Преса про бандерівців, громадську люстрацію, сучасний хліб і гексахлорбензольне коло

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 9 - 16 жовтня 2014 року.

 

Західний кур'єр

Громадою чиновника люстрували. Активісти проїдуться районами Прикарпаття у пошуках потенційних кандидатів на люстрацію. У попередньому "чорному списку" вже понад три сотні посадовців. Деталі - у топ-темі "ЗК".

 

Тарас Яковин: Фотографом може бути той, хто вміє бачити світло. У ці дні у фортечній галереї "Бастіон" експонуються роботи Тараса Яковина, котрі відображають миті життя нашого міста у різні часи. Виставка носить назву "Світло і камені". Про своє життя із фотоапаратом сьогодні ділиться автор Тарас Яковин. Сторінка 15.

 

Поранені військовослужбовці можуть проходити реабілітацію в лікарнях Івано-Франківська. Сторінка 18 "ЗК".

 

Репортер

Бандерівці як вони є. Їхня історія обросла легендами і брехнею. Одне лиш слово бандерівці роками розділяло Україну, нині ж чимало народу — навіть зі сходу — називають себе так із гордістю. А от їх, тих перших, лишилися одиниці. У топ-темі номера - сторінка 7.

 

Люди військові. В АТО батальйон їхав без зайвого галасу. Зараз уже вдома, повернулися всі, скоро знову на схід. Від назви Крук бійці відхрещуються. Читайте в газеті.

 

Мури в майбутнє. Більшість цього не знає, але розкопки біля палацу Потоцьких тривають уже третій рік. І що ж там знайшли? Найцінніше — стіни. Чому? Читайте у Репортері.

 

 

Галицький кореспондент

"Урал" забирає найкращих. Напередодні 14 жовтня, оголошеного указом президента Днем захисника Вітчизни, з Івано-Франківська на ротацію в Маріуполь виїхали 95 бійців спецпідрозділу "Івано-Франківськ". У "ГК" розповідь про бійців цього підрозділу, які пройшли сім кіл "іловайського пекла"... Це розповідь про героїв, які вижили під Іловайськом, та про тих, за ким родичі виплакали очі...

 

Боротьба за виживання. Сотні прикарпатських з серйозними захворюваннями залишилася без ліків. Онкохворі, хворі на гемофілію, гепатит та ВІЛ/СНІД, яких держава зобов'язана безкоштовно забезпечувати медикаментами, не отримують їх з літа. Деталі у "ГК". Сторінка 7.

 

Як вижити без козацької їди? "Хліб та вода - козацька їда". Який хліб маємо на столі сьогодні, чому пшеничні паланиці розсипаються на крихти, а легкі та пористі хлібини тижнями не черствіють, дізнавався "ГК". Сторінка 19.

 

 

Вікна

Гексахлорбензольне коло. На засіданні Калуської міської комісії з техногенної безпеки підбили підсумки роботи зі знешкодження відходів, що містять гексахлорбензол, на території полігону захоронення токсичних відходів ТОВ «Оріана-Галев». Вивезення ГХБ коштувало державній скарбниці більше 1 млрд. гривень. Після цього Калуш мав би стати містом, вільним від ГХБ. Проте міська влада категорично відмовилася вилучити полігон токсичних твердих відходів із державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки. Чому — досліджували «Вікна».

 

У пораненого калушанина Олега Івахнюка відняло ноги.  Упродовж трьох місяців боєць військового батальйону «Донбас», калушанин Олег Івахнюк перебуває на лікарняному ліжку у Києві. 29-річний чоловік вже переніс 16 операцій. Після однієї із них Олег перестав відчувати ноги. Олега врятували побратими, які несли його кілька кілометрів, приймаючи при цьому бій. Ще влітку, одразу ж після поранення, Олег пообіцяв повернутися у «Донбас» — як тільки одужає. Однак, українські лікарі безсило розводять руками і не можуть пояснити, чому у молодого чоловіка «відняло» ноги. Єдиний вихід, який бачать для Олега Івахнюка його друзі і родичі, — лікування за кордоном. Про історію порятунку Олега Івахнюка — у свіжому числі газети «Вікна».  

 

За компенсацією на оплату послуг ЖКГ отримали всього 18 калушан. Компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг обіцяв Уряд українцям в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги. У липні відповідний законопроект був прийнятий і вступив у дію. Утім, через три місяці можна стверджувати: відсоток людей, які можуть претендувати на відповідну компенсацію, насправді — мізерний. Як і кількість людей, які таку компенсацію вже отримують. У Калуші таких наразі лише 18. Ситуацію вивчали журналісти «Вікон».


16.10.2014 486 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

697 1
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1176
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5706 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1987
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1921
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3074

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

590

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1787

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2529

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3262
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

258
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

391
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

946
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33766
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

705
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

848
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16340
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

536
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

484
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

304
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1313