Огляд івано-франківської преси за тиждень з 13 по 19 травня 2011 року.
«Галицький Кореспондент»
Кому українські студенти платять за друк дипломів? На це питання журналісти шукали відповідь у першосторінковому матеріалі тижневика «Дипломоване шахрайство».
Київська колекторська компанія «Фактор», з якою на три місяці уклало угоду комунальне підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго», змусила іванофранківців заплатити майже чверть мільйона гривень боргу за послуги теплопостачання. На боргах франківців столичні колектори заробили свій відсоток – від 20до 40 тисяч гривень. Детальніше на 6 сторінці під заголовком «Тепловий удар».
«На велосипедідовкола Карпат». Так називалася статт львівського німця Рудольфа Вацека, який 12 серпня 1911 року з містечка Делятина Надвірнянського повіту через Яремче – Микуличин – Яблуницю – Ясеню здійснив на велосипеді подорож до Буркута. Втім, роверова історія в гуцулів почалася навіть раніше, а масове захоплення цим транспортним засобом припало на 30-ті роки минулого століття – йдеться на 8 сторінці.
Стосунки між водіями і пішоходами у Франківську – напружуні. Рівень протистояння відчуває кожен, хто буває в центрі міста. Прихована війна точиться передовсім на нерегульованих перехрестях, на переходаї і поза ними. Є жертви… в статті на 16 сторінці «Стадний інстинкт».
В Івано-Франківську засуджено за шахрайство чоловіка, який називав себе заступником глави адміністрації Президента України. Він обіцяв довірливим галичанам влаштувати їх на висооплачувані чиновницькі роботи, вони ж йому віддячували гостинцями і дарунками. Детальніше про шахрая на 19 сторінці «Петрилівський самозванець».
Тисячі гектарів необроблених земель Прикарпаття рясно вкрилися чудернацькими купинами, схожими на кротовиння. Нарости висотою подекуди й до півметра, які поширюються угіддями з неймовірною швидкістю, стали темою не лише приватних бесід, а й жвавих суперечок в інтернеті. Подейкують навіть, що ці купини – результат діяльності особливих мурашок, завезених ворожими закордонними спецслужбами для знищення родячих українських грунтів – йдеться на 19 сторінці в тексті «Мурашки атакують».
«Репортер»
Про ринок курсових і дипломних робіт, який не знає кризи, бо там завжди ажіотаж на першій шпальті газетипід заголовком «Проплачена освіта».
Людиною тижня за версією «Репортера» став міський голова Калуша Ігор Насалик. «На прес-конференції, яка булла присвячена скандальній темі – образам від заступника мера Віталіни Радецької в бік калушан, він взяв удар на себе. Хоча й говорив більше… про себе» - йдеться на 3 сторінці.
Він виграв квартиру в лотерею, пройшов до півфіналу «Україна має талант», зараз готується до «Х-фактора» - «Удача любить диваків» на 20 сторінці.
Восени ВО «Свобода» здобула на Прикарпатті найбільше мандатів у міську та обласну ради. І якщо кількість депутатів в облраді порівняно з іншими партіями не вражала, то в Івано-Франківській міській – просто більшість, 34 із 60. Ось, здавалось б, і карти в руки, можна все зробити та всім довести. Тож чим відзначилася «Свобода» у міськраді за півроку читайте на 6 сторінці під загаловком «Щоб усі боялись».
«Західний Кур’єр»
Попри заяви керівників Івано-Франківська впровадження нової комплексної схеми організації дорожнього руху в обласному центрі, у скорому часі, вочевидь, не станеться. Про це першосторінковий матеріал «Заблукали у п’ятьох схемах».
Вже через кілька днів у Франківську стоятиме ще один Шевченко. Про дискусію навколо місця встановлення великого Кобзаря на 3 сторінці під заголовком «Пам’ятникомпанія?».
Відпочинок треба планувати зазделегідь, щоб потім не страждати через безцільно згаяну відпустку. А вибирати є з чього – очі розбігаються. Детальніше про «літні канікули» 3 сторінці в тексті «Відпустка буває лише раз на рік…».