Посли Вишеградської четвірки зустрілись зі студентами ПНУ (фото+відео)

 

 

Як повідомляла раніше Фіртка, сьогодні, 4 жовтня, в Прикарпатському університеті перебуває делегація Надзвичайних та Повноважних Послів країн Вишеградської групи, до якої входять Угорщина, Чеська Республіка, Республіка Польща, Словацька Республіка.

 

Зокрема до обласного центру завітали: Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень; Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Юрай Сівачек; Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки Радек Матула, Павел Пешек - Генеральний консул Чеської Республіки у Львові та заступник посла Республіки Польща в Україні Яцек Жур.

 

В рамках візиту відбулося покладання квітів до обеліску, присвяченому студентам та викладачам, які загинули у боротьбі за незалежність України, а також делегація зустрілась з ректором університету Ігорем Цепендою. Опісля посли Вишеградської групи зустрілись із студентами ПНУ.

 

За словами послів, поїздка «Вишеградської четвірки» охоплює чотири області Західної України: Тернопільську, Івано-Франківську, Львівську та Закарпатську. В кожній з яких, вони зустрічаються з місцевими студентами, аби поспілкуватися та дізнаватись, чого вони потребують.

 

«Всі наші країни приймають багато студентів з України. Ми хочемо не лише приймати студентів, а й обмінюватися студентами та викладачами, втілювати спільні проекти», – зазначив представник Словаччини.

 

Як відмітив заступник посла Республіки Польща в Україні Яцек Жур «Вишеградська четвірка» має свій окремий бюджет, який виділяє гроші на підтримку для партнерів.

 

«Міжнародний Вишеградський Фонд за минулі десять років передав українським організаціям, студентам 4,5 мільйони євро. Більшість з цих коштів – передавали у стипендіальні фонди», - відмітив Яцек Жур.

 

 

 

 

Довідка Фіртки:

Вишеградська група (Вишеградська четвірка) – об’єднання чотирьох центральноєвропейських країн: Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини. З’явилася внаслідок зустрічі президентів Польщі Леха Валенси і Чехословаччини Вацлава Гавела та прем’єра Угорщини Йожефа Антала 15 лютого 1991 року в угорському місті Вишеград, після ухвалення Вишеградської декларації.

Головною метою тоді була названа інтеграція до євроатлантичних структур. Появу після розпаду Чехословаччини нового регіонального утворення диктували спільність цілей закордонної політики, спільність історичного досвіду та географічна близькість. Були ухвалені умови про лібералізацію торгівлі в межах групи, що спричинило появу в 1993 році Центральноєвропейського порозуміння про вільну торгівлю (CEFTA).

У 1994—1998 роках зусилля країн Вишеграда переважно були спрямовані радше на інтеграцію з ЄС і НАТО, ніж на лобіювання взаємних інтересів, зустрічі голів держав відбувались нерегулярно. Наприкінці 2004 року президент Польщі Александр Кваснєвський зазначив, що Вишеградська група може виступати зі спільними ініціативами, які стосуватимуться політики ЄС щодо її східних сусідів, у тому числі України, і мати істотну роль у побудові площини європейських цінностей. У листопаді 2014 року на зустрічі в Братиславі президент України Петро Порошенко та президенти країн «Вишеградської четвірки» домовились про започаткування нового формату співробітництва, зокрема постійної взаємодії на рівні міністрів закордонних справ та оборони країн «Вишеградської четвірки» та України.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Посол Угорщини у Франківську: «Новий закон про освіту суперечить українській Конституції»


04.10.2017 584 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

261
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13481 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1518
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

834
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6049
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1689

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

608

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1433

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1243

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1142
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

492
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

626
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1540
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

573
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

852
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5894
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13473
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

203
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

509
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

453
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

763 2