
Огляд прикарпатської преси за період 9 - 16 жовтня 2014 року.
Західний кур'єр
Громадою чиновника люстрували. Активісти проїдуться районами Прикарпаття у пошуках потенційних кандидатів на люстрацію. У попередньому "чорному списку" вже понад три сотні посадовців. Деталі - у топ-темі "ЗК".
Тарас Яковин: Фотографом може бути той, хто вміє бачити світло. У ці дні у фортечній галереї "Бастіон" експонуються роботи Тараса Яковина, котрі відображають миті життя нашого міста у різні часи. Виставка носить назву "Світло і камені". Про своє життя із фотоапаратом сьогодні ділиться автор Тарас Яковин. Сторінка 15.
Поранені військовослужбовці можуть проходити реабілітацію в лікарнях Івано-Франківська. Сторінка 18 "ЗК".
Репортер
Бандерівці як вони є. Їхня історія обросла легендами і брехнею. Одне лиш слово бандерівці роками розділяло Україну, нині ж чимало народу — навіть зі сходу — називають себе так із гордістю. А от їх, тих перших, лишилися одиниці. У топ-темі номера - сторінка 7.
Люди військові. В АТО батальйон їхав без зайвого галасу. Зараз уже вдома, повернулися всі, скоро знову на схід. Від назви Крук бійці відхрещуються. Читайте в газеті.
Мури в майбутнє. Більшість цього не знає, але розкопки біля палацу Потоцьких тривають уже третій рік. І що ж там знайшли? Найцінніше — стіни. Чому? Читайте у Репортері.
Галицький кореспондент
"Урал" забирає найкращих. Напередодні 14 жовтня, оголошеного указом президента Днем захисника Вітчизни, з Івано-Франківська на ротацію в Маріуполь виїхали 95 бійців спецпідрозділу "Івано-Франківськ". У "ГК" розповідь про бійців цього підрозділу, які пройшли сім кіл "іловайського пекла"... Це розповідь про героїв, які вижили під Іловайськом, та про тих, за ким родичі виплакали очі...
Боротьба за виживання. Сотні прикарпатських з серйозними захворюваннями залишилася без ліків. Онкохворі, хворі на гемофілію, гепатит та ВІЛ/СНІД, яких держава зобов'язана безкоштовно забезпечувати медикаментами, не отримують їх з літа. Деталі у "ГК". Сторінка 7.
Як вижити без козацької їди? "Хліб та вода - козацька їда". Який хліб маємо на столі сьогодні, чому пшеничні паланиці розсипаються на крихти, а легкі та пористі хлібини тижнями не черствіють, дізнавався "ГК". Сторінка 19.
Вікна
Гексахлорбензольне коло. На засіданні Калуської міської комісії з техногенної безпеки підбили підсумки роботи зі знешкодження відходів, що містять гексахлорбензол, на території полігону захоронення токсичних відходів ТОВ «Оріана-Галев». Вивезення ГХБ коштувало державній скарбниці більше 1 млрд. гривень. Після цього Калуш мав би стати містом, вільним від ГХБ. Проте міська влада категорично відмовилася вилучити полігон токсичних твердих відходів із державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки. Чому — досліджували «Вікна».
У пораненого калушанина Олега Івахнюка відняло ноги. Упродовж трьох місяців боєць військового батальйону «Донбас», калушанин Олег Івахнюк перебуває на лікарняному ліжку у Києві. 29-річний чоловік вже переніс 16 операцій. Після однієї із них Олег перестав відчувати ноги. Олега врятували побратими, які несли його кілька кілометрів, приймаючи при цьому бій. Ще влітку, одразу ж після поранення, Олег пообіцяв повернутися у «Донбас» — як тільки одужає. Однак, українські лікарі безсило розводять руками і не можуть пояснити, чому у молодого чоловіка «відняло» ноги. Єдиний вихід, який бачать для Олега Івахнюка його друзі і родичі, — лікування за кордоном. Про історію порятунку Олега Івахнюка — у свіжому числі газети «Вікна».
За компенсацією на оплату послуг ЖКГ отримали всього 18 калушан. Компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг обіцяв Уряд українцям в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги. У липні відповідний законопроект був прийнятий і вступив у дію. Утім, через три місяці можна стверджувати: відсоток людей, які можуть претендувати на відповідну компенсацію, насправді — мізерний. Як і кількість людей, які таку компенсацію вже отримують. У Калуші таких наразі лише 18. Ситуацію вивчали журналісти «Вікон».