Працівники Коломийської краєзнавчої бібліотеки власноруч ремонтують заклад (ФОТО/ВІДЕО)

Працівники Коломийської краєзнавчої бібліотеки, що на Прикарпатті, ремонтують заклад за власний кошт.

З початку року і до 14-го квітня книгозбірня не працювала, і всі працівники внаслідок реформи були звільнені. Після того, як на початку квітня Коломийська районна рада передала приміщення у власність міста, бібліотекарі все ж відновили роботу і організували ремонт, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Ремонт у Коломийській краєзнавчій бібліотеці самотужки організували семеро працівниць закладу. Зараз вони шпаклюють, білять стіни та стелю, пересувають меблі. Директорка Наталія Тарновецька розповідає, що приміщення не ремонтували близько 20-ти років.

"У нас такий колектив, що, мені здається, для них немає нічого неможливого. Кожен щось вміє, кожен знає, має досвід. Допомагають наші родини. Приходять сини, чоловіки, потрохи там, де ми не можемо самі справитися. Так що однозначно, навіть десь весело, і воно ще більше згуртовує нас усіх. Ці три місяці ми мріяли про те, як вони відкриються — ці двері, і що ми тут зробимо. І тому на цьому ентузіазмі, мені здається, що поверх за поверхом, думаємо, що до кінця цього тижня закінчимо всі свої ремонти", — каже директорка краєзнавчої бібліотеки управління культури Коломийської міської ради Наталія Тарновецька.

Бібліотекарка Тетяна Депутат розповідає, що ремонт влаштували і для того, щоб потішити відвідувачів, адже згодом у затишній атмосфері планують проводити презентації книг.

"Через те, що в нас почався ремонт, ми не можемо робити зустрічі, презентації. І тому після Великодня чекаємо усіх і починаємо робити наші зустрічі, презентації. Адже того року у зв’язку з карантином ми не змогли всім зробити нашим письменникам, поетам. Десь приблизно 80 книг, які стоять і чекають на зустрічі", — каже Тетяна Депутат.

Працівниці планують оновити й фасад бібліотеки. Для цього взяли участь у проєкті, який, у разі перемоги, фінансуватиметься міською радою. Для його втілення необхідно 2 мільйони гривень, каже бібліотекарка Оксана Томич-Геник. Також книгозбірню хочуть зробити привабливою для туристів та проводити там майстер-класи.

"У Коломиї дуже мало місць, де турист може знайти для себе щось цікаве. То чому, наприклад, туриста не залучити до майстер-класу, це дуже цікаво. Відповідно, турист залишається на ніч – це розвиток готельного бізнесу так само. Чому? Треба працювати в цьому напрямку, це дуже цікаво", — розповідає бібліотекарка.

Голова громади Богдан Станіславський каже, що підтримує ініціативу бібліотекарів та з часом працюватиме над втіленням їхньої ідеї.


Що відомо

Від початку року Коломийська центральна районна бібліотека не працювала. Причина полягала в тому, що районна рада мала передати частину триповерхової будівлі на баланс міської ради. Проте місто вимагало передати всю будівлю.

Згодом працівники бібліотеки влаштовували страйки та голодування під стінами адмінбудівлі.

На початку квітня рішенням сесії райради все приміщення книгозбірні все-таки передали на баланс міста.

Коломийська бібліотека отримала статус краєзнавчої, бо у її книжковому фонді є багато видань краєзнавчої тематики.


22.04.2021 1056
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

729
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1614
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1967 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7300
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15117 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1977

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

143

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

915

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

989

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1774
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

167
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

552
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

796
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3050
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

799
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1861
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

892
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35039 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

381
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

532
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

857
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

764