Правильне тренування влітку: поради для здорового заняття спортом

Свіже повітря, сонце, поки ще не пильна зелень — все це набагато приємніше, ніж тренування в чотирьох стінах.

Однак у фізичних навантажень на вулиці теж є свої недоліки, і, щоб заняття приносили лише користь та задоволення, варто дотримуватися деяких правил, інформує Фіртка з посиланням на Ukr.Media.

Не займайтеся на спеці

Не потрібно тренуватися на вулиці, якщо температура повітря там більше схожа на температуру плавлення металів. Користь від такого заняття ви навряд чи отримаєте, проте зможете стати «щасливим» власником теплового удару і його наслідків: головного болю, нудоти, слабкості. Виходьте на тренування рано вранці або ввечері, коли сонце близько до заходу і стає прохолодно.

Користуйтеся сонцезахисними засобами

Не забувайте, що сонячні промені можуть бути не лише приємними, а й шкідливими, і користуйтеся сонцезахисними засобами перед виходом на вулицю. Особливо якщо ви пішли туди не просто сміття винести, а на довгий час. Якщо сонце дуже яскраве, одягайте окуляри, щоб світло не заважало вам спокійно займатися.

Пийте більше води

При інтенсивних фізичних навантаженнях в теплу пору року може швидко настати зневоднення. Тому завжди беріть з собою хоча б невелику пляшку води і пийте маленькими ковтками протягом всього тренування.

Будьте обережними

Будьте уважнішими, коли займаєтеся на вулиці. Дивіться під ноги, щоб не спіткнутися об коріння і каміння або не наступити на щось малоприємне, не послизнутися на траві. Ну і звичайно по можливості не перебувайте довго під прямими сонячними променями.

Обирайте правильний одяг та взуття

У правильному одязі для тренування на самому початку тренування повинно бути прохолодно, якщо вам жарко ще до заняття, значить, потрібно обрати собі легший тренувальний костюм.

Що стосується взуття — не варто все на світі робити у в'єтнамках або капцях, навіть якщо на вулиці літо. Спортом краще займатися в зручних кросівках.


Читайте також:

Сонячний та тепловий удари: як розпізнати та допомогти


11.07.2020 5695
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

732
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

568
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

8998 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2656 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1971
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2462

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

134

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

661

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

663

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

715
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

121
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

253
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

462
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

124
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

397
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

477
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

620 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5733
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

201
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

370
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

458
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

463