Поранений боєць Олег Морозевич зі Снятинщини потребує допомоги

 

 

Родина Морозевичів із села Тулова Снятинського району почала ще один рік з надією на повне одужання голови сімейства – 29-річного Олега Морозевича, бійця 24-ї окремої механізованої бригади. В липні минулого року він отримав важкі поранення у зоні АТО. Єдині, хто змушує його не опускати рук, – дружина Леся та двоє маленьких синочків. З терпінням, надією та любов’ю вони намагаються повернути те життя, яке у них було до війни.


Минулої неділі, 17 січня, Олегу Морозевичу виповнилося 29 років. Його телефоном вітали побратими, приходили друзі, рідні. Він говорив з ними, радів, а наступного дня прокинувся і сказав, що не хоче ні з ким говорити, навіть з дружиною та дітьми. Місяць тому він повернувся з Німеччини, де проходив лікування після важкого поранення, пише Репортер.


«Німецький лікар попереджав, аби ми готувалися, що в Олега будуть такі зриви без причини, аби менше на них звертали уваги, – каже дружина бійця Леся Морозевич. – В Олега пошкоджений головний мозок, стоїть пластина в голові. Аби відновилися клітини, треба не менше двох років».


До Морозевичів ми втрапили якраз під такий апатичний настрій глави сімейства, тому спілкуємося з Лесею. Ця тендітна молода жінка мужньо трималася, коли чоловік воював, була з ним під час лікування і зараз не відходить ні на крок. Розказує, коли в країні почалися бойові дії, Олег записався добровольцем, але не взяли. Коли прийшла повістка, без вагань подався у військкомат. Рідні відмовляли як могли, але він нікого не слухав.


«Казав, що йде заради нас, заради наших синочків, аби вони жили у мирній країні», – говорить Леся.


Мобілізували Олега 18 серпня 2014 року. Після двох місяців навчань у складі 24 окремої механізованої бригади (ОМБ) як водія-механіка його відправляють у зону АТО. Спершу був Лисичанськ, а потім 29-й блокпост.


У жовтні Олег вперше прийшов у відпуску. Леся одразу побачила, як змінився чоловік. Каже, його менше цікавили вона, діти, бо постійно переживав за своїх хлопців.


«Він якось віддалився від родини, – говорить дружина бійця. – Але я все розуміла. Налаштовувалась, що таким, як до війни, він уже не буде».


До війни Олег був життєрадісним молодим чоловіком, який ніколи не цурався роботи. Їздив на заробітки, на будови, робив ремонти у селі, працював коло хати.


У Морозевичів два синочка. Станіславу пішов сьомий рік, а Владиславу – четвертий.


«Вони страшне за татом, – розказує Леся. – Інколи таке враження, що їм мами не треба. Малі знали, що тато був на війні. Менший ще не дуже розуміє, бо коли Олег пішов воювати, то Владиславу було лише два рочки. Старший усе розуміє, він знає про всі військові справи. Каже, також піде воювати. Він в нас такий патріот, як тато».


З Донбасу Олег телефонував щодня, усе розпитував.



«Розказував про своїх хлопців, про обстріли, що їли, – пригадує жінка. – Все розказував. Болючою темою для нього була загибель найкращого друга, а потім важке поранення іншого. Довго від того відходив. Не раз разом з ним плакала. Він там, а я тут».


Леся говорить, що найтяжче було тоді, коли телефон мовчав. Серце жінки зачуло біду влітку минулого року, коли телефон замовк на кілька днів. Почала шукати його побратимів серед друзів у соцмережах. Нарешті один із них відгукнувся та розказав про обстріли, поранення, аби не переживала – Олег в лікарні і все буде добре.


«Почала в інтернеті шукати всі найближчі лікарні до того 29-го блокпоста, – пригадує Леся Морозевич. – Дзвонила, розпитувала, чи такого не знають. Попала на волонтерку, чоловік якої якраз робив Олегу першу операцію в Сєвєродонецьку. З нею й підтримувала зв’язок. Та казала, що його стан важкий, але стабільний».


Коли Олега перевели у дніпропет­ровський шпиталь, туди виїхала й Леся разом зі свекрухою та братом Олега. Рідні не відходили від бійця три тижні, поки той був у комі.


Далі був Київ, шпиталь. Жінка каже, що їм дуже пощастило, бо саме в той час були німецькі медики і забирали наших поранених на лікування до себе. Так до Німеччини ще з кількома військовими потрапив і Олег Морозевич. Там йому зробили операцію та поставили пластину у череп. Лише 19 грудня боєць повернувся додому.


Дружина розповідає, що Олег трошки ходить по хаті, підпирається милицею. Ще погано відчуває праву ногу та руку.


Зараз Морозевичі збирають документи, аби подавати на оформлення групи. Також подалися на реабілітацію в Литву, ще обіцяють реабілітацію в Рівному.


А поки Леся сама проводить курс реа­білітації для чоловіка вдома. Каже, бачила, як це робили лікарі в Києві, вчилася біля них, як правильно розробляти, масажувати руку, ногу, робити вправи.


«Займаємося по три-чотири рази на день, – розповідає вона. – Рука починає боліти, то припиняємо, а потім знову розминаємо. Олег допомагає здоровішою рукою. Є такі дні, що він нічого не хоче. Ходжу, прошу, всіляко спонукаю його словами, аби боровся заради дітей, що він нам дуже потрібен, я не зможу сама. Він сяде, подумає і поволеньки піде вже щось робити. Інколи сядемо говорити – у нього багато планів, і те хоче зробити, і те, а інколи – повна апатія. Весь цей час мене тримають діти і велика надія, що все стане на свої місця, просто потрібен час. Усе буде добре. Ми все витримаємо».


P. S. Родині Морозевичів потрібна фінансова підтримка. Олег потребує спеціального догляду, спеціальних побутових засобів гігієни без хімії, ліків, які рідні замовляють із США.

Картка ПриватБанку 4149 4978 4443 1793

Морозевич Леся Миколаївна (дружина)


22.01.2016 1050 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2706
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20839
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1805
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1292 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2308
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3949

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

588

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2064

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

751

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1360
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

946
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24447
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

670
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

689
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

642
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

785
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

650
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

825
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2113 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

775