Посадовці, порушники ПДР та хабарі у листах: гучні затримання 2020 року нечистих на руку прикарпатців

Традиційно Фіртка підбиває підсумки року, що минає.

Для всього світу 2020-ий став важким та переломним. Пандемія Covid-19 залишила свій відбиток на всіх галузях та процесах. Однак хабарники не перевелися. Як і торік вистачало «сміливців» пропонувати хабар за порушення ПДР та п’яну їзду. Однак цьогоріч дехто й відзначився винахідливістю.

Пропонуємо пригадати виявлені типові та нестандартні випадки хабарництва на Прикарпатті.


Наприкінці січня 2020 за допомогою хабаря намагався повернути автомобіль 27-річний мешканець Калуша. Чоловік пропонував капітану поліції 500 доларів США за те, що той посприяє у поверненні автівки зі штрафмайданчика.

Автомобіль «BMW-52d» патрульні поліцейські затримали за підозрою у підробці свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та через невідповідність ідентифікаційних номерів кузова авто. 

В лютому прикарпатці намагалися «фінансово домовитися» з патрульними поліцейськими.

В Івано-Франківську жінка пропонувала патрульним хабар за не притягнення до відповідальності товариша, з яким перед тим близько 15-ї год розпивала алкоголь у громадському місці. Охоронці порядку винесли постанову на жінку, яка не заперечувала своїх неправомірних дій. Та коли патрульні складали постанову на чоловіка, громадянка запропонувала поліцейським хабаря, щоб той уникнув відповідальності — жінка поклала в службовий автомобіль 200 гривень.

В Івано-Франківську водій під "кайфом" намагався залишити патрульним хабар в авто.

Наприкінці лютого, на вулиці Коновальця поліцейські зупинили автомобіль Citroën Berlingo. Під час спілкування з 35-річним водієм, інспектори помітили в того явні ознаки наркотичного сп’яніння. Дорогою в медзаклад, з метою уникнення відповідальності, він запропонував патрульним 1700 гривень.

Інспектори попередили громадянина про кримінальну відповідальність за такі дії, проте чоловіка це не зупинило — він поклав гроші у службове авто.

 

У березні підкупити патрульних намагався п'яний дебошир.

Інспектори помітили нетверезого 20-річного молодика, який нецензурно лаявся та чіплявся до перехожих. Попри зауваження патрульних, той продовжував неадекватно поводитися.

Коли хулігана доставили в міський відділ поліції, він запропонував хабар патрульним. Патрульні попередили громадянина про кримінальну відповідальність за такі дії, та натомість чоловік кинув на стіл 1000 гривень. Інспектори склали адмінматеріали ст. 173 (Дрібне хуліганство) КУпАП. 

Того ж місяця у Коломиї чоловік відправив до міськрайонного суду $1 000, щоб вирішити справу на свою користь.

Хабар знайшла секретарка, яка відкрила конверт і побачила гроші. 

"Крім грошей в конверті було два звернення. А долари – плата за їх ухвалення. Відправник так і написав! Я даю винагороду за достовірне розслідування – 500 доларів США. Але там були дві справи, тому він дав по одній 500 і по іншій", – розповів суддя про випадок.

Як виявилося, хабар надійшов від колишнього чиновника, якого 15 років тому засудили за привласнення чужих коштів. Тоді чоловік отримав термін у вигляді обмеження волі на 1 рік з позбавленням права обіймати посаду.

Чоловік стверджував, що його обмовили та він прагне встановлення справедливості. За його словами, гроші заробив у Польщі. Він відправив ще $500 до Верховного Суду, але поки реакції немає.

У травні пропонували хабарі в основному водії-порушники або п’яні кермувальники.

У Долині нетверезий водій пpопонувaв пaтpульним хабар у сумі близько 3 000 гривень, щоб ті його відпустили.

Ще троє водіїв-порушників пропонували хабарі патрульним. В одному з них поліцейські зупинили у Франківську автомобіль Аudi за порушення правил дорожнього руху. У водія були ознаки наркотичного сп’яніння та заборонені речовини в автомобілі.

Щоб уникнути відповідальності за правопорушення, водій запропонував патрульним хабар. Патрульні попередили чоловіка, що пропозиція неправомірної вигоди тягне за собою кримінальну відповідальність, але він наполягав на своєму та залишив на задньому сидінні службового авто 500 гривень.

Також у Франківську п'яна водійка після ДТП намагалась дати хабар патрульним.

Щоб уникнути відповідальності за правопорушення, винуватиця ДТП запропонував патрульним хабар. Поліцейські неодноразово попереджали, що пропозиція неправомірної вигоди тягне за собою кримінальну відповідальність, однак жінка залишила в службовому авто грошові кошти в сумі 100 євро.

У липні на хабарі затримали голову Витвицької ОТГ (Долинський район) Миколу Шикора. За даними слідства, посадовець у червні 2020 року двома частинами отримав 3400 доларів США від підприємця за надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами на території очолюваної ним громади. Після передачі другої частини коштів (3000 доларів США) його затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Однак справу закрили за відсутністю доказів. За словами Миколи Шикора підставна особа спровокувала сцену з пропозицією хабаря, під час якої з’явилася поліція. 

Також у липні коломиянин приніс хабар керівнику сектору реагування патрульної поліції.

Гроші призначалися за не направлення матеріалів адміністративного провадження до суду. Правопорушник приніс у службовий кабінет начальника 8 тисяч гривень.

 

У серпні чоловік пропонував військовому комісару 800 євро хабаря. За таку суму 28-річний мешканець Івано-Франківська намагався відкупитися від проходження військової лікарської комісії та навчальних зборів.

У вересні начальника одного з прикарпатських відділів ДСНС затримали на хабарі.

За даними слідства, посадовець вимагав та одержав від приватного підприємця хабар за сприяння в поданні декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки та невнесення об’єкта здійснення господарської діяльності до списку планових перевірок на 2021 рік.

Свої "послуги" посадовець оцінив у 400 доларів США.

В середині жовтня СБУ затримала на хабарі начальника Івано-Франківського обласного бюро судово-медичної експертизи.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовець вимагав 4 тисячі доларів у підлеглого за підвищення по посаді. Для отримання грошей, як посередника, керівник залучив іншого працівника установи.

Наступного дня СБУ викрила на хабарі посадовця Державної екологічної інспекції.

За винагороду він «гарантував» підприємцю одержання дозволу на вирубку дерев на території однієї з місцевих територіальних громад в обхід встановленої процедури. Правоохоронці затримали фігуранта на одній з вулиць обласного центру під час отримання другої частини хабара.

Наприкінці жовтня оперативники управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Нацполіції спільно зі слідчими слідчого управління поліції області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури затримали голову територіальної громади. Як з'ясувалось, затриманим виявився переобраний голова Олешанської ОТГ (Тлумацький район) Богдан Двояк.

Зловмисник у змові з начальником одного з відділів ОТГ вимагали з громадянина 22 тисячі гривень за безперешкодне надання у власність земельної ділянки площею приблизно 1,5 га для ведення селянського господарства з подальшим облаштуванням її під ставок.

Голову ОТГ затримали під час отримання останнього траншу - 500 доларів США.

У листопаді 59-річний мешканець Тисменицького району запропонував начальнику слідства 15 тисяч гривень, за сприяння у розв'язанні питання про закінчення курсів водіння та отримання посвідчення водія.

Викрили чоловіка безпосередньо під час передачі ним зазначеної суми.

Того ж місяця на Прикарпатті на хабарі затримали майора ЗСУ та працівника сільради. За «винагороду» двоє зловмисників допомагали призовникам уникнути проходження військової служби у лавах ЗСУ. Попались на отриманні 2 200 доларів США двома траншами.

Старосту однієї із сільрад поліцейські затримали в службовому кабінеті. У нього вилучили 700 доларів США, отриманих напередодні.

Військового затримали та вилучили 1500 доларів США.

Наприкінці листопада в Івано-Франківський апеляційний суд отримав хабар рекомендованим листом. До суду надійшов рекомендований лист із заявою від громадянина, а також у конверті із заявою була тисяча гривень. 

Таким чином відправник намагався розв'язати земельне питання на свою користь.

Про таке втручання в діяльність суду його голова повідомив у Вищу раду правосуддя та генпрокурору України. 


Найгучнішим випадком затримання на хабарі цьогоріч стала справа менеджерки Івано-Франківської регіональної філії телеканалу "Суспільне". Адже, ця новина розлетілась по всій країні.

У ході досудового розслідування співробітники спецслужби задокументували восени поточного року факт отримання від підлеглих неправомірної вигоди.

За оперативними даними, менеджерка регіональної філії систематично вимагала від підлеглих працівників хабарі за призначення щомісячних премій та надбавок до заробітної плати.

З матеріалів справи стало відомо, що менеджерка вимагала від своїх двох підлеглих повернути їй частину нарахованих їм премій, на що потерпілі змушені були погодитись.

Її затримали «на гарячому» після отримання чергового хабаря у службовому кабінеті.

Згодом суд ухвалив застосувати щодо підозрюваної жительки Івано-Франківська, міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Також підтримуючи клопотання сторони обвинувачення Івано-Франківський міський суд призначив їй альтернативну міру запобіжного заходу у вигляді грошової застави у розмірі сто сімдесят п'ять тисяч гривень, - йдеться у повідомленні суду.

 

Підготувала Олена Британська


16.12.2020 Олена Британська 14427 21
Коментарі (21)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

329
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

453
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2306
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1702
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1996
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5604 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1106

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1120

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1635

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1108
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

864
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

719
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14540
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

520
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10383
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6056
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

607
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7494
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2728
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

508
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

605
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

442