Пожежам у житловому секторі можна і треба запобігти

 

Щороку із настанням осінньо-зимового періоду збільшується ймовірність виникнення пожеж та загорань. Саме тому працівники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області постійно проводять масово-роз’яснювальну роботу серед населення щодо запобігання пожежам.

Станом на 13 грудня на Прикарпатті зареєстровано 1570 пожеж, внаслідок яких загинуло 56 осіб, з них – 2 дітей, ще 29 громадян було травмовано. Найбільше фактів загибелі людей у вогні мали місце у Коломийському, Рожнятівському районах та на території Івано-Франківської міської ради.

Працівниками Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області робиться усе можливе, щоб запобігти трагедіям. У тих населених пунктах, де ситуація із пожежами та загибеллю людей на них викликає особливе занепокоєння, проводяться комплексні відпрацювання. Під час цих заходів фахівці різних служб та відомств навідуються в оселі людей, нагадують їм правила пожежної безпеки, перевіряють протипожежний стан будинків та надають дієві рекомендації щодо усунення виявлених недоліків. Особлива увага при цьому звертається на соціально незахищених людей, одиноких і перестарілих громадян, багатодітні сім’ї.

Крім цього, до профілактичної роботи залучаються громадські організації, зацікавлені відомства, волонтери, журналісти. У навчальних закладах області проводяться Тижні безпеки життєдіяльності, організовуються виступи на батьківських зборах у школах та у трудових колективах на підприємствах, в установах і організаціях.

Але, як показує досвід, найбільш дієвим способом уникнення трагедій є елементарне дотримання громадянами правил пожежної безпеки. Для запобігання пожежам у житловому секторі слід чітко виконувати рекомендації фахівців. Найчастіше загоряння у будинках відбуваються через перекал печі, появи в кам'яній кладці печей тріщин, через застосування для розпалювання горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки жарин. У сильні морози печі нерідко топлять тривалий час, в результаті чого відбувається перегартовування окремих їх частин. Якщо підлога перед топкою дерев'яна, необхідно прибити до підлоги металевий лист розміром 50х70 см. Не зберігайте на горищі поблизу комина горючі матеріали, не використовуйте печі за наявності в них тріщин. Ні в якому разі не залишайте печі, що горять, без догляду та не доручайте наглядати за ними дітям. Перед початком опалювального сезону піч слід перевірити, а за необхідності – прочистити димар. Взагалі, такі профілактичні огляди потрібно здійснювати не менше двох разів на рік.

Чимало пожеж виникає на Прикарпатті і через несправність чи неправильну експлуатацію електроприладів. Щоб запобігти біді, варто пам’ятати:

- не використовуйте для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;

- при експлуатації серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, щоб вони були правильно встановлені; обмежте доступ до них дітей;

- відстань від електричних опалювальних приладів до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;

- не залишайте без нагляду увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;

- не перевантажуйте електричні мережі, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;

- не застосовуйте саморобних некаліброваних плавких вставок у запобіжниках електричного струму.

Не забувайте, що лише дотримання правил пожежної безпеки допоможе запобігти пожежам, врятувати людські життя та матеріальні цінності від зазіхань вогняної стихії!


13.12.2013 580 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

5052
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1043
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

600
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5583
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1506
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1370

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

438

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1264

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1092

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

999
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

330
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

354
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1321
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

407
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

669
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5718
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

420
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

289
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

632 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1074
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

930