
Напередодні опалювального періоду в деяких ЗМІ поширювали неправдиву інформацію, яка може дестабілізувати роботу Операторів ГРМ.
Ці компанії відповідають за стабільність та безпечність газопостачання.
Про це пише Фіртка з посиланням на сторінку Асоціації газового ринку України.
Зокрема, поширювали некоректну інформацію, яка невірно тлумачить проєкт постанови уряду щодо розрахунків за розподіл газу. Цим документом вносять зміни до алгоритму розподілу коштів зі спеціальних рахунків Операторів ГРМ.
До переліку отримувачів коштів додали постачальника «останньої надії» та постачальника газу, на якого поклали спеціальні обов’язки. Але ці зміни в порядок розрахунків не змінюють чинні правовідносини між споживачами та операторами ГРМ.
читайте також: Відключення: де сьогодні в Івано-Франківську не буде газу
Газорозподільні компанії продовжують здійснювати доставку газу споживачам, утримуючи в належному стані газорозподільні системи, а споживачі оплачують операторам доставку газу, замовленого у власного постачальника.
19 серпня 2022 року набрав чинності Закон № 2479 «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування». В ньому описали порядок розщеплення грошей із спеціального рахунку газорозподільної компанії.
Змінами до Закону передбачено, що частину коштів з рахунку Оператора ГРМ також можуть отримувати Постачальник із спеціальними обов'язками та Постачальник «останньої надії». До внесення цих змін кошти перенаправлялися лише на поточний рахунок оператора газорозподільної системи та рахунок оператора газотранспортної системи.
Тому проєкт постанови має технічний характер. На противагу, в тексті деяких публікацій дані зміни розтлумачили, як передачу частини функціонала Операторів ГРМ державному постачальнику газу.
Минуло вже понад три місяці, як ГПК «Нафтогаз України» отримав портфель з 12 млн клієнтів по всій Україні. З того часу сервісні служби Операторів ГРМ у зверненнях клієнтів отримують скарги на недостатність каналів для надання консультацій з боку нового постачальника, а також квитанції за газ як товар з некоректними розрахунками.
Газорозподільні компанії займаються лише розподілом газу та здійснюють його облік. Всі функції по виставленню квитанцій за газ як товар є відповідальністю поточного постачальника газу.
Одночасно, у чат-ботах постачальників газу та низці платіжних сервісів створені платформи для передачі показань лічильників. Такі ініціативи вводять в оману мільйони споживачів.
Оскільки, за законом, виключно показники лічильника передані оператору ГРМ, в період з 1 по 5 число місяця наступного за місяцем споживання, є обов’язковими у взаємовідносинах між споживачем та його постачальником.
Як наслідок, люди отримують платіжки з неправильними нарахуваннями. Вони масово звертаються до газорозподільних компаній, не розуміючи, яким чином постачальник газу здійснив їм нарахування.
Подібні дії під час війни призводять до дестабілізації в суспільстві та створюють додаткове навантаження на підприємства критичної інфраструктури.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Громадам, які безкоштовно приймають переселенців, відшкодують комунальні витрати
Має працювати без перебоїв. Іванофранківців просять вчасно оплачувати