Преса про цементний інвестиційний прорив на Прикарпатті, затримання "валентинівського стрільця", звільнення Лученка та можливі зсуви

 

/data/blog/34285/46786c603c49b5fd8f018827543d59b8.jpg

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 4 по 11 квітня 2013 року.

 

Репортер

Два роки тому прикарпатське село Пшеничники прогриміло на всю Україну. Члени товариства Меморіал знайшли тут масове поховання жертв НКВД. Виявляється, останки понад шістсот людей досі не захоронили. Непоховані мусять чекати – саме під таким заголовком топ-тема свіжого номера. Детальніше на сторінці 7 видання.

 

«Липове питання» вже понад рік турбує небайдужих франківців, які звикли бачити на вулиі Шевченка ці багатовікові дерева. Із реконструкцією вулиці тридцять дев’ять старих лип позначили на вирубку. На думку експертів, вони є аварійно-небезпечними. А мешканці проти. Отож чи «Липи почнуть рубати» читаємо на сторінці 4.

 

Середмістя Івнао-Франківська перетворилося у кольрову рекламну «кашу». Старі історичні будівлі потопають у тоннах вивісок і бізнесової реклами приватних підприємців. Однак, вже в кінці квітня місто планує почати демонтаж близько шістдесяти неправильних вивісок. Власне, чи Івано-Франківську загрожує війна підприємців і влади дізнавалися журналісти «Репортера». Акценти розставляли на сторінці 6 видання.

 

Традиційне уявлення про квартирники як п’яні тусовки ламають в Івано-Франківську. На закритий інтелектуальний захід молоді минулого тижня запросили і журналістів «Репортера». Молоді люди читають поезію, слухають класичні музику і розігрують вистави. Жодного алкоголю і повага один до одного. Ось такий «Квартирник збирає творчих» в обласному центрі Прикарпаття на сторінці 18.

 

Галицький кореспондент

Прикарпаттю загрожують зсуви. У небезпеці – більш ніж половина території області, а люди живуть у будинках, де тріскають стіни і тріщить фундамент. Ті, хто мав би допомогти у першу чергу просто знизують плечима – на комплексні програми захисту немає грошей. Деталі у спецтемі «Земля тікає з-під ніг» на сторінці 8 видання.

 

«Валентинівського стрілця» Віктора Корягіна, який 14 лютого вистрелив з травматичної зброї в обличчя дівчини Вікторії Пилипів, затримали у Львові, у приватній орендованій квартирі. Не самого, а із товаришем, який допомагав переховуватися. Тепер його очікує суд. Попри те, що від дачі показань затриманий відмовився, правоохоронці запевняють, що у них достатньо доказів його вини. А ще Корягін підозрюється у у причетності до скоєння інших  злочинів, в тоум числі і тяжких. Деталі на 3 шпальті «Галицького кореспонденту».

 

Викидаючи відпрацьовану батарейку разом з іншими відходами, мало хто здогадується, що таким чином ми вбиваємо і довкілля, і самих себе. Малесенька батарейка містить таку кількість токсинів, що здатна отруїти 20 квардартних метрів грунту та викликати ракові захворювання. Як із таким «злом» воюють на Прикарпатті та про еко-ініціативу від франківців читайте у статті «Обережно, батарейка-вбивця» на 7 стоірнці видання.

 

Інтервю із скандально відомим блогером та політтехнологом Володимиром Петровим пропонують журналісти на 5 шпальті. У розмові про політику по-українськи, українських політиків, владу, а також особисте.

 

Західний кур’єр

Прикарпаття виходить на новий щабель виробництва цементу. На ПАТ «Івано-Франківськцемент» буде споруджено нову технологічну лінію, яка створить не тільки додаткові робочі місця, але й дозволить значно збільшити фінансові надходження у місцеві бюджети. Про плани розвитку цементної галузі в області, а також що вже зроблено читайте у топ-темі номера «Зцементований розвиток» на сторінці 6.

 

Про небайдужих франківців, що взялися виходжувати безпритульних тварин в місті також читайте у номері. Мова йде про благодійну організацію «Дім сірка», під опікою волонтерів якої сьогодні знаходиться близько 70 тварин, а за минулий рік було прилаштовано майже 400 тварин. Деталі у статті «Дім, що будують для сірків» на сторінці 4.

 

Як ремонтуватимуть один із центрів прикарпатської культури – Івано-Франківський обласний академічний музично-драматичнйи театр ім. Івана Франка, скільки на це піде коштів, як виглядатиме театр і що нового побачить відвідувачі вже із нового сезону читайте у статті «Велике перевтілення» на сторінці 5.

 

Журналісти дослідили, що нині в місті надзвичайний попит на моделінг. Підкоряють франківські подіуми вже більше 400 моделей. А це, погодьтеся, чимало, як для скромної провінції. Отож, про франківську моду, конкуренцію у ній і  як на цьому можна заробити у статті «Мода на моделінг» на 14 шпальті «Західного кур’єру».

 

Галичина

Найрезонанснішою подією минулого тижня в Україні стало звільнення із в’язниці екс-мінстра внутрішніх справ Юрія Луценка. «Галичина» поцікавилася думкою народних депутатів України від Прикарпаття та політологів стосовного того, що означає це звільнення і як воно вплине на політичну ситуацію в країні. Що відповіли Василь Гладй, Олексій Гарань, Олесь Доній, Тарас Чорновіл та інші читайте на 3 шпальті видання.

 

«Окрестр радості та щастя» – саме таким є відомий прикарпатський гурт «Перкалаба». Журналісти видання бесідували із продюсером гурту Олегом Гнатівим. Тем для розмови було вдосталь – це і філософія, і табу, і закони музичної формації. Деталі – на сторінці 4.

 

Пробне тестування із ЗНО пройшла журналістка «Галични». Каже, що здобутим досвідом задоволена. Втім, як воно насправді відбувається із середини, про переживання, завдання і результати у статті «ЗНО на власній шкурі» - сторінка 15.


11.04.2013 1526 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2187
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1454
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3565
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5326
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1609
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1977

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

96

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

378

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

813

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1590
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

381
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

713
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2408 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

380
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

805
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4856
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

674
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

529
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

469
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

344
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

663
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

826 2