Посадовці, порушники ПДР та хабарі у листах: гучні затримання 2020 року нечистих на руку прикарпатців

Традиційно Фіртка підбиває підсумки року, що минає.

Для всього світу 2020-ий став важким та переломним. Пандемія Covid-19 залишила свій відбиток на всіх галузях та процесах. Однак хабарники не перевелися. Як і торік вистачало «сміливців» пропонувати хабар за порушення ПДР та п’яну їзду. Однак цьогоріч дехто й відзначився винахідливістю.

Пропонуємо пригадати виявлені типові та нестандартні випадки хабарництва на Прикарпатті.


Наприкінці січня 2020 за допомогою хабаря намагався повернути автомобіль 27-річний мешканець Калуша. Чоловік пропонував капітану поліції 500 доларів США за те, що той посприяє у поверненні автівки зі штрафмайданчика.

Автомобіль «BMW-52d» патрульні поліцейські затримали за підозрою у підробці свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та через невідповідність ідентифікаційних номерів кузова авто. 

В лютому прикарпатці намагалися «фінансово домовитися» з патрульними поліцейськими.

В Івано-Франківську жінка пропонувала патрульним хабар за не притягнення до відповідальності товариша, з яким перед тим близько 15-ї год розпивала алкоголь у громадському місці. Охоронці порядку винесли постанову на жінку, яка не заперечувала своїх неправомірних дій. Та коли патрульні складали постанову на чоловіка, громадянка запропонувала поліцейським хабаря, щоб той уникнув відповідальності — жінка поклала в службовий автомобіль 200 гривень.

В Івано-Франківську водій під "кайфом" намагався залишити патрульним хабар в авто.

Наприкінці лютого, на вулиці Коновальця поліцейські зупинили автомобіль Citroën Berlingo. Під час спілкування з 35-річним водієм, інспектори помітили в того явні ознаки наркотичного сп’яніння. Дорогою в медзаклад, з метою уникнення відповідальності, він запропонував патрульним 1700 гривень.

Інспектори попередили громадянина про кримінальну відповідальність за такі дії, проте чоловіка це не зупинило — він поклав гроші у службове авто.

 

У березні підкупити патрульних намагався п'яний дебошир.

Інспектори помітили нетверезого 20-річного молодика, який нецензурно лаявся та чіплявся до перехожих. Попри зауваження патрульних, той продовжував неадекватно поводитися.

Коли хулігана доставили в міський відділ поліції, він запропонував хабар патрульним. Патрульні попередили громадянина про кримінальну відповідальність за такі дії, та натомість чоловік кинув на стіл 1000 гривень. Інспектори склали адмінматеріали ст. 173 (Дрібне хуліганство) КУпАП. 

Того ж місяця у Коломиї чоловік відправив до міськрайонного суду $1 000, щоб вирішити справу на свою користь.

Хабар знайшла секретарка, яка відкрила конверт і побачила гроші. 

"Крім грошей в конверті було два звернення. А долари – плата за їх ухвалення. Відправник так і написав! Я даю винагороду за достовірне розслідування – 500 доларів США. Але там були дві справи, тому він дав по одній 500 і по іншій", – розповів суддя про випадок.

Як виявилося, хабар надійшов від колишнього чиновника, якого 15 років тому засудили за привласнення чужих коштів. Тоді чоловік отримав термін у вигляді обмеження волі на 1 рік з позбавленням права обіймати посаду.

Чоловік стверджував, що його обмовили та він прагне встановлення справедливості. За його словами, гроші заробив у Польщі. Він відправив ще $500 до Верховного Суду, але поки реакції немає.

У травні пропонували хабарі в основному водії-порушники або п’яні кермувальники.

У Долині нетверезий водій пpопонувaв пaтpульним хабар у сумі близько 3 000 гривень, щоб ті його відпустили.

Ще троє водіїв-порушників пропонували хабарі патрульним. В одному з них поліцейські зупинили у Франківську автомобіль Аudi за порушення правил дорожнього руху. У водія були ознаки наркотичного сп’яніння та заборонені речовини в автомобілі.

Щоб уникнути відповідальності за правопорушення, водій запропонував патрульним хабар. Патрульні попередили чоловіка, що пропозиція неправомірної вигоди тягне за собою кримінальну відповідальність, але він наполягав на своєму та залишив на задньому сидінні службового авто 500 гривень.

Також у Франківську п'яна водійка після ДТП намагалась дати хабар патрульним.

Щоб уникнути відповідальності за правопорушення, винуватиця ДТП запропонував патрульним хабар. Поліцейські неодноразово попереджали, що пропозиція неправомірної вигоди тягне за собою кримінальну відповідальність, однак жінка залишила в службовому авто грошові кошти в сумі 100 євро.

У липні на хабарі затримали голову Витвицької ОТГ (Долинський район) Миколу Шикора. За даними слідства, посадовець у червні 2020 року двома частинами отримав 3400 доларів США від підприємця за надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами на території очолюваної ним громади. Після передачі другої частини коштів (3000 доларів США) його затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Однак справу закрили за відсутністю доказів. За словами Миколи Шикора підставна особа спровокувала сцену з пропозицією хабаря, під час якої з’явилася поліція. 

Також у липні коломиянин приніс хабар керівнику сектору реагування патрульної поліції.

Гроші призначалися за не направлення матеріалів адміністративного провадження до суду. Правопорушник приніс у службовий кабінет начальника 8 тисяч гривень.

 

У серпні чоловік пропонував військовому комісару 800 євро хабаря. За таку суму 28-річний мешканець Івано-Франківська намагався відкупитися від проходження військової лікарської комісії та навчальних зборів.

У вересні начальника одного з прикарпатських відділів ДСНС затримали на хабарі.

За даними слідства, посадовець вимагав та одержав від приватного підприємця хабар за сприяння в поданні декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки та невнесення об’єкта здійснення господарської діяльності до списку планових перевірок на 2021 рік.

Свої "послуги" посадовець оцінив у 400 доларів США.

В середині жовтня СБУ затримала на хабарі начальника Івано-Франківського обласного бюро судово-медичної експертизи.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовець вимагав 4 тисячі доларів у підлеглого за підвищення по посаді. Для отримання грошей, як посередника, керівник залучив іншого працівника установи.

Наступного дня СБУ викрила на хабарі посадовця Державної екологічної інспекції.

За винагороду він «гарантував» підприємцю одержання дозволу на вирубку дерев на території однієї з місцевих територіальних громад в обхід встановленої процедури. Правоохоронці затримали фігуранта на одній з вулиць обласного центру під час отримання другої частини хабара.

Наприкінці жовтня оперативники управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Нацполіції спільно зі слідчими слідчого управління поліції області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури затримали голову територіальної громади. Як з'ясувалось, затриманим виявився переобраний голова Олешанської ОТГ (Тлумацький район) Богдан Двояк.

Зловмисник у змові з начальником одного з відділів ОТГ вимагали з громадянина 22 тисячі гривень за безперешкодне надання у власність земельної ділянки площею приблизно 1,5 га для ведення селянського господарства з подальшим облаштуванням її під ставок.

Голову ОТГ затримали під час отримання останнього траншу - 500 доларів США.

У листопаді 59-річний мешканець Тисменицького району запропонував начальнику слідства 15 тисяч гривень, за сприяння у розв'язанні питання про закінчення курсів водіння та отримання посвідчення водія.

Викрили чоловіка безпосередньо під час передачі ним зазначеної суми.

Того ж місяця на Прикарпатті на хабарі затримали майора ЗСУ та працівника сільради. За «винагороду» двоє зловмисників допомагали призовникам уникнути проходження військової служби у лавах ЗСУ. Попались на отриманні 2 200 доларів США двома траншами.

Старосту однієї із сільрад поліцейські затримали в службовому кабінеті. У нього вилучили 700 доларів США, отриманих напередодні.

Військового затримали та вилучили 1500 доларів США.

Наприкінці листопада в Івано-Франківський апеляційний суд отримав хабар рекомендованим листом. До суду надійшов рекомендований лист із заявою від громадянина, а також у конверті із заявою була тисяча гривень. 

Таким чином відправник намагався розв'язати земельне питання на свою користь.

Про таке втручання в діяльність суду його голова повідомив у Вищу раду правосуддя та генпрокурору України. 


Найгучнішим випадком затримання на хабарі цьогоріч стала справа менеджерки Івано-Франківської регіональної філії телеканалу "Суспільне". Адже, ця новина розлетілась по всій країні.

У ході досудового розслідування співробітники спецслужби задокументували восени поточного року факт отримання від підлеглих неправомірної вигоди.

За оперативними даними, менеджерка регіональної філії систематично вимагала від підлеглих працівників хабарі за призначення щомісячних премій та надбавок до заробітної плати.

З матеріалів справи стало відомо, що менеджерка вимагала від своїх двох підлеглих повернути їй частину нарахованих їм премій, на що потерпілі змушені були погодитись.

Її затримали «на гарячому» після отримання чергового хабаря у службовому кабінеті.

Згодом суд ухвалив застосувати щодо підозрюваної жительки Івано-Франківська, міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Також підтримуючи клопотання сторони обвинувачення Івано-Франківський міський суд призначив їй альтернативну міру запобіжного заходу у вигляді грошової застави у розмірі сто сімдесят п'ять тисяч гривень, - йдеться у повідомленні суду.

 

Підготувала Олена Британська


Коментарі ()

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

664
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

537
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1035
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

12810 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1573
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2957

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

262

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

344

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

823

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2231
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

263
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1400
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

777
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

328
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

463
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

550
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

865
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3561
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

356
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

537
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

838
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

1041