Огляд прикарпатської преси за період 26 лютого - 5 березня 2014 року.
Галицький кореспондент
В суботу, 1 березня, Росія оголосила Україні війну. Так Путін вирішив покарати українців за Євромайдан. А на Заході заговорили про загрозу нової світової війни. «Війна нервів» у топ-темі ГК. Сторінка 3.
Віра тримала Майдан. Віру тримала Церква. У горнилі протестів Церква гартувала людей і гартувалася сама. За три місяці випробувань стало очевидно, що в Україні є громадянське суспільство і жива Церква. Зараз ми переживаємо колосальний катарсис, у якому віднаходимо Бога і справжніх себе. А наша Церква повертає свій народ і свою місію. «Жива Церква» на Майдані – сторінка 8 ГК.
На хвилі революційного піднесення гуцули з Верховинщини влаштували маленький «майдан» нахабному «інвестору» з Донецька, який три роки тому «прихватизував» землю біля геологічної пам’ятки природи місцевого значення Писаний Кмінь. Підприємець попросив у громади пробачення. «Війна за камінь: «інвестор» просить миру» - сторінка 18 ГК.
Галичина
«Із карт-бланшем від Майдану». В інтерв’ю газети «Галичина» новий голова ОДА Андрій Троценко розповів, як керуватиме Івано-Франківщиною, на кого спиратиметься у своїй роботі, наголосив, що не має жодного стосунку до групи «Приват» і що пройшов люстрацію в активістів Майдану. Сторінка 4 «Галичини».
Відома приказка твердить, що розумний вчиться на чужих помилках, дурень – на своїх, а ідіот – ніколи. Проведення Олімпіади в Сочі наочно показало, як робити не треба. Втім, нова українська влада повинна визначитись: чи потрібно їй наступати на ці граблі. Колишня влада протягом усього свого правління запозичувала російський досвід у законотворенні та в економіці. Чим це обернулося для них – відомо. Однак важливо, щоб нова Україна не повторювала чужих помилок і вчилась на своїх. «Сочинські уроки для України» - сторінка 13.
Західний кур’єр
Коли у січні долар на міжбанку потроху пішов угору, нікому й на гадку не спадало, на які висоти він забереться. Такий злет «зеленого» потягнув за собою і зростання цін. Практично на все. Зараз дровець у вогонь підкидає і досі нестабільна політична ситуація. То що ж усе-таки відбувається з цінами? І чи готує нам день прийдешній полегшення гаманців і щоденних меню? «Куди йдуть ціни?» - у топ-темі «ЗК».
Монопольним оператором на ринку міських перевезень повинно бути комунальне підприємство «Електроавтотранс», а приватні перевізники зі своїм транспортом мають бути у нього найманими працівниками. «Транспортна комуна» по-франківськи – стоірнка 4.
«За честь держави». Хто з прикарпатців захищає нині кольори національних збірних – у матеріалі «ЗК». Сторінка 17.
Вікна
«Оріана»: метал і гроші. Минулого тижня «Оріану» — «штормило». Біля інженерного корпусу, де розташовані адміністративні приміщення ВАТ «Оріани», зібрався невеликий мітинг, більша частина якого склали працівники бюджетних установ. Лише за якийсь час люди дізналися: вони, виявляється, прийшли, щоб зупинити розкрадання «Оріани», яке йде шаленими темпами. Колись могутнє промислове підприємство нині розтягують на металобрухт і «заїжджі», і — місцеві, і вже навіть затято змагаються: хто має від цього отримати прибуток. Досі невідомі вже нарізали металобрухту на $4 млн. Міська влада «прозріла» лише минулого тижня. Й одразу ж виявила бажання «захистити» підприємство «ім’ям революції». Більше — у публікації журналіста Оксани Пілянської у свіжому числі газети «Вікна».
Чий «Князь Святослав»? Нині у країні думають над тим, яке застосування знайти президентській резиденції «Межигір’я», яку вже повернули у державну власність. Рух «пішов» країною, і Калуш — не виняток. Містяни хочуть отримати у власність ресторанно-готельний комплекс «Князь Святослав», який розкинувся на березі Лімниці у Вістовій. Комплекс, як вважалося досі, належить екс-нардепу, «регіоналу» Володимирові Личуку. Натомість, з’ясувалося, що у ресторану не один власник, а — три. Кажуть, готові соціалізувати свій бізнес і — виправляти помилки, ідеться у новому числі газети «Вікна».
«Будинок із химерами». На розі вулиць Міцкевича та Грушевського зводять багатоквартирний будинок. Згідно із планом, він повинен мати вигляд приватного особняка у класичному галицькому стилі. Таких у центрі Калуша — не один. Жителі кажуть — будинок зводять із порушенням правил техніки безпеки. Найбільше калушан, які загалом не проти будівництва, турбує влаштування під’їзного шляху до будинку, куди не зможе проїхати пожежна машина. Більше про конфлікт у старому центрі Калуша — у публікації журналіста Марти Галкіної у новому числі газети «Вікна».
«Як не крути, як не верти — у березні ми всі коти». 1 березня у виставковій залі Калуша відкрилася тематична виставка «Котику, котику». Як розповіла куратор виставки Галина Турчик, виставка, об’єднана однією мистецькою темою, є для Калуша новинкою, в той час, як у інших містах, вони проходять часто. Багато художників використовували вторинні матеріали, від чого вони набувають особливо концептуального екологічного звучання, — про це і більше у репортажі з виставки у свіжому числі газети «Вікна».