
Днями Івано-Франківськ відвідали представники французької благодійної організації «Solidarite Occitane pour l’Ukraine» («Оккітанська Солідарність з Україною»), її керівник Себастьян Кренн (Sebastien Crenn) та секретар Marc Evrad (Марк Еврад).
Себастьян Кренн розповів про діяльність французької благодійної організації в Україні.
«Ми представляємо організацію, всі члени якої відчувають потребу в тому, щоб в цей час допомагати Україні. Ми не знаємо нашого майбутнього. Але ми розуміємо, що зараз Україна відстоює і себе, і нас, європейців, — переконаний керівник Solidarite Occitane pour l’Ukraine Себастьян Кренн, — Ми вже вчетверте в Україні.
Цього разу ми разом з мером Тулузи Жаном-Люком Муденк відвідали Київ з приводу 50-річчя побратимських стосунків між Києвом та Тулузою. Вперше ми відвідали Україну в листопаді 2023-го року. Тоді ми почали співпрацю через київський Ротарі-клуб, а його керівник — співак Олег Скрипка, познайомив нас з лікарнею «Охмадит», якій ми надавали допомогу.
Зараз ми співпрацюємо з київськими фондами. Ми відвідали в Києві французьку школу №20, якій передали Старлінк. Багато разів цій школі ми передавали одяг і речі для дітей, спортивне обладнання. Школярі цієї школи відвідують Тулузу кілька разів на рік.
Також ми передали два комплекти обладнання для лікування очей одній із київських лікарень. Ми прагнемо також розширити географію нашої допомоги.
Ми маємо крім Києва співпрацю з Львовом, де ми співпрацюємо з україно-французькою асоціацією. Також ми відвідали в Нововолинську центр переселенців. Їм ми раніше також надавали допомогу.
А в Івано-Франківську ми відвідали простір «Шелтер», куди ми раніше також пересилали допомогу для внутрішньо переміщених осіб та багато інших цікавих організацій та локацій».
«Шелтер» — це Івано-Франківський простір для взаємодії та розвитку в тому числі для внутрішньо переміщених осіб, який діє за підтримки німецької благодійної організації «SHL Shüler Helfen Leben», що підтримується урядом Німеччини та Євросоюзом.
Гості зустрілися з біженцями зі східних регіонів України та взяли участь у майстер-класі зі створення пасхальної свічки. Координаторка Івано-Франківського «Шелтера» Олександра Федорук розповіла про його діяльність, а гості з «Оккітанської Солідарніості з Україною» погодилися на його подальшу підтримку.
На зустрічі в «Шелтері» гості ознайомилися з проблемами, з якими зіштовхуються мешканці Івано-Франківська, в тому числі ті, які переїхали зі східних регіонів, поцікавилася, чим займається простір, які послуги надає.
Гості з Франції також відвідали «Центр фізичної терапії, ерготерапії» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківський та обласний державний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді, де поспілкувалися з керівницею закладу Христиною Чепою.
У Центрі науково-технічної творчості гості познайомилися з розробками дітей, зокрема щодо роботи та пілотування дронами та обговорили питання допомоги талановитим дітям.
Відвідали гості також мовний центр YOLO, де мешканці Івано-Франківська вивчають іноземні мови, в тому числі французьку, поспілкувалися з викладачами та учнями закладу.
Відвідали гості також Івано-Франківську торгово-промислову палату, де її керівник Андрій Левкович розповів про економіку нашого регіону та через них запросив бізнесменів Франції відвідати Івано-Франківськ.
«У нас в області є добрий приклад співпраці та інвестування французьким бізнесом. Наша ТПП сприяла інвестуванню у виробництво будівельних матеріалів відомої французької корпорації «Сен-Гобен». І це хороший приклад для французького та Європейського бізнесу. Ми запрошуємо делегацію французьких бізнесменів в Івано-Франківськ, також ми готові в складі українських підприємців відвідати Тулузу. Переконаний, що в нас є багато цікавих взаємовигідних тем для співпраці, торгівлі та інвестицій».
Себастьян Кренн пообіцяв передати запрошення французьким бізнесменам.
Ознайомилися гості й з регіоном Прикарпаття — відвідали Яремче та Яремчанський ринок, продегустували українську кухню в культовому ресторані «Лейбова гора», високо оцінивши місцеву кухню та якість страв.
Піднялися на Ратушу, пройшлися вуличками, відмітили композиції створені ковалями під час ковальського фестивалю.
А результатом відвідання Прикарпаття стане розширення географії діяльності французьких благодійників «Solidarite Occitane pour l’Ukraine» на Івано-Франківщині.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: