У понеділок, 3 червня, відбувся традиційний прийом громадян, який відбувається на початку місяця.
Про це розповів очільник громади Руслан Марцінків в програмі "Про головне в деталях", пише Фіртка.
Зі слів очільника громади, найважче приймати матерів, які шукають своїх дітей, які зникли безвісти на війні.
"Ти розумієш, що це не в повноваженнях, чи міського голови Івано-Франківська, чи голови громади пошук зниклих безвісти. Дуже складно пояснити мамі, чи зробити щось практичне.
Ми пробуємо цікавитися, звертатися, але, на жаль, кількість таких звернень є достатньо велика. Хочу нагадати, що громада сьогодні родинам зниклих безвісти виділяє одноразову допомогу, щомісячну допомогу.
Стараємося максимально підтримати. Принаймні те, що ми можемо, що в нашій компетенції. Проте, ніякі кошти, чи інші матеріальні речі не замінять сина, який зник на війні. Тому це найскладніше, що відбувається на прийомі", — каже Марцінків.
Руслан Марцінків зауважує, часто звертаються бійці, які демобілізувалися через поранення і мають різні соціально-побутові проблеми.
"Також доводиться шукати можливості вирішувати ті чи інші проблеми.
Деякі проблеми, які ми можемо вирішити — фінансові, деякі проблеми, які стосуються вироблення УБД, вироблення групи інвалідності внаслідок війни — це не наші компетенції. Ми тут не можемо вплинути", — наголошує Марцінків.
Міський голова додає, дуже багато людей приходять за матеріальною допомогою на лікування.
"На жаль, кількість звернень не зменшується. Складно відмовити. Складно, коли людині потрібна дорога операція 300-400 тисяч гривень, а ти можеш надати 20-30 тисяч гривень, фактично 10%, ну максимум 50 тисяч гривень на проведення цієї операції, бо ти розумієш, що така кількість людей звертається, що маєш допомогти по трохи всім. Ми стараємося допомагати і левова частина таких звернень була.
Частина звернень була про перехід на індивідуальне опалення. Багато хто переходить на газове опалення, хтось на електричне опалення. Це складний процес", — розповів Руслан Марцінків.
Очільник громади зазначив, також були звернення про побутові конфлікти.
"Загалом кількість людей набирається велика. Є ще побутові проблеми. Хтось приходить, щоб каналізацію провести, щоб двір зробити, дорогу заасфальтувати", — резюмував Марцінків.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
На Прикарпатті ремонтують міст через річку Прут (ФОТО)
"Матеріали є, чекаємо бездощової погоди": що відомо про поточний ремонт доріг в Івано-Франківську