Прем’єри та знакові постановки: Франківський драмтеатр відкриває новий сезон

Новий сезон Івано-Франківського національного музично-драматичного театру символічно стартує на День незалежності показом драми-реквієму «Нація» за Марією Матіос - на вершині гори Піп Іван.

3 1 вересня театр чотири дні поспіль гратиме свої знакові постановки на міських локаціях: «FELIX AUSTRIA» на площі Бастіону, «Солодку Дарусю» на літньому майданчику Promprylad.Renovation, в Палаці Потоцьких - драму «Три сестри», на так званому Німецькому озері — феєрію-бурлеск «Енеїду», пише Фіртка.

«5-6 вересня відбудеться прем'єра драми «Едіп» за трагедією Софокла в перекладі Франка в режисурі Андрія Приходька. Масштабна постановка, обрана ще до карантинної безнадії, сьогодні в пандемічній добі. Роза Саркісян активно працює, освоюючи грантові кошти на постановку інклюзивного мюзиклу «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри» та виставу у форматі документального театру «Хвиля», до котрої долучилися всі актори зі своїми родинними історіями та польська сучасна драматургиня Йоанна Віховська. Можемо похвалитися, що ми таки змогли придбати за кошти, котрі нам подарували на ювілей, автобус. Тому плануємо далекі і близькі виїзди.

27 вересня Театр їде до Кропивницького на 50-й ювілейний фестиваль «Вересневі самоцвіти» з мюзиклом «Гуцулка Ксеня» Ярослава Барнича та драмою «На західному фронті без перемін». Концепція фестивалю передбачає вшанування талантів корифеїв українського театру. Бо у цьому році відзначаємо 180-річчя з Дня народження Марка Кропивницького та 175-річчя Івана Карпенка-Карого. Планується вшанувати їх на хуторі «Надія», де ми і зіграємо драму за романом Е.М. Ремарка, інсценізація Олексія Гнатковського «На західному фронті...»», - розповів генеральний директор та художній керівник Ростислав Держипільський.

Жуль Одрі відновив роботу над постановкою «Мадам Елен», прем'єра якої мала відбутися 19 березня. Літературної основи не існує, в основі - спогади, уривки розмов Жюля Одрі з мадам Елен, живі звуки, помешкання, фото, книжки, атмосфера минулого і сьогодення та спільне в історії України та Франції.

Наступна у планах робота за сімома творами Гоголя у форматі кабаре.

Роза Саркісян працює одразу над двома новими постановками. Інклюзивний мюзикл «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри» втілюється на грантові кошти за підтримки Українського культурного фонду. Це проєкт «КОЛО-БО-РАЦІО!». Символом цього проєкту є коло співпраці, комунікації на рівних, подолання стереотипів, яких багато в нашому суспільстві.

До проєкту запросили людей з інвалідністю, котрі мають внутрішню потребу звернутися до глядача з великої сцени. Всі вони цими днями відвідують майстер-класи, дізнаються про метод казкотерапії, вивчаються ази документального театру, спілкуються з режисеркою театру, хормейстером, психологинею, хореографом, занурюючись у магічний світ театру.

Уже відбулася читка п'єса сучасної драматургині Ірини Гарець «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри», котра ляже в основу майбутнього інклюзивного мюзиклу.

Друга робота - документальна вистава «Хвиля». Вона поєднає в собі елементи ігрового театру та документального.

«Історичні травми треба перетворювати в досвід, щоб далі не наступати на ті самі граблі. Бо ці моделі поведінки передаються поколінням спадково», - переконана наша режисерка Роза Саркісян.

Першопричиною стала книга Тода Штрассера «Хвиля». Вона описує реальні події, а саме експеримент в одній з американських шкіл. На уроці історії учні почали вивчати Другу світову війну і у дітей виникло багато запитань до вчителя. Дітям важко було зрозуміти мотиви жахливих дій нацистів.

Тоді вчитель запропонував провести експеримент, який мав би показати, чому мільйони німців повірили у фюрера. Ця історія показує, як за допомогою певного авторитету можна легко маніпулювати масою.

У новій постановці Рози Саркісян «Хвиля» працює польська драматургиня Йоанна Віховська, яка трансформує документальні родинні історії зайнятих у виставі акторів театру та реальну історію з книжки Тода Штрассера у новий драматургічний твір.

Темою його стануть маніпуляції, які змінюють спільноту людей, форми авторитету, не проговорене минуле, яке впливає на маси, комплекс жертви.

Нагадаємо, Франківський драмтеатр покаже легендарну виставу на вершині Карпат.


21.08.2020 2047
Коментарі ()

24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

2177 6
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3613
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4031
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5110
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4598
20.10.2023
Тетяна Дармограй

Як українські енергетики провели наймасштабнішу за всю історію незалежності ремонтну кампанію на енергооб’єктах та чи можливі відключення світла взимку — дізнавалась Фіртка.   

4819

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

292

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

936

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1418

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2158
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

145
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

255
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

636
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

563
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5165
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20013
11.11.2023

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

7227
26.11.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

1748
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1003
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2610
11.11.2023

У ВР зареєстрували шість проєктів постанов про скасування рішення щодо ухвалення закону №10037, згідно з яким податок на доходи фізосіб з забезпечення військових переспрямують з місцевих до держбюджету.  

2865