Преса про "євромайдан", шкідливі гаражі, Франківськ без води і аптеки без ліків

 

Огляд прикарпатської преси за період 21-28 листопада 2013 року.

 

Західний кур’єр

Підпише чи не підпише Янкович асоціацію з ЄС? Розійдеться чи наповниться новою силою «євромайдан» і стоятиме до виборів-2015? Хто справжній організатор і координатор Майдану і що буде, якщо нічого не буде: ні асоціації, ні Майдану. Чи повірять політикам громадяни в 2015 році, коли їх кликатимуть на майдани захищати свій голос, якщо нинішні протести закінчаться фіаско? Відповіді на ці запитання в значній мірі ми отримаємо завтра – під час євросаміту, а впродовж наступних 2014-2015 років. А сьогодні – майдани, сесії, акції… Як Прикарпаття вийшло на «євромайдан» - сторінка 5 «ЗК».

 

Зараз гаражі є практично під кожною багатоповерхівкою-новобудовою. Мешканцям, які мають власні авто, це зручно і їх це влаштовує. Але є люди, яких гаражне сусідство з їхніми житловими квартирами непокоїть. І не безпідставно. Тож чи є безпечними для мешканців багатоповерхівок вбудовані у них гаражі, і чи завжди будівельники дотримуються усіх норм та правил при їх влаштуванні? Дізнавалися журналісти «ЗК».

 

Впродовж листопада в Україні почастішали випадки, коли в аптеках із прилавків зникають медичні препарати. Чи насправді так часто знімають із виробництва популярні медичні препарати? Що коїться на фармацевтичному ринку та як у такій ситуації вижити пересічним пацієнтам, з’ясовували кореспонденти «ЗК».

 

 

Галичина

«Карфаген має бути зруйнованим». Пркиарпатці обстоюють цивілізаційним вибір України. У топ-темі «Галичини» також про єврмоайдан. Сторінка 2 видання.

 

Цифрові лабораторії, мультимедійні комплекси, інтерактвні дошки, підручники в планшетах – вже сьогодні така технологічна мрія стала реальністю для учнів 54-х шкіл, які перемогли в першому етапі національного проекту «Відкритий світ». Проект передбачає перехід в українських школах до навчання із застосуванням інноваційних методик ХХІ ст.

Як «Українським школярам відкривається світ комп’ютерних технологій» на сторінці 4 «Галичини».


Вікна

"Калуський Євромайдан без євромера. Хроніки"У четвер минуло рівно тиждень, відколи у стрічках новин з’явилися, хоча і жирні і червоні, але, все ж таки, непевні заголовки: уряд відмовляється від євроінтеграції. Потім новини на цю тему стали менш помітними, але єврооптимісти все більше почали сумніватися у тому, чи справді буде підписана Угода про асоціацію із ЄС. Перший майдан зібрався у Києві, увечері у четвер. А вже на вхідні у столицю на вулиці вийшла критична маса людей. Відтоді Україна і Калуш, зокрема, живе, фактично, у революційному режимі. Революційний тиждень — в огляді "Вікон".

 

"Ігор Яковина: "Основна проблема міста — не тепло, а гаряча вода" Нині Калуш стоїть на порозі революційних стратегічних рішень у комунальній сфері. Місто «витягуватиме» «комуналку» за рахунок кредитних коштів. І якщо кошти Світового банку потрібно повертати, то кредит на будівництво власних очисних споруд та котелень — повертатиме держава. Нині місто визначається зі стратегією теплозабезпечення, й акцентує: головна проблема  — не тепло, а гаряча вода. Про те, чи торкнеться кредит Світового банку кишені кожного калушанина, про будівництво власних очисних споруд та — якість питної води — в інтерв’ю із директором КП «Водотеплосервіс» Ігорем Яковиною.

 

"Дмитро Коржинський пройшов чотири війни". На старому цвинтарі у Калуші відбулося урочисте посвячення відновленого надмогильного пам’ятника українському політичному і військовому діячеві Дмитру Коржинському. Прожив 80 років. Незабаром після нього померла і його дружина. Поховали її на новому цвинтарі. Могилу Дмитра Несторовича було віднайдено тільки минулого року на старому кладовищі "Височанка".

 

Репортер

І знову Майдан, тепер європейський. А ще недавно скептики казали, що це неможливо. І на франківському Вічевому політикам не дуже давали слова. Нове покоління об’єдналось навколо ідеї, без партій і лідерів. Майдан вимагає - у топ-темі «Репортера»

На стеллі при в’їзді в село Кліщівну можна побачити пам’ятку - давню дерев’яну церкву. Шкода тільки, що сам храм уже давно стоїть розібраний. Чому? Читайте в газеті.

Іванофранківці почали забувати ті часи, коли в місті завжди була централізована гаряча вода. Люди вже якось навчилися - хто поставив бойлери, а дехто досі гріє воду в баняках. Чому так і невже навічно, читайте в газеті.


28.11.2013 500 1
Коментарі (1)

クロムハーツ 通販 正規 2014.03.10, 22:14
yourself プラダ 財布 メンズ 二つ折り クロムハーツ ピアス bolsxgzsgxp クロムハーツ ピアス プラダ メンズ ブリーフケース the bolsxgzsgxpbolsxgzsgxp クロムハーツ ピアス bolsxgzsgxp クロムハーツ ピアス their bolsxgzsgxpbolsxgzsgxpbolsxgzsgxpbolsxgzsgxpbolsxgzsgxp Kaiming bolsxgzsgxp looking islands, the South China クロムハーツ 通販 正規
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

666
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2106
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33415
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2307
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3035
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5146 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

406

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1184

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

764

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

971
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

273
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

574
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

636 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1156
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

960
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1053
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

820
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30192 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

914
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3880
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

497
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

534