Представила Україну на саміті Perspektywy Women In Tech.Франківка Ірина Дарвай про жінок у технологіях та волонтерство

Засновниця філіалу "Дівчата STEM" в Івано-Франківську Ірина Дарвай представила Україну на міжнародному саміті Perspektywy Women In Tech 2022. Одна з найбільших подій у сфері науки для жінок у технологіях з Європи та Сходу цьогоріч проходила у Варшаві (Польща) 7-8 червня.

Про це Ірина Дарвай розповіла Суспільному, передає Фіртка.

На саміті Прикарпаття представляли десять учасниць, каже науковиця, серед них — студентки національного технічного університету нафти і газу та Прикарпатського національного університету імені Стефаника. Загалом на саміті взяли участь приблизно 10 тисяч жінок та дівчат з 80 країн світу.

Під час знайомства кожна з представниць доповідала про жінок у технологіях. Регламент виступу — 30 секунд. Проте Україні дали більше часу, каже Ірина Дарвай. Саме вона виступила зі сцени.

"Про що я говорила? Що у нас — війна, нам потрібно допомагати зброєю, санкціями, новими проєктами. Говорила про підтримку дівчат і жінок у STEM. Також, що ми готові співпрацювати з країнами-учасницями саміту", — розповідає Ірина Дарвай.

Під час зібрання виступили 500 спікерів, відбувалися воркшопи, лекції, менторські програми. Тривала виставка партнерів заходу, під час якої вони шукали на роботу працівників.

"Разом зі спікерками з різних країн організували мозковий штурм. Думали, як можна збільшити кількість жінок у технологіях. Ми ділилися досвідом, як у кожній країні з цим. Чи легко жінкам, чи обізнані батьки з їхніми можливостями? Була окрема секція для українців про можливості жінок у технологіях та співпрацю з іншими країнами", — говорить Ірина Дарвай.

З її слів, за три роки діяльності Івано-Франківського осередку "Дівчата STEM" збільшується кількість дівчат, зацікавлених у техніці.

"У науковому містечку "Нова енергія" було 15% дівчат на курсах робототехніки та IT. І після того, як ми стали філією проєкту STEM, у нас кількість зросла до 22%. Вважається, що 23% — це кількість жінок і дівчат у світі. У своєму мікросередовищі ми цього досягли", — каже науковиця.

Українська делегація відчувала велику підтримку поляків та учасників форму, каже Ірина. Символікою України були прикрашені вулиці Варшави та навіть стенди саміту.

"Ми відвідали музей науки "Коперник" і розплакалися на касі. Нам сказали, що для нас вхід безоплатний. Зараз у всі музеї Варшави для українців — вільний вхід. Хоча ми готові були заплатити, — розповідає Ірина Дарвай. — Також багато українців знайшли роботу. Гід у музеї, касирка, прибиральниця — українки. Підтримка поляків — неймовірна".

Наразі Ірина Дарвай повернулася в Україну та продовжує волонтерити. На базі наукового містечка з перших днів повномасштабного вторгнення РФ діє волонтерський хаб.

"Спочатку ми допомагали переселенцям. Зараз — більше мамам з дітьми. Щодня у науковому містечку всі заходи для переселенців — безкоштовні. Це — екскурсії, Тесла-шоу. У школі на ІТ-напрямках та робототехніці безоплатно навчаються діти переселенців",— каже науковиця.

З її слів, у літньому таборі Science Camp 2022: Explorer у кожній групі навчаються діти переселенців. Їхню участь оплачують за гроші проєктів "Нової енергії" та працівників компанії.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTube. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпатське подружжя організувало благодійну акцію на власному весіллі

В Івано-Франківську відбувся благодійний концерт «На шапку» (ВІДЕО)

В Івано-Франківську дружини військових завдяки випічці збирають кошти на маскувальні сітки (ВІДЕО)

Більше ніж благодійність: «АТБ» передала три тисячі великодніх подарунків дітям із «сірої» зони Донбасу


19.06.2022 Іван Муканик 807
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

981
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14240 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1642
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

921
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6261

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

686

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1513

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

563
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

701
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1623
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

641
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5973
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13883
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

306
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

599
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

534
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

847 2