
Огляд прикарпатської преси за період 3 - 10 липня 2014 року.
Галицький кореспондент
Вакцину відправили на карантин
Тисячі прикарпатських немовлят залишилися без протитуберкульозної вакцини. І хоча у медичних закладах препарату достатньо, термін дії сертифікату закінчився. БЦЖ-вакцина без діла лежить у холодильниках. Чому так сталося і що робити далі - у топ-темі "ГК". Сторінка 6.
Вітчизну захищати почесно і дорого
Скільки коштує спорядити солдата дізнавалися журналісти "ГК". Сторінка 8 видання.
Отець Іван Рибачук: Задавити духовну силу Майдану вже неможливо
Отець Іван Рибачук - скромний священик із гуцульського села Криворівня, який править у малесенькій дерев'яній церкві Різдва Пресвятої Богородиці на вершечку гори. Але його слово настільки просте і сильне, а його любов до кожного, хто прийде до нього, незалежно від віросповідання, настільки велика, що послухати отця Івана, побути з ним, пожити з ним з'їжджаються з цілої України.
Західний кореспондент
Вигідна партія
Яким буде політичне забарвлення майбутніх рад "ЗК" дізнавався в місцевих політиків і громадських діячів.
Лідери серед навчальних закладів міста
"ЗК" пропонує реальний рейтинг навчальних закладів міста з огляду на думки батьків і освітян. У ТОП-5 Українська гімназія №1, СШ №5, СШ №11, Природничо-математичний ліцей, ЗШ №22 та ЗШ №18.
Пасажири бігатимуть за автобусами?
Через рішення міськвиконкому автобуси, які прямують в одному напрямку на вулиці Дністровській зупинятимуться на різних зупинках. Деталі на сторінці 15 "ЗК".
Галичина
"Я не біженка, а просто українка"
"Призове громадянство" - так називають нині юридичний наслідок анексії Криму жителі півострова. Співрозмовниця "Галичини" Катя цього "подарунка" не прийняла. Тому на початку літа, покинувши свою малу батьківщину, приїхала до Івано-Франківська. Катя наголошує, що вона не є біженкою, а просто хоче жити в Україні. Чому обрала сам наше місто, де так багато "бандерівців"? Яка ситуація нині в захопленому Криму, де вона залишила своїх рідних людей? Деталі на сторінці 13 "Галичини".
Моршин чекає гостей
Після девальвації гривні та стрімкого подорожання туристичних путівок українців все частіше шукають альтернативні місця відпочинку в Україні. Варто зазначити, що наша країна відома в світі завдяки своїм бальнеологічним курортом. Журналіст "Галичини" побував у славному курортному Моршині, де пересвідчився, що для доброякісного відпочинку та оздоровлення не обов'язково їхати за кордон. Сторінка 9.
Вікна
Над будівлею СБУ у Слов’янську — прапор із Калуша
«Не знаю, що я мала знайти на Вашій сторінці у «Фейсбуці», але я зрозуміла, що це просто відписка. Коли ваші діти не на війні, Ви не відчуваєте того болю, що переживаю я й інші матері, чиї сини там, на передовій — з бракованими бронежилетами або без них, порваними берцями, які натирають ноги до крові, у порваних трусах і майках, з порваними ременями від автоматів…», — цей лист калушанка Марія Паливода адресувала міському голові Ігореві Насалику. Історія мами Марії — у новому числі газети «Вікна».
Калуська ропа може відновити «соляну» історію міста
За прогнозами прикарпатських науковців, за 3-4 роки розсоли Домбровського кар’єру потраплять до калуського водозабору, адже нині вже сягнули рівня водоносного горизонту. Єдиний безальтернативний вихід — переробляти ропу. У місті вже зареєструвалося ТзОВ «Калуська соляна компанія», до якої ще мають увійти італійська та австрійська фірми. Вартість проекту обчислюється у межах 100-120 млн. євро. Калуська ропа може стати не тільки вигідним бізнес-проектом, але і перетворити місто на оздоровницю. Про це — у публікації Оксани Пілянської у свіжому числі газети «Вікна».
Троє із сотні
Кращі випускники політехнічного коледжу здобуватимуть вищу освіту з оплатою навчання за рахунок ТОВ «Карпатнафтохім». 9 липня 2014 року ТОВ «Нафтогазхімсервіс» ТОВ «Карпатнафтохім», ТОВ «Йокогава Електрик Україна» та ДВНЗ «Калуський політехнічний коледж» уклали партнерську угоду про співробітництво в галузі підготовки та навчання молодших спеціалістів — ідеться у новому числі газети «Вікна».
Ольга Деркачова: «Література — це не армія і не Майдан»
Калушанка Ольга Деркачова — українська письменниця, яка отримала премію «Коронація слова» у номінації «Найкращий твір про кохання» за рукопис роману «Коли прокинешся». Раніше в Ольги Деркачової вийшли збірки оповідань та роман. Із Калушем її пов’язує дитинство, юність, родина, та і досі місто хіміків залишається для неї рідним, твердить Марта Галкіна у новому числі друкованих «Вікон»