
Завдяки військам Першого Українського фронту 27 січня 1945 були звільнені в'язні концтабору Аушвіц-Біркенау.
Про це повідомив у своєму зверненні з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту президент України Петро Порошенко.
Він нагадав українцям, що за період Другої Світової Війни нацисти винищили близько шести мільйонів євреїв по всіх територіях захопленої Європи, передає прес-служба глави держави.
За його словами, тільки в Освенцімі в концтаборі Аушвіц-Біркенау через жорстокі тортури і страшну смерть пройшли два з половиною мільйона чоловік.
Порошенко зазначив, що саме військами першого Українського фронту в 1945 році були звільнені бранці цього концтабору.
"Завдяки військам Першого Українського фронту 27 січня 1945 було звільнено в'язнів концтабору, яким вдалося уникнути газових камер і крематоріїв. Саме на честь цієї події Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй встановлений Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту", - сказав президент.
За словами глави держави, для України моторошним символом Голокосту залишається Бабин Яр, де було вбито близько 150 тисяч не тільки євреїв, а й представників інших національностей.
"Існував Дробицький Яр у Харкові, а також багато інших місць, де нацистські нелюди масово вбивали євреїв", - додав Петро Порошенко.
На думку президента, визнання і пам'ять про винищення людей за расовими, національними та культурними ознаками демонструє бажання всесвітнього співтовариства уникнути в майбутньому повторення страшних смертей.
У свою чергу, український лідер пообіцяв докласти максимальних зусиль зі свого боку, щоб на українській землі панував мир, а суспільні цінності завжди шанувалися.
"В єдності з вільним світом Україна буде стояти на сторожі гуманізму, свободи і демократії. Як президент України я робитиму все, щоб найвищі суспільні цінності шанувалися, а мир і злагода на основі взаєморозуміння завжди панували на нашій українській землі", - констатував президент Порошенко.