У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.
Як Церква ставиться до шлюбів, де партнери мають різні релігійні переконання, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.
"Церква рекомендує, щоб одружуватися з людьми своєї віри, щоб були добрі наслідки для дітей. Проте, любов є різна. Не раз є таке, що одружуються з представниками інших релігій, зрікаються християнської віри.
Знаю історію, що одна студентка з Івано-Франківська зустрічалася з мусульманином. Чоловік змушував не ходити до Церкви. Таких речей не може бути.
Пізніше дівчина поїхала до чоловіка на Батьківщину й він виявився одружений, надурив її. Тому потрібно бути обережним. Зокрема, не думати тільки про себе, але й про дітей", — каже священник.
Миколай Микосовський продовжує, Церква не забороняє змішаних шлюбів, втім ставить ряд вимог.
"Дає дозвіл на такий шлюб місцевий Єпископ. Католицька сторона повинна по своїй формі заявити, що готова відсунути від себе небезпеку втрати католицької віри.
Друга сторона повинна дати обіцянку, що не буде проти, якщо дружина або чоловік сповідуватиме християнську віру та діти будуть виховані у християнстві.
Проте, не раз, як показує практика, дають згоду, а потім перетягують ковдру на свій бік. Це ризиковано, потрібно дуже вважати та обдумувати", — зазначає священник.
Більше читайте у матеріалі:"Є певні речі, які дозволені тільки у шлюбі": священник з Івано-Франківщини про цінності християнського подружжя.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: