Преса про "галицьких хрунів", інтернет-атаки, кухню погоди і про газові угоди

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 3 по 9 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент
Суспільно-політичний термін «хрунь», який виник на Галичині ще наприкінці дев’ятнадцятого століття, знову став модним і актуальним. Про це в першосторінковому матеріалі «Галицькі хруні: хто вони сьогодні?» з продовженням на 5 сторінці.
За невеличку земельну ділянку 82-річний мешканець Крихівців Володимир Кухній вже 4 роки судиться зі сільською радою. Пережив три інфаркти. Сільський голова і судді чекають смерті старого? На це питання шукайте відповідь на 6 сторінці під заголовком «Дожити до землі».
Коли тоншає не талія, а гаманець – час ставити собі діагноз. Хронічне нетримання грошей є приводом звернутися до спеціаліста. Допомога у фінансових питаннях і відповідний супровід у справах можуть змінити голову і життя – допомогти уникнути банкрутства, навчити раціонально використовувати фінанси, знаходити і примножувати статки. Любомир Кітраль: «У кожній франківській сім’ї є станок, який друкує гроші» - на 8 сторінці газети.
У Юрія Єгорушкіна незвичне хобі – він дарує друге життя старовинним механізмам. Найбільше любить «оживляти» годинники та телефонні апарати , яких за 70 років життя майстра назбиралася ціла колекція. «Хранитель час» - на 16 сторінці.
Від вакцинації в Україні, за офіційними даними Мінохрони, не помер ніхто. Жодна дитина. Натомість громадська організація «Ліга Захисту Громадських Прав» зібрала матеріали про те, що за останні п’ять років в нашій країні від ускладнень через щеплення тяжко захворіли та пішли з життя близько ста дітей. Детальніше на 18 сторінці в матеріалі «Щепленя: ризик неминучий?».
Попри оптимістичні звіти про сотні врятованих та обігрітих громадян у спеціальних пунктах МНС, міліцейська статистика зафіксувала в ці морозні дні зростання кількості раптових смертей, особливо серед людей похилого віку, майже вдвічі. Про це в тексті «Ілюзія тепла2 на 19 сторінці.

Репортер
Минулого тижня в Україні сталася безпрецедентна подія – протестуючи проти закриття файлообмінника «ex.ua», звичайні інтернет-користувачі атакували та «поклали» більшість державних сайтів. Про що свідчить ця історія та чи матиме вона продовження? Дізнавайтеся в першосторінковому матеріалі «Ех-революція» з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став «невідомий даішник». «Анонімка від працівника ДАІ Прикарпаття на блозі міністра МВС спричинила неабиякий ажіотаж. Вони поскаржилися на те, що керівництво зробило з них рекетирів. Натомість, показати обличчя не наважились, тому акція закінчилася пшиком» - йдеться на 3 сторінці.
У Калуші з ХV століття діє костел Святого Валентина. Сюди й зараз приїжджають молодята, аби взяти шлюб під його патронатом. Про це читайте на 4 сторінці під заголовком «Костел усіх закоханих».
«Непосто знести самобуд». Особливо якщо цього ніхто й не прагне. Газета «заморозила» будову на Сахарова, тепер відморожуються чиновники. Детальніше на 5 сторінці тижневика.
Поет Юрій Винничук: «Треба, щоб тебе розуміли і доярка, і програміст» - інтерв’ю на 8 сторінці.
На сцені вони помирають, убивають, стають каліками й божевільними. Як негатив ролі відбивається на реальному житті акторів? Відповідь на це питання шукайте на 19 сторінці під заголовком «Закулісна містика».

Західнйи Кур’єр
В Україні є 186 метеорологічних станцій, які реєструють погоду по всій території держави. Найвисокогірніша сніголавинна метеорологічна станція «Пожижевська» знаходиться в Івано-Франківській області. Вона розташована на висоті 1450 метрів над рівнем моря. Це місце роботи працівники називають кухнею погоди. Про це в на першій шпальті «Кухня погоди» з продовженням на 14 сторінці.
Олександр Долішній: «Найбільший патріотизм проявляється тоді, коли людина працює фахово і добросовісно» - інтерв’ю з успішним прикарпатським бізнесменом, головою ради підприємців, створеної при голові Івано-Франківської ОДА на 5 сторінці.
Хлопці та дівчата в білих футболках і спортивних штанах, вишикувавшись за зростом, рахують… ні, не махи руками і навіть не присідання, а власний пульс. Саме з цієї вправи тепер повинен починатися звичайний урок фізкультури. Детальніше на пешій сторінці з продовженням на 15-тій під заголовком «Фізкультура без культури – не швидше, не вище, не сильніше».

Галичина
Енергетична боротьба між Києвом та Москвою вже кілька місяців зостається топ-темою у вітчизняних ЗМІ. Та, як виглядає, вона й далі лідируватиме в інформаційних повідомленнях. Адже прогресу в перемовинах між двома державами щодо зменшення ціни російського газу для України досі не видно. Про це на першій шпальті газети під заголовком «Газові альтернативи» з продовженням на 8 сторінці.
Вчора закінчився семирічний контракт ректора Прикарпатського національног університету ім..В.Стефаника Богдана Остафійчука з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту. В найближчі дні це відомство мало б оголосити конкурс, якщо в нього не буде інших планів. Детальніше в матеріалі «Ректор: місія нездійсненна» на першій сторінці з продовженням на 4.


09.02.2012 620 0
Коментарі (0)

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2003
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1442
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1755
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5361 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3878
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

8090 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

649

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

864

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1367

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

905
14.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

635
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

532
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14283
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5635
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

397
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

4828 6
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1484
12.11.2024

  У категорії "Кіномистецтво" за режисерську роботу та співавторство сценарію повнометражного ігрового фільму "Снайпер. Білий ворон" нагороду отримав член Національної спілки кінематографістів України Мар'ян Бушан.    

620
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

240
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

433
08.11.2024

З моменту липневого саміту Європейської політичної спільноти (ЄПС) відбулася значна ескалація війни з боку Росії – залучення північнокорейських військ.  

530 1
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

643