Преса гудить про День пермоги

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 6 по 12 травня 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Туристичну перлину Верховинщини – скелю Писаний камінь на горі Копілаш – можуть здати в оренду. Детальніше про це в першосторінковому матеріалі тижневика «Хто зазіхнув на Писаний камінь».

 «Багато м’яса і жесті» - так визначили специфіку свого маршруту учасники «Жесть»-команди. За три дні карпатського рейду автопоїзд Міжнародного клубу позашляхового туризму склеїв докупи три хребти під румунським кордоном. Детальніше на 14 сторінці в матеріалі «Карпатська жесть».

«Партія ВО «Свобода» не має монополії на націоналізм і на українське питання. Ультрагалицький свободівський націоналіз – неякісний і шкідливий для української справи у тому форматі, у якому пропагується зараз. Тому успіх «Свободи» сьогодні – це поразка української справи завтра», - вважає політолог Остап Кривдик на 5 сторінці під заголовком «Неякісний націоналізм».

Головна інтрига святкування 66-ї річниці перемоги над фашизмом в Івано-Франківську полягала в тому, чи з’являться цього дня червоні прапори, які не до кінця зобов’язала вивісити центральна влада і заборонила вивішувати влада місцева. Про це на 16 сторінці в матеріалі «Під забороненими прапорами».

Щойно цього року можна було впевнено відчути, що наше місто остаточно звикло до ковальського свята. Свято ковалів, цього разу дев’яте, сприйнялося як певна даність, як щось таке, без чого не обходиться початок травня в Івано-Франківську. Про франківське «Свято ковалів» на 17 сторінці під заголовком «Звичне свято».

 

Репортер

Певно, багато водіїв, заливаючи пальне на наших АЗС, питають себе, а чи якісним бензином вони годують соє авто? Особливо ті, хто був за кордоном і знають, як повинен працювати двигун… Детальніше у першосторінковому матеріалі «Сльоза водійська».

Людиноб тижня за версією «Репортера» став голова Івано-Франківської обласної ради «свободівець» Олександр Сич «за правильну орієнтацію у просторі». «Голова облради не взяв участь ні у віче до Дня перемоги, ні в акції простесту «Свободи», яка те віче супроводжувала. Як заявив сам Сич, він сидів у кабінеті і відслідковував ситуацію» - йдеться на 3 сторінці.

Святкування 9 травня і в обласному центрі Прикарпаття не минуло без сутичок. На щастя, зі Львовом нам не рівнятися – обійшлося без бійок і стрілянини. Але ображених того дня вистачало і у Івано-Франківську. Про це на 4 сторінці у репортажі «У пошуках червоних прапорів».

Цими вихідними місто Франкове відшуміло свої 349. Як і годиться, був святковий торт, гостювали закордонні делегації. Багато говорилося про те, що наступний рік – ювілейний. Ще більше, що треба серйозно готуватися вже відтепер і зробити щось унікальне та оригінальне. Що ж, поживемо – побачимо… «День нашого міста» на 5 сторінці газети.

 

Західний Кур’єр

9 травня… 66-а річниця Перемоги, а Україна й досі роздерта на два фронти. Протиставлення двох поглядів на історію замість об’єднати країну у спільній скорботі за жертвами тієї жахливої війни ще більше посіяло розбрат… Детальніше у першосторінковому матеріалі «Червоний відгомін війни».

Щоб потрапити у трудове рабство, необов’язково їхати за кордон. Про це на 15 сторінці під заголовком «Сучасна работоргівля».

Українські керманичі знову активізують боротьбу із зарплатою «в конвертах». Про боротьбу із тіньовою зарплатою читайте на 5 сторінці в тексті «Щоб ти жив на одну зарплату…».

В Івано-Франківську у реалізації проекту Європейського союзу щодо екологічного збирання і переробки твердих побутових відходів бачать свою роль і місцеві підприємці. «Порпаючись у смітті, можна зробити бізнес і вберегти довкілля» - стаття на 6 сторінці.


13.05.2011 873 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2543
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1201
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1125
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2306
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3746
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2744 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

983

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

838

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

787

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

735
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10468
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1323
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

360
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5467
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1177
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2972
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

561
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

414 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

852
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

739
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

792