Івано-Франківській області. Вона розташована на висоті 1450 метрів над рівнем моря. Це місце роботи працівники називають кухнею погоди. Про це в на першій шпальті «Кухня погоди» з продовженням на 14 сторінці.
Олександр Долішній: «Найбільший патріотизм проявляється тоді, коли людина працює фахово і добросовісно» - інтерв’ю з успішним прикарпатським бізнесменом, головою ради підприємців, створеної при голові Івано-Франківської ОДА на 5 сторінці.
Хлопці та дівчата в білих футболках і спортивних штанах, вишикувавшись за зростом, рахують… ні, не махи руками і навіть не присідання, а власний пульс. Саме з цієї вправи тепер повинен починатися звичайний урок фізкультури. Детальніше на пешій сторінці з продовженням на 15-тій під заголовком «Фізкультура без культури – не швидше, не вище, не сильніше».
Галичина
Енергетична боротьба між Києвом та Москвою вже кілька місяців зостається топ-темою у вітчизняних ЗМІ. Та, як виглядає, вона й далі лідируватиме в інформаційних повідомленнях. Адже прогресу в перемовинах між двома державами щодо зменшення ціни російського газу для України досі не видно. Про це на першій шпальті газети під заголовком «Газові альтернативи» з продовженням на 8 сторінці.
Вчора закінчився семирічний контракт ректора Прикарпатського національног університету ім..В.Стефаника Богдана Остафійчука з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту. В найближчі дні це відомство мало б оголосити конкурс, якщо в нього не буде інших планів. Детальніше в матеріалі «Ректор: місія нездійсненна» на першій сторінці з продовженням на 4.