Преса про цементний інвестиційний прорив на Прикарпатті, затримання "валентинівського стрільця", звільнення Лученка та можливі зсуви

 

/data/blog/34285/46786c603c49b5fd8f018827543d59b8.jpg

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 4 по 11 квітня 2013 року.

 

Репортер

Два роки тому прикарпатське село Пшеничники прогриміло на всю Україну. Члени товариства Меморіал знайшли тут масове поховання жертв НКВД. Виявляється, останки понад шістсот людей досі не захоронили. Непоховані мусять чекати – саме під таким заголовком топ-тема свіжого номера. Детальніше на сторінці 7 видання.

 

«Липове питання» вже понад рік турбує небайдужих франківців, які звикли бачити на вулиі Шевченка ці багатовікові дерева. Із реконструкцією вулиці тридцять дев’ять старих лип позначили на вирубку. На думку експертів, вони є аварійно-небезпечними. А мешканці проти. Отож чи «Липи почнуть рубати» читаємо на сторінці 4.

 

Середмістя Івнао-Франківська перетворилося у кольрову рекламну «кашу». Старі історичні будівлі потопають у тоннах вивісок і бізнесової реклами приватних підприємців. Однак, вже в кінці квітня місто планує почати демонтаж близько шістдесяти неправильних вивісок. Власне, чи Івано-Франківську загрожує війна підприємців і влади дізнавалися журналісти «Репортера». Акценти розставляли на сторінці 6 видання.

 

Традиційне уявлення про квартирники як п’яні тусовки ламають в Івано-Франківську. На закритий інтелектуальний захід молоді минулого тижня запросили і журналістів «Репортера». Молоді люди читають поезію, слухають класичні музику і розігрують вистави. Жодного алкоголю і повага один до одного. Ось такий «Квартирник збирає творчих» в обласному центрі Прикарпаття на сторінці 18.

 

Галицький кореспондент

Прикарпаттю загрожують зсуви. У небезпеці – більш ніж половина території області, а люди живуть у будинках, де тріскають стіни і тріщить фундамент. Ті, хто мав би допомогти у першу чергу просто знизують плечима – на комплексні програми захисту немає грошей. Деталі у спецтемі «Земля тікає з-під ніг» на сторінці 8 видання.

 

«Валентинівського стрілця» Віктора Корягіна, який 14 лютого вистрелив з травматичної зброї в обличчя дівчини Вікторії Пилипів, затримали у Львові, у приватній орендованій квартирі. Не самого, а із товаришем, який допомагав переховуватися. Тепер його очікує суд. Попри те, що від дачі показань затриманий відмовився, правоохоронці запевняють, що у них достатньо доказів його вини. А ще Корягін підозрюється у у причетності до скоєння інших  злочинів, в тоум числі і тяжких. Деталі на 3 шпальті «Галицького кореспонденту».

 

Викидаючи відпрацьовану батарейку разом з іншими відходами, мало хто здогадується, що таким чином ми вбиваємо і довкілля, і самих себе. Малесенька батарейка містить таку кількість токсинів, що здатна отруїти 20 квардартних метрів грунту та викликати ракові захворювання. Як із таким «злом» воюють на Прикарпатті та про еко-ініціативу від франківців читайте у статті «Обережно, батарейка-вбивця» на 7 стоірнці видання.

 

Інтервю із скандально відомим блогером та політтехнологом Володимиром Петровим пропонують журналісти на 5 шпальті. У розмові про політику по-українськи, українських політиків, владу, а також особисте.

 

Західний кур’єр

Прикарпаття виходить на новий щабель виробництва цементу. На ПАТ «Івано-Франківськцемент» буде споруджено нову технологічну лінію, яка створить не тільки додаткові робочі місця, але й дозволить значно збільшити фінансові надходження у місцеві бюджети. Про плани розвитку цементної галузі в області, а також що вже зроблено читайте у топ-темі номера «Зцементований розвиток» на сторінці 6.

 

Про небайдужих франківців, що взялися виходжувати безпритульних тварин в місті також читайте у номері. Мова йде про благодійну організацію «Дім сірка», під опікою волонтерів якої сьогодні знаходиться близько 70 тварин, а за минулий рік було прилаштовано майже 400 тварин. Деталі у статті «Дім, що будують для сірків» на сторінці 4.

 

Як ремонтуватимуть один із центрів прикарпатської культури – Івано-Франківський обласний академічний музично-драматичнйи театр ім. Івана Франка, скільки на це піде коштів, як виглядатиме театр і що нового побачить відвідувачі вже із нового сезону читайте у статті «Велике перевтілення» на сторінці 5.

 

Журналісти дослідили, що нині в місті надзвичайний попит на моделінг. Підкоряють франківські подіуми вже більше 400 моделей. А це, погодьтеся, чимало, як для скромної провінції. Отож, про франківську моду, конкуренцію у ній і  як на цьому можна заробити у статті «Мода на моделінг» на 14 шпальті «Західного кур’єру».

 

Галичина

Найрезонанснішою подією минулого тижня в Україні стало звільнення із в’язниці екс-мінстра внутрішніх справ Юрія Луценка. «Галичина» поцікавилася думкою народних депутатів України від Прикарпаття та політологів стосовного того, що означає це звільнення і як воно вплине на політичну ситуацію в країні. Що відповіли Василь Гладй, Олексій Гарань, Олесь Доній, Тарас Чорновіл та інші читайте на 3 шпальті видання.

 

«Окрестр радості та щастя» – саме таким є відомий прикарпатський гурт «Перкалаба». Журналісти видання бесідували із продюсером гурту Олегом Гнатівим. Тем для розмови було вдосталь – це і філософія, і табу, і закони музичної формації. Деталі – на сторінці 4.

 

Пробне тестування із ЗНО пройшла журналістка «Галични». Каже, що здобутим досвідом задоволена. Втім, як воно насправді відбувається із середини, про переживання, завдання і результати у статті «ЗНО на власній шкурі» - сторінка 15.


11.04.2013 1534 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

116
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

361
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13956 3
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1600
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

892
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6185

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

655

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1293

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1181
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

538
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

679
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1598
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

618
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

902
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5942
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13734
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

274
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

571
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

499
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

810 2