Портрет сина

 

/data/blog/54769/1b8c65d67ba7ba87eaf6a8d980edcd1e.jpg

 

Багатий чоловік і його син любили збирати рідкісні твори мистецтва. Вони часто збиралися разом, щоб милуватися яким-небудь чудовим шедевром. Коли почалася війна у В'єтнамі, син був призваний в армію. Він проявив себе відважним і сміливим солдатом і, рятуючи життя іншого бійця, втратив своє власне. Батько був сповіщений про втрату сина і глибоко переживав це.

 

Приблизно через місяць, якраз перед Різдвом, пролунав стук у двері. Біля дверей стояв молодий чоловік з великим пакунком у руках. Він сказав:
- Сер, ви не знаєте мене, але я той солдат, за якого ваш син віддав своє життя. У той день він врятував багатьох. У той час, коли він ніс мене на своїх плечах, куля пробила його серце, і він миттєво помер. Він часто розповідав про вас і про вашу любов до мистецтва.
Молодий чоловік простягнув згорток:
- Я знаю, що це небагато. Насправді я не великий художник, але я подумав, що ваш син хотів би, щоб ви мали це.

Батько відкрив пакунок. Це був портрет його сина, намальований молодим солдатом. Він був глибоко схвильований тією точністю, з якою солдат зобразив риси обличчя його сина. Очі молодої людини, зображеної на портреті, так сильно притягували його, що він не зміг стримати сліз. Він подякував солдату і запропонував йому плату за портрет.
- О, ні, сер, я ніколи не зможу оплатити те, що зробив ваш син. Це подарунок.

Батько повісив картину над своїм пальто. Кожен раз, коли відвідувачі приходили в його будинок, він показував їм портрет свого сина, а вже потім решту колекцію картин. Через кілька місяців цей чоловік помер. Після його смерті повинен був відбутися великий аукціон його картин. Зібралася велика кількість людей, серед яких було багато знатних і впливових осіб. Для них це був хороший шанс придбати картини. На платформі була виставлена картина із зображенням сина. Ведучий аукціону ударив своїм молотком.

- Аукціон ми почнемо з продажу картини «Син». Хто дасть свою ціну за неї?
У залі була тиша. Потім з кінця залу почувся голос:
- Ми хочемо бачити знамениті картини, пропускайте цю.

Але ведучий наполягав на своєму:
- Хто дасть ціну за цю картину? Хто почне, пропонуйте... Двісті, триста доларів?
Почувся інший роздратований голос:
- Ми прийшли сюди не на цю картину грати, ми хочемо бачити картини Ван Гога, Рембрандта. Нам потрібно справжнє мистецтво!

Проте ведучий аукціону продовжував наполягати на своїй пропозиції:
- «Син»! «Син»! Хто візьме «Сина»?

Нарешті, з останніх рядів аукціонного залу пролунав голос. Це був садівник, який довгі роки служив цій людині і його синові.
- Я дам десять доларів за картину.
Будучи бідною людиною, це було все, що він міг запропонувати.
- У нас є перша пропозиція на десять доларів, хто дасть двадцять? - Оголосив ведучий.
- Дайте йому за десять. Ми хочемо бачити шедеври!
- Було запропоновано десять, хто-небудь запропонує двадцять?

Публіка почала хвилюватися і висловлювати невдоволення. Вони не хотіли картину «Сина», вони розраховували на більш вигідне інвестування свого капіталу. Ведучий вдарив молотком:
- Десять доларів - раз, десять доларів - два, десять доларів - три. Продано за десять доларів!

Людина, що сиділа в другому ряду, закричала:
- Тепер давайте нам справжню колекцію!
Ведучий поклав свій молоток і сказав:
- Мені дуже шкода, але аукціон закінчено.
- Але як же інші картини?
- Прошу вибачення, але коли я був запрошений для проведення цього аукціону, мені було сказано про секретне розпорядження власника колекції, і до цього моменту я не міг повідомити про цю останню волю господаря картин. Тільки картина «Син» мала розігруватися. Той, хто купить її, отримає у спадок усі маєтки і всю колекцію картин. Людина, яка прийняла «Сина», отримала все!

 

КІРІОС


01.07.2014 1981 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

484
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

621
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1341
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2301 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1146
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3076

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

898

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1052

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1477

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2080
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26386 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

768
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

968
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3029
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1264
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

949
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1207
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1216
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

431
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4282
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1082
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1647