Голова естонської делегації в Раді Європи, член ПАРЄ Андрес Геркель вважає, що повернення в Україні Конституції 1996 року є кроком назад.
Про це він сказав в інтерв’ю Українському тижню.
«Немає жодного сумніву в тому, що Україна потребує рішучих та дієвих реформ Конституції, правосуддя тощо. Відновлення Основного Закону 1996 року – це крок назад», - вважає Геркель.
«Мене також здивувало, як українські політики примудряються не підтримувати жодних контактів із конкретними виборцями, а натомість ціла політична система спирається на припущення, що позиція у виборчому партійному списку залежить від грошей претендента, але аж ніяк не від його політичних навичок та особистих якостей», - додав він. Представник ПАРЄ відзначив, що Україна, як член Ради Європи, завжди має змогу консультуватися щодо конституційних та інших реформ із Венеціанською комісією. «І ми маємо реагувати, якщо окремі нормативно-правові акти не відповідають нашим стандартам. Тобто ніхто не може сказати вам від імені Ради Європи, що парламентська демократія значно краща за президентську або що ви маєте обрати саме пропорційну виборчу систему з певною кількістю багатомандатних округів та відкритими партійними списками. Але, як друг України, можу сказати, що саме так слід було вчинити нині. Щодо останніх змін в Україні, то найтривожніше не те, що відбулося повернення до президентської моделі управління, а те, що відповідне політичне рішення ухвалив Конституційний Суд, а не парламент», - відзначив Андрес Геркель.