Преса про будинки, що прикрашають Івано-Франківськ, П'ятий батальйнон, декретну відпустку і шахраїв

 

 

Огляд преси за період 20 - 27 листопада 2014 року.

 

Галичина

Андрій Стандіо: Боєць має бути інтелектуалом. У Галичині розповідь про прикарпатця - бійця легендарного батальйону "Айдар" Андрія Стандіо, про його переубвання на війні, проблеми українських військових та багато іншого із лінії фронту. Сторінка 14 видання.

 

Літній бізнес посеред зими. В Івано-Франківську завершився сезон роботи літніх торгових майданчиків. З 1 листопада всі площі та вулиці обласного центру мали б бути звільнені від об'єктів сезонної торгівлі. Однак, деякі підприємці далі працюють попри низьку температуру надворі та незаконність такої діяльнсті. Деталі - стоірнка 4 видання.

 

Михайло Мороз і Космач. У національному музеї ім. А. Шептицького у Львові відбувся вечір пам'яті Михайла Мороза з нагоди 110-ї річниці від дня народження митця. Деталі  у Галичині.

 

 

Західний кур'єр

Будинки, які прикрашають місто. ЗК пубілкує п'ять знакових цивільних будівель Івано-Франківська. У топ-5 увійшли: будинок №14 ан вулиці Галицькій, будинок №№7-9 на вулциі Мазепи, будинок №11 на вулиці Незалежності, будівля телефонної станції на Вічевому майдані та житловий комплекс по вулиці Мазепи 72. Чому саме вони - читайте у "ЗК"

 

Хто назвав декрет відпусткою? І як виживати жінкам "при надії" на щомісячнц допомогу дізанвалися журанлісти ЗК.

 

Найбільша ялинка - наша. У Києві встановлять жив уноворічну красуню з Прикарпаття. Висота франківської ялинки сягатиме приблизно 20 метрів. Сторінка 3 видання.

 

Репортер

Дитина мертва. Хто винен? У Мар’яни вже відійшли води, а акушерка оглянула породіллю та й відправила її додому. Мовляв, до родів ще далеко, звертайтеся, коли почнуться перейми. Шість днів жінка носила померле немовля і ледве вижила сама. Деталі у топ-темі "Репортера". Стоірнка 7.

 

Призначити шпигуном. Історія п’ятого батальйону триває. Прокуратура тисне на командира роти Володимира Процького, якому причепили ярлик агента ФСБ. Читайте в газеті.

 

Ігри зі смертю. Днями у Франківську затримали чергового наркоторговця, який вдома виготовляв так звані синтетики. Їх усе частіше вживають неповнолітні - "Репортері".

 

Галицький кореспондент

Було ваше, стало наше. Чи можете ви уявити, що одного дня добровільно перекажете всі кошти зі своєї банківської картки невідомим шахраям? І при цьому ніхто вас не буде змушувати називаи ані пароль, ані точну суму грошей на рахунку? Але, як виявляється, таке можливо. І так обпікся вже не один десяток прикарпатців. Деталі - у топ темі "ГК".

 

Легше знайти дитину, ніж усиновити. Три тижні минуло з того часу, як на Прикарпатті мати-зозуля покинула своє дитя на порозі чужого дому і зникла. Правоохоронці шукають горе-матір, а сім'я, якій підкинули дитину, посить Бога, щоб її не знайшли, бо вони претендують ан усиновлення. Подружжя, на порозі у якого з'явилася дитинка, 17 років не мало своїх дітей. Сторінка 7.

 

Складна історія простої ДТП. 18 жовтня в селі Черче на Рогатинщині трапилась ДТП, яка нробила чимало галасу в районі та в черговий раз показала, що міліція і далі страшно далека від народу. Травмованого внаслідок аварії чоловіка передчасно виписали з лікарні, приховавши істинну тяжкість тарвм, а свідка міліціонери побили просто на його подвір'ї. Бо за кермом під час аварії був син колишнього працівника Рогатинської ДАІ... Деталі - сторінка 8. 

 

Вікна

До суду — через дорогу. На Калущині поганий стан доріг так «дістав» мешканців, що вони пішли до суду. Це — перший відомий випадок, коли із державними службами судяться за дороги. І хоча суд поки що на боці дорожників, люди — не здаються. Адже, мають інформацію про те, що на дорогу впродовж кількох років виділялися кошти, і то — немалі. Проте, стан дороги від цього не поліпшився. Чи судове рішення «поремонтиє» дорогу Калуш — Миколаїв, дізнавалися «Вікна».

 

Тарифи на воду до кінця року не зростуть. Про це депутатам Калуської міської ради повідомив головний інженер КП «Водотеплосервіс» Олександр Микитин. Комунальники навіть пропонують рецепт, який може здешевити комунальну послугу. Однак, його втілення від міста — не залежить.

 

Б’є — значить, любить. В селі Підмихайля батько побив сина до синців. Він — батько-одинак. 16-річний Петро пропустив уроки у школі, тож, на нього поскаржилися викладачі. Крім того, син утікав із дому і відмовлявся допомагати по господарству. За що той його жорстоко побив. Була проведена експертиза, адже у сина були садна і синці по всьому тілу. Тему насилля у родині досліджували «Вікна».

 

Боєць АТО Ігор Афанасенко: «Після Донецька та Луганська морозу не відчуваю». Днями в Калуську ЦРЛ на лікування поступив Ігор Афанасенко — 24-річний калушанин, який впродовж останніх трьох місяців воював в АТО. До того — працював охоронцем у торговій мережі «Гостинний дім». Лікується у нейрохірургічному відділенні — після військової служби дають про себе знати сильні головні болі.

 


27.11.2014 465 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

407
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1052
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5590 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1888
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1849
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3007

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

534

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1733

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2471

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3203
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

320
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

870
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1080
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33672
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

628
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

785
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16271
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

464
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

312
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

217
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1252