Преса про франківські дороги, "ікономислячого" Парфьона, дитячі пісні заради миру та святковий новорічний стіл

 

 

Огляд преси за період 18-25 грудня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Де починається війна і де вона закінчується. Донецькі враження у ГК. Гроше йнемає, а всі біжать платити за комуналку, правила нового етикету, яким буде новорічнйи салют у Донецьку і не тільки. Сторінка 4 видання.

 

Ікономислячий. 17 грудян не стало одного із найколоритніших мешканців Івано-Франківська, музиканта і художника Олега Парфьонова, більш відомого як Парфьон. Інтерв'ю з митцем ще за життя записав відомий блогер та фотохудожник Ростислав Шпук. Стоірнка 16.

 

Злий рік. 2014 рік, що минає, був особливо тяжким для України та її людей. ГК підбива підсумки року і пропонує читачам ще раз поинути у вир подій, що сколихнули Україну і не  залишили байдужим жодного українця.

 

 

Західний кур'єр

Більше. Швидше. Якісніше. Наступного року в Івано-Франківську планують збільшити обсяги ремонтів доріг. Які саме дороги ремонтуватимуть - сторінка 6 "ЗК".

 

Дитячі пісні заради миру. В Івано-Франківську відбувся 7 Міжнародний благодійний дитячий фестиваль "Мистецький храм". До Івано-Франківська на два дні вже традиційно з'їхалися талановиті малозабезпечені діти та діти сироти. Тут впродовж двох днів вони мали нагоду поспілкуватися із відомими співаками та музикантами, показати свої таланти.

 

Маршрутна смуга. На вулицях Івано-Франківська смуги руху для громадського транспорту планують відділяти окремими елементами благоустрою. Деталі - сторінка 3.

 

 

Вікна

Шахрайку, яка обіцяла калушанам допомогу з виїздом у Канаду, взяли під домашній арешт. Жінка, яка обіцяла калушанам працевлаштування за кордоном і навіть "допомагала" виїхати на постійне місце проживання, виявилася шахрайкою. Суд взяв її під домашній арешт, але до цього вона встигал виманити у довірливих калушан 1,5 млн гривень. «Вікна» дізнавалися подробиці.

 

Миколай прийшов у сиротинці для важкохворих дітей. На Миколая працівники торгової мережі «Гостинний Дім» разом із волонтерами відвідали сиротинці. І, об’їхавши інтернати для дітей із важкими фізичними та розумовими вадами, калушани постановили: акція — хоча перша, але — не остання. Бо після зустрічі з особливими дітками чітко усвідомили: жодні буденні клопоти і негаразди — ніщо порівняно із випробуваннями, які випали на долю цих дітей. 2Вікна» їздили зі Святим Миколаєм.

 

Юля Волочай: «Страва — наш головний герой, а фото — це історія про нього». Киянка Юля Волочай продовжує серію “смачних” публікацій «Вікон». Вона — не тільки кулінарний блогер, а і фотограф. Залюбки знімає на чорно-білу плівку. Не пропускає радісних моментів із життя своїх друзів та їхніх дітлахів. За професією — спеціаліст із міжнародних відносин, Юля Волочай присвятила своє життя творчості: вивчає «мову їжі». Тобто, сімейні історії, які люди розповідають мовою їжі.

 

Новий рік: шпажки з рибкою та святкові канапе. «Вікна» пропонують незвичайні новорічні страви.Рецепт однієї дивовижної закуски на шпажках дуже простий і швидкий. А тонка скибочка хліба, просочена часниковим ароматом ніжна і соковита рибка і хрусткий бекон не залишать нікого з гостей байдужим. 

 

Репортер

Важко забути, що в країні війна. Але на свята хочеться чогось доброго. І цього разу «Репортер» розкаже історію радісну — про дитячий сміх, величезного плюшевого ведмедя та червону радіокеровану машину. Дива, які роблять люди — у топ-темі номера.

 

В облфілармонії організували концерти класики для вагітних. Дев’ять місяців вагітності — дев’ять концертних програм. Навіщо? Читайте в газеті — Мами слухають животом.

 

Попереду свята, часи смачної куті та гучної коляди. Та мало хто знає, що саме у цей час можна визначити, чи успішним буде рік, а також наворожити собі долю. Тут гуцули не жартують. Чому не вмирають традиції — у Репортері.


25.12.2014 375 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

969
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5486 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1810
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1796
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2949
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2558

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

492

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1701

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2441

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3171
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

265
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

823
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1017
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

577
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

743
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16232
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3105
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

427
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

166
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1215
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1078 2