А ще про те чи не вплине Євромайдан на економіку, насліки революції, де відпочивати взимку і достойний вчинок франківських пенсіонерів. Огляд преси за період 12-19 грудня 2013 року.
Галицький кореспондент
«Хто робить Майдан?». Робити революцію в інтернеті потрібно, але до душі далеко не усім. У той час, як франківці тисячами вирушають на Євромайдан, «ГК» також не всидів у редакції і поїхав допомагати майданівцям. У топ-темі випуску про франківчан, які творять революцію, про тих, які допомагають не словом, а ділом. Сторінка 16-17.
Новина про те, що франківські пенсіонери пожертвували на потреби Євромайдану 10 тисяч гривень облетіла усю Україну. Їхній вчинок не залишив баїдужин жодного прикарпатця. Навіть декілька ініціатвиних груп вирішили зібрпати кошти, щоб повернути їх пенсіонерам. Втім, Мирослава Калина і Михайло Кравчук обурені тим, що їм хочуть повернути пожертву на Майдан. Про те, що пенсіонерам нічого не потрібно, крім України – у свіджому номері «ГК». Сторінка 6.
Психоаналітик, співголова Львівського інституту психоаналізу Юрій Прохасько аналізує особливості Євромайдану, визначає його досвіди, здобутки та слабкі місця. І попереджає про зміни, які ц іпроцеси спровокували у кожноум із нас. Про все це і не тільки на сторінці 5 «ГК».
Західний кур’єр
Революція і гроші. Грошей на виконання делегованих державою повноважень на грудень катастрофічно бракує. Чи перекладуть бюджетний провал на Євромайдан дізнавалися журналісти «ЗК». Сторінка 5.
Достоту оцінити реальні масштаби сучасного детективного ринку в Україні практично неможливо, запевняють обізнані, як і впордкувати з цього приводу об’єктивну статистику. Тут і приватні деткетиви, і власні детективні агенства банків та бізнес-стурктур, і детективи-фрилансери. Хто і як займається приватним розшуком на Прикарпатті – з’ясовува «ЗК». Сторінка 4.
Івано-Франківська облрада на одній із сесій повернула у власність міста приміщення, котре раніше мало бути використане для спорудження обласного перинатального центру. Але обласне керівництво вирішило, що на вулиці Софіївка обласний перинатальний центр буде недоречним, і почала зводити нову будівлю поблизу ОКЛ на вулиці Федьковича. Що тепер робитиме місто із повернутим лікарняним корпусом і чи буде там взагалі лікувальний заклад, дізнавався кореспондент «ЗК».
Вечірній Івано-Франківськ плюс
Видання побувало на лекції журналіста Інтерне-видання «ОстроВ», блогера і репортера Дениса Казанського, якйи відомий своїми сенсаційними репортажами про Донбас. Денис розповів, чому більшість донбасівців не прагнуть змін, хто «згвалтував» цей край і які проблеми там майстерно зщамовчують. «Донбас: без цензури» - сторінка 3 видання.
Куди поїхати на зимові свята знають журналісти «Вечірнього Івано-Франківська». Світові напрямкии для новорічних канікул на сторінцці 11.
Сучасна людина повинна знати свою хворобу та піклуватися своїм здоров’ям. Що таке керування здоров’ям і чим воно відрізняється від самолікування, від якого нас постійно застерігають? Свою думку з цього приводу висловлює кандидат медичних наук Олександр Кірюхін.
Галичина
В ексклюзивному інтерв'ю для газети «Галичина» відомий український політолог, публіцист, інтелектуал Сергій Гробовський звернув увагу на те, що за час Євромайдану з’явилася і набула досвіду ціла когорта молодих громадських активістів та нова генерація політиків, наголосив, що Європа побачила: влада і суспільство в Україні – різні, а Москва зможе в будь-який момент спричинити дефолт Української держави. «Що буде завтра?» - у топ-темі «Галични».
Порятунок із неба. І все завдяки вірі і молитві до чудотворної ікони матері Божої Ласкавої Станиславівської. Історія про юнака, який після випадкового вогнепального поранення в голову не тільки вижив, але й одужує на сторінці 14 видання.
Вікна
"Майдан і герої". Падає мокрий сніг і одяг від того стає мокрим. Четверта година ночі. Біля вогню спить дівчина. Сніг уже вкрив її тонкою ковдрою. Поряд живе Майдан. Майдан молиться, співає разом із Русланою гімн України, щодня має свої маленькі радості, які живлять дух Майдану. У Майдану є свої герої. Багато із них так і залишаться невідомими. Читайте репортаж Оксани Пілянської у свіжих «Вікнах» — із майдану та антимайдану.
"Ялинку для Калуша виростила родина Йосипа Жолинського". Хвойне дерево встановили на площі Героїв ще минулої п’ятниці уранці. У суботу на ньому влаштували електричну ілюмінацію, прикрасили його світловими гірляндами. У понеділок вбрали дерево яскравими іграшками та блискучим дощиком. Однак у середу Проте, новорічна ялинка у Калуші є, на відміну від інших міст. І вона — особлива, переконує Марта Галкіна у свіжому числі газети «Вікна».
"Руслана зачитає записки юних калушан зі сцени". Наймолодші калушани підтримують Євромайдан. Учні міської школи №10 та гімназії разом із мамою однієї із учениць приєдналися до акції «Лицарі добра», яку започаткували у Львові працівники Державного історико-культурного заповідника «Тустань». Юні калушани — Тома та Дмитрик Захарові і Настя Філімонова принесли спечені медові пряники із записками у міськрайонний Комітет опору диктатурі. Про що пишуть діти на Майдан і рецепти медових пряників-«лицарів» читайте у свіжому числі «Вікон».