Портрет сина

 

/data/blog/54769/1b8c65d67ba7ba87eaf6a8d980edcd1e.jpg

 

Багатий чоловік і його син любили збирати рідкісні твори мистецтва. Вони часто збиралися разом, щоб милуватися яким-небудь чудовим шедевром. Коли почалася війна у В'єтнамі, син був призваний в армію. Він проявив себе відважним і сміливим солдатом і, рятуючи життя іншого бійця, втратив своє власне. Батько був сповіщений про втрату сина і глибоко переживав це.

 

Приблизно через місяць, якраз перед Різдвом, пролунав стук у двері. Біля дверей стояв молодий чоловік з великим пакунком у руках. Він сказав:
- Сер, ви не знаєте мене, але я той солдат, за якого ваш син віддав своє життя. У той день він врятував багатьох. У той час, коли він ніс мене на своїх плечах, куля пробила його серце, і він миттєво помер. Він часто розповідав про вас і про вашу любов до мистецтва.
Молодий чоловік простягнув згорток:
- Я знаю, що це небагато. Насправді я не великий художник, але я подумав, що ваш син хотів би, щоб ви мали це.

Батько відкрив пакунок. Це був портрет його сина, намальований молодим солдатом. Він був глибоко схвильований тією точністю, з якою солдат зобразив риси обличчя його сина. Очі молодої людини, зображеної на портреті, так сильно притягували його, що він не зміг стримати сліз. Він подякував солдату і запропонував йому плату за портрет.
- О, ні, сер, я ніколи не зможу оплатити те, що зробив ваш син. Це подарунок.

Батько повісив картину над своїм пальто. Кожен раз, коли відвідувачі приходили в його будинок, він показував їм портрет свого сина, а вже потім решту колекцію картин. Через кілька місяців цей чоловік помер. Після його смерті повинен був відбутися великий аукціон його картин. Зібралася велика кількість людей, серед яких було багато знатних і впливових осіб. Для них це був хороший шанс придбати картини. На платформі була виставлена картина із зображенням сина. Ведучий аукціону ударив своїм молотком.

- Аукціон ми почнемо з продажу картини «Син». Хто дасть свою ціну за неї?
У залі була тиша. Потім з кінця залу почувся голос:
- Ми хочемо бачити знамениті картини, пропускайте цю.

Але ведучий наполягав на своєму:
- Хто дасть ціну за цю картину? Хто почне, пропонуйте... Двісті, триста доларів?
Почувся інший роздратований голос:
- Ми прийшли сюди не на цю картину грати, ми хочемо бачити картини Ван Гога, Рембрандта. Нам потрібно справжнє мистецтво!

Проте ведучий аукціону продовжував наполягати на своїй пропозиції:
- «Син»! «Син»! Хто візьме «Сина»?

Нарешті, з останніх рядів аукціонного залу пролунав голос. Це був садівник, який довгі роки служив цій людині і його синові.
- Я дам десять доларів за картину.
Будучи бідною людиною, це було все, що він міг запропонувати.
- У нас є перша пропозиція на десять доларів, хто дасть двадцять? - Оголосив ведучий.
- Дайте йому за десять. Ми хочемо бачити шедеври!
- Було запропоновано десять, хто-небудь запропонує двадцять?

Публіка почала хвилюватися і висловлювати невдоволення. Вони не хотіли картину «Сина», вони розраховували на більш вигідне інвестування свого капіталу. Ведучий вдарив молотком:
- Десять доларів - раз, десять доларів - два, десять доларів - три. Продано за десять доларів!

Людина, що сиділа в другому ряду, закричала:
- Тепер давайте нам справжню колекцію!
Ведучий поклав свій молоток і сказав:
- Мені дуже шкода, але аукціон закінчено.
- Але як же інші картини?
- Прошу вибачення, але коли я був запрошений для проведення цього аукціону, мені було сказано про секретне розпорядження власника колекції, і до цього моменту я не міг повідомити про цю останню волю господаря картин. Тільки картина «Син» мала розігруватися. Той, хто купить її, отримає у спадок усі маєтки і всю колекцію картин. Людина, яка прийняла «Сина», отримала все!

 

КІРІОС


01.07.2014 2051 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

939
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2740
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

948
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1015
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1015 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3040 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

862

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

752

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1072
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

106
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2304
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1130
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

430
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15047
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7359
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

797
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

357
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

270
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

360
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

635
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1092