Преса про бандерівців, громадську люстрацію, сучасний хліб і гексахлорбензольне коло

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 9 - 16 жовтня 2014 року.

 

Західний кур'єр

Громадою чиновника люстрували. Активісти проїдуться районами Прикарпаття у пошуках потенційних кандидатів на люстрацію. У попередньому "чорному списку" вже понад три сотні посадовців. Деталі - у топ-темі "ЗК".

 

Тарас Яковин: Фотографом може бути той, хто вміє бачити світло. У ці дні у фортечній галереї "Бастіон" експонуються роботи Тараса Яковина, котрі відображають миті життя нашого міста у різні часи. Виставка носить назву "Світло і камені". Про своє життя із фотоапаратом сьогодні ділиться автор Тарас Яковин. Сторінка 15.

 

Поранені військовослужбовці можуть проходити реабілітацію в лікарнях Івано-Франківська. Сторінка 18 "ЗК".

 

Репортер

Бандерівці як вони є. Їхня історія обросла легендами і брехнею. Одне лиш слово бандерівці роками розділяло Україну, нині ж чимало народу — навіть зі сходу — називають себе так із гордістю. А от їх, тих перших, лишилися одиниці. У топ-темі номера - сторінка 7.

 

Люди військові. В АТО батальйон їхав без зайвого галасу. Зараз уже вдома, повернулися всі, скоро знову на схід. Від назви Крук бійці відхрещуються. Читайте в газеті.

 

Мури в майбутнє. Більшість цього не знає, але розкопки біля палацу Потоцьких тривають уже третій рік. І що ж там знайшли? Найцінніше — стіни. Чому? Читайте у Репортері.

 

 

Галицький кореспондент

"Урал" забирає найкращих. Напередодні 14 жовтня, оголошеного указом президента Днем захисника Вітчизни, з Івано-Франківська на ротацію в Маріуполь виїхали 95 бійців спецпідрозділу "Івано-Франківськ". У "ГК" розповідь про бійців цього підрозділу, які пройшли сім кіл "іловайського пекла"... Це розповідь про героїв, які вижили під Іловайськом, та про тих, за ким родичі виплакали очі...

 

Боротьба за виживання. Сотні прикарпатських з серйозними захворюваннями залишилася без ліків. Онкохворі, хворі на гемофілію, гепатит та ВІЛ/СНІД, яких держава зобов'язана безкоштовно забезпечувати медикаментами, не отримують їх з літа. Деталі у "ГК". Сторінка 7.

 

Як вижити без козацької їди? "Хліб та вода - козацька їда". Який хліб маємо на столі сьогодні, чому пшеничні паланиці розсипаються на крихти, а легкі та пористі хлібини тижнями не черствіють, дізнавався "ГК". Сторінка 19.

 

 

Вікна

Гексахлорбензольне коло. На засіданні Калуської міської комісії з техногенної безпеки підбили підсумки роботи зі знешкодження відходів, що містять гексахлорбензол, на території полігону захоронення токсичних відходів ТОВ «Оріана-Галев». Вивезення ГХБ коштувало державній скарбниці більше 1 млрд. гривень. Після цього Калуш мав би стати містом, вільним від ГХБ. Проте міська влада категорично відмовилася вилучити полігон токсичних твердих відходів із державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки. Чому — досліджували «Вікна».

 

У пораненого калушанина Олега Івахнюка відняло ноги.  Упродовж трьох місяців боєць військового батальйону «Донбас», калушанин Олег Івахнюк перебуває на лікарняному ліжку у Києві. 29-річний чоловік вже переніс 16 операцій. Після однієї із них Олег перестав відчувати ноги. Олега врятували побратими, які несли його кілька кілометрів, приймаючи при цьому бій. Ще влітку, одразу ж після поранення, Олег пообіцяв повернутися у «Донбас» — як тільки одужає. Однак, українські лікарі безсило розводять руками і не можуть пояснити, чому у молодого чоловіка «відняло» ноги. Єдиний вихід, який бачать для Олега Івахнюка його друзі і родичі, — лікування за кордоном. Про історію порятунку Олега Івахнюка — у свіжому числі газети «Вікна».  

 

За компенсацією на оплату послуг ЖКГ отримали всього 18 калушан. Компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг обіцяв Уряд українцям в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги. У липні відповідний законопроект був прийнятий і вступив у дію. Утім, через три місяці можна стверджувати: відсоток людей, які можуть претендувати на відповідну компенсацію, насправді — мізерний. Як і кількість людей, які таку компенсацію вже отримують. У Калуші таких наразі лише 18. Ситуацію вивчали журналісти «Вікон».


16.10.2014 554 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1009
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2762
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

956
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1021
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1023 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3063 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

871

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

760

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

369

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1076
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

120
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2316
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15054
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7367
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

801
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

363
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

278
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

366
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

641
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1097