Преса про Церкву на Майдані, війну за Писаний Камінь, проблеми "Оріани" і нового очільника Прикарпаття

 

 

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 26 лютого - 5 березня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

В суботу, 1 березня, Росія оголосила Україні війну. Так Путін вирішив покарати українців за Євромайдан. А на Заході заговорили про загрозу нової світової війни. «Війна нервів» у топ-темі ГК. Сторінка 3.

 

Віра тримала Майдан. Віру тримала Церква. У горнилі протестів Церква гартувала людей і гартувалася сама. За три місяці випробувань стало очевидно, що в Україні є громадянське суспільство і жива Церква. Зараз ми переживаємо колосальний катарсис, у якому віднаходимо Бога і справжніх себе. А наша Церква повертає свій народ і свою місію. «Жива Церква» на Майдані – сторінка 8 ГК.

 

На хвилі революційного піднесення гуцули з Верховинщини влаштували маленький «майдан» нахабному «інвестору» з Донецька, який три роки тому «прихватизував» землю біля геологічної пам’ятки природи місцевого значення Писаний Кмінь. Підприємець попросив у громади пробачення. «Війна за камінь: «інвестор» просить миру» - сторінка 18 ГК.

 

 

Галичина

«Із карт-бланшем від Майдану». В інтерв’ю газети «Галичина» новий голова ОДА Андрій Троценко розповів, як керуватиме Івано-Франківщиною, на кого спиратиметься у своїй роботі, наголосив, що не має жодного стосунку до групи «Приват» і що пройшов люстрацію в активістів Майдану. Сторінка 4 «Галичини».

 

Відома приказка твердить, що розумний вчиться на чужих помилках, дурень – на своїх, а ідіот – ніколи. Проведення Олімпіади в Сочі наочно показало, як робити не треба. Втім, нова українська влада повинна визначитись: чи потрібно їй наступати на ці граблі. Колишня влада протягом усього свого правління запозичувала російський досвід у законотворенні та в економіці. Чим це обернулося для них – відомо. Однак важливо, щоб нова Україна не повторювала чужих помилок і вчилась на своїх. «Сочинські уроки для України» - сторінка 13.

 

 

Західний кур’єр

Коли у січні долар на міжбанку потроху пішов угору, нікому й на гадку не спадало, на які висоти він забереться. Такий злет «зеленого» потягнув за собою і зростання цін. Практично на все. Зараз дровець у вогонь підкидає і досі нестабільна політична ситуація. То що ж усе-таки відбувається з цінами? І чи готує нам день прийдешній полегшення гаманців і щоденних меню? «Куди йдуть ціни?» - у топ-темі «ЗК».

 

 

Монопольним оператором на ринку міських перевезень повинно бути комунальне підприємство «Електроавтотранс», а приватні перевізники зі своїм транспортом мають бути у нього найманими працівниками. «Транспортна комуна» по-франківськи – стоірнка 4.

 

«За честь держави». Хто з прикарпатців захищає нині кольори національних збірних – у матеріалі «ЗК». Сторінка 17.

 

 

Вікна

«Оріана»: метал і гроші. Минулого тижня «Оріану» — «штормило». Біля інженерного корпусу, де розташовані адміністративні приміщення ВАТ «Оріани», зібрався невеликий мітинг, більша частина якого склали працівники бюджетних установ. Лише за якийсь час люди дізналися: вони, виявляється, прийшли, щоб зупинити розкрадання «Оріани», яке йде шаленими темпами. Колись могутнє промислове підприємство нині розтягують на металобрухт і «заїжджі», і — місцеві, і вже навіть затято змагаються: хто має від цього отримати прибуток. Досі невідомі вже нарізали металобрухту на $4 млн. Міська влада «прозріла» лише минулого тижня. Й одразу ж виявила бажання «захистити» підприємство «ім’ям революції». Більше — у публікації журналіста Оксани Пілянської у свіжому числі газети «Вікна».

 

Чий «Князь Святослав»? Нині у країні думають над тим, яке застосування знайти президентській резиденції «Межигір’я», яку вже повернули у державну власність. Рух «пішов» країною, і Калуш — не виняток. Містяни хочуть отримати у власність ресторанно-готельний комплекс «Князь Святослав», який розкинувся на березі Лімниці у Вістовій. Комплекс, як вважалося досі, належить екс-нардепу, «регіоналу» Володимирові Личуку. Натомість, з’ясувалося, що у ресторану не один власник, а — три. Кажуть, готові соціалізувати свій бізнес і — виправляти помилки, ідеться у новому числі газети «Вікна».

 

«Будинок із химерами». На розі вулиць Міцкевича та Грушевського зводять багатоквартирний будинок. Згідно із планом, він повинен мати вигляд приватного особняка у класичному галицькому стилі. Таких у центрі Калуша — не один. Жителі кажуть — будинок зводять із порушенням правил техніки безпеки. Найбільше калушан, які загалом не проти будівництва, турбує влаштування під’їзного шляху до будинку, куди не зможе проїхати пожежна машина. Більше про конфлікт у старому центрі Калуша — у публікації журналіста Марти Галкіної у новому числі газети «Вікна».

 

«Як не крути, як не верти — у березні ми всі коти». 1 березня у виставковій залі Калуша відкрилася тематична виставка «Котику, котику». Як розповіла куратор виставки Галина Турчик, виставка, об’єднана однією мистецькою темою, є для Калуша новинкою, в той час, як у інших містах, вони проходять часто. Багато художників використовували вторинні матеріали, від чого вони набувають особливо концептуального екологічного звучання, — про це і більше у репортажі з виставки у свіжому числі газети «Вікна».


06.03.2014 612 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

5634
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1413
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1066
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2090
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3588
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1357

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1714

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

523

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1153

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1324
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

493
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24270
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

514
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

475
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

637
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1525
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

693
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6411
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

625
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1602 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

628
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

540