Преса про "фальшиву" вищу освіту та дорожню схему руху в Івано-Франківську

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 13 по 19 травня 2011 року.

 

«Галицький Кореспондент»

Кому українські студенти платять за друк дипломів? На це питання журналісти шукали відповідь у першосторінковому матеріалі тижневика «Дипломоване шахрайство».

Київська колекторська компанія «Фактор», з якою на три місяці уклало угоду комунальне підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго», змусила іванофранківців заплатити майже чверть мільйона гривень боргу за послуги теплопостачання. На боргах франківців столичні колектори заробили свій відсоток – від 20до 40 тисяч гривень. Детальніше на 6 сторінці під заголовком «Тепловий удар».

«На велосипедідовкола Карпат». Так називалася статт львівського німця Рудольфа Вацека, який 12 серпня 1911 року з містечка Делятина Надвірнянського повіту через Яремче – Микуличин – Яблуницю – Ясеню здійснив на велосипеді подорож до Буркута. Втім, роверова історія в гуцулів почалася навіть раніше, а масове захоплення цим транспортним засобом припало на 30-ті роки минулого століття – йдеться на 8 сторінці.

Стосунки між водіями і пішоходами у Франківську – напружуні. Рівень протистояння відчуває кожен, хто буває  в центрі міста. Прихована війна точиться передовсім на нерегульованих перехрестях, на переходаї і поза ними. Є жертви… в статті на 16 сторінці «Стадний інстинкт».

В Івано-Франківську засуджено за шахрайство чоловіка, який називав себе заступником глави адміністрації Президента України. Він обіцяв довірливим галичанам влаштувати їх на висооплачувані чиновницькі роботи, вони ж йому віддячували гостинцями і дарунками. Детальніше про шахрая на 19 сторінці «Петрилівський самозванець».

Тисячі гектарів необроблених земель Прикарпаття рясно вкрилися чудернацькими купинами, схожими на кротовиння. Нарости висотою подекуди й до півметра, які поширюються угіддями з неймовірною швидкістю, стали темою не лише приватних бесід, а й жвавих суперечок в інтернеті. Подейкують навіть, що ці купини – результат діяльності особливих мурашок, завезених ворожими закордонними спецслужбами для знищення родячих українських грунтів – йдеться на 19 сторінці в тексті «Мурашки атакують».

 

«Репортер»

Про ринок курсових і дипломних робіт, який не знає кризи, бо там завжди ажіотаж на першій шпальті газетипід заголовком «Проплачена освіта».

Людиною тижня за версією «Репортера» став міський голова Калуша Ігор Насалик. «На прес-конференції, яка булла присвячена скандальній темі – образам від заступника мера Віталіни Радецької в бік калушан, він взяв удар на себе. Хоча й говорив більше… про себе» - йдеться на 3 сторінці.

Він виграв квартиру в лотерею, пройшов до півфіналу «Україна має талант», зараз готується до «Х-фактора» - «Удача любить диваків» на 20 сторінці.

Восени ВО «Свобода» здобула на Прикарпатті найбільше мандатів у міську та обласну ради. І якщо кількість депутатів в облраді порівняно з іншими партіями не вражала, то в Івано-Франківській міській – просто більшість, 34 із 60. Ось, здавалось б, і карти в руки, можна все зробити та всім довести. Тож чим відзначилася «Свобода» у міськраді за півроку читайте на 6 сторінці під загаловком «Щоб усі боялись».

 

«Західний Кур’єр»

Попри заяви керівників Івано-Франківська впровадження нової комплексної схеми організації дорожнього руху в обласному центрі, у скорому часі, вочевидь, не станеться. Про це першосторінковий матеріал «Заблукали у п’ятьох схемах».

Вже через кілька днів у Франківську стоятиме ще один Шевченко. Про дискусію навколо місця встановлення великого Кобзаря на 3 сторінці під заголовком «Пам’ятникомпанія?».

Відпочинок треба планувати зазделегідь, щоб потім не страждати через безцільно згаяну відпустку. А вибирати є з чього – очі розбігаються. Детальніше про «літні канікули» 3 сторінці в тексті «Відпустка буває лише раз на рік…».


19.05.2011 2439 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

288
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1450
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1536
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1532
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5461
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8005 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

794

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1504

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2255

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2279
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

403
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2404
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3818
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2294
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3307
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1092
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

893
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

440
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

682
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

916 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

626
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2118 6