Працівники Коломийської краєзнавчої бібліотеки власноруч ремонтують заклад (ФОТО/ВІДЕО)

Працівники Коломийської краєзнавчої бібліотеки, що на Прикарпатті, ремонтують заклад за власний кошт.

З початку року і до 14-го квітня книгозбірня не працювала, і всі працівники внаслідок реформи були звільнені. Після того, як на початку квітня Коломийська районна рада передала приміщення у власність міста, бібліотекарі все ж відновили роботу і організували ремонт, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Ремонт у Коломийській краєзнавчій бібліотеці самотужки організували семеро працівниць закладу. Зараз вони шпаклюють, білять стіни та стелю, пересувають меблі. Директорка Наталія Тарновецька розповідає, що приміщення не ремонтували близько 20-ти років.

"У нас такий колектив, що, мені здається, для них немає нічого неможливого. Кожен щось вміє, кожен знає, має досвід. Допомагають наші родини. Приходять сини, чоловіки, потрохи там, де ми не можемо самі справитися. Так що однозначно, навіть десь весело, і воно ще більше згуртовує нас усіх. Ці три місяці ми мріяли про те, як вони відкриються — ці двері, і що ми тут зробимо. І тому на цьому ентузіазмі, мені здається, що поверх за поверхом, думаємо, що до кінця цього тижня закінчимо всі свої ремонти", — каже директорка краєзнавчої бібліотеки управління культури Коломийської міської ради Наталія Тарновецька.

Бібліотекарка Тетяна Депутат розповідає, що ремонт влаштували і для того, щоб потішити відвідувачів, адже згодом у затишній атмосфері планують проводити презентації книг.

"Через те, що в нас почався ремонт, ми не можемо робити зустрічі, презентації. І тому після Великодня чекаємо усіх і починаємо робити наші зустрічі, презентації. Адже того року у зв’язку з карантином ми не змогли всім зробити нашим письменникам, поетам. Десь приблизно 80 книг, які стоять і чекають на зустрічі", — каже Тетяна Депутат.

Працівниці планують оновити й фасад бібліотеки. Для цього взяли участь у проєкті, який, у разі перемоги, фінансуватиметься міською радою. Для його втілення необхідно 2 мільйони гривень, каже бібліотекарка Оксана Томич-Геник. Також книгозбірню хочуть зробити привабливою для туристів та проводити там майстер-класи.

"У Коломиї дуже мало місць, де турист може знайти для себе щось цікаве. То чому, наприклад, туриста не залучити до майстер-класу, це дуже цікаво. Відповідно, турист залишається на ніч – це розвиток готельного бізнесу так само. Чому? Треба працювати в цьому напрямку, це дуже цікаво", — розповідає бібліотекарка.

Голова громади Богдан Станіславський каже, що підтримує ініціативу бібліотекарів та з часом працюватиме над втіленням їхньої ідеї.


Що відомо

Від початку року Коломийська центральна районна бібліотека не працювала. Причина полягала в тому, що районна рада мала передати частину триповерхової будівлі на баланс міської ради. Проте місто вимагало передати всю будівлю.

Згодом працівники бібліотеки влаштовували страйки та голодування під стінами адмінбудівлі.

На початку квітня рішенням сесії райради все приміщення книгозбірні все-таки передали на баланс міста.

Коломийська бібліотека отримала статус краєзнавчої, бо у її книжковому фонді є багато видань краєзнавчої тематики.


22.04.2021 1075
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2330
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19270
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1725
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1202
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2257
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3847

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

74

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1983

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

680

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1297
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

370
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

894
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24388
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

617
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

606
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

741
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1635
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8035
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

451
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

767
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2033 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

727