Поранений 18-річний боєць з Франківщини потребує допомоги (фото)

 

/data/blog/126847/e4228713d1dc9d189f357d2ecc934e3f.jpg

 

18-річний Ігор Гайдайчук із Тлумача на вигляд – звичайнісінький підліток: невисокий, худорлявий, зі стильною стрижкою. Одразу й не скажеш, що цей хлопчина може воювати. Але це тільки перше враження, бо він направду воїн.

 

Якось, повертаючись додому після навчання в коледжі, Ігор побачив білборд із рекламою-запрошенням у Збройні сили України. Тоді й зрозумів, що хоче служити в армії. Пішов у військкомат, а там сказали, що на строкову службу беруть лише тих, кому виповнився 21 рік. Та це хлопця не зупинило. 14 квітня 2016 року, на свій 18-й день народження, він підписав контракт, пише Фіртка з посиланням на Репортер.

 

Ігор служив в окремій роті РХБЗ (радіаційного, хімічного та біологічного захисту) 72-ї окремої механізованої бригади. Та спершу пройшов навчання на полігоні в Яворові Львівської області. Хоча фізично було дуже важко, цей період згадує з посмішкою.

 

Ну а далі були Волноваха, Маріуполь, Авдіївка. Ігор каже, що страшно було лише спочатку, потім до війни просто звикаєш. Обстріли й вибухи стають буденною справою.

 

«Ми були в підвалі триповерхового будинку, коли до нас прилетіла ракета «Граду», – згадує свій перший бій Гайдайчук. – Вона пробила два поверхи і застряг­ла над нами, але не вибухнула. Нам тоді прос­то пощастило».

 

Та на війні остерігатися треба не лише обстрілів. Нерідко бійці стикаються з місцевими, які тільки й чекають нагоди нашкодити. Хтось псує військовим техніку, а хтось приносить «гостинці з сюрпризом».

 

«Був випадок, коли принесли банку меду, а всередині була граната, – каже Ігор. – А якось бабуся принесла просто молока. Один з наших напився, а на ранок його вже й не було».

 

11 листопада минулого року, під час чергового наступу бойовиків, Ігор отримав важке поранення. Йшов бій, хлопцям були потрібні тепловізори, він вийшов з укриття, і потрапив під обстріл.

 

«Спершу куля прошила ногу, я впав, але спробував піднятися, потім ще одна куля пробила живіт, – згадує боєць. – Позаду мене була воронка від 120-ти міліметрової міни, я туди заповз і став відстрілюватись. Потім мене забрали наші хлопці».

 

Тоді Ігор втратив багато крові і навіть кілька днів пролежав у комі, але, на щастя, все обійшлося.

 

Його мама, пані Галина, дізналася про поранення сина з новин. До того вона була впевнена, що він потрапив у госпіталь через запалення легень. Ігор не зізнавався рідним, де саме служить. Казав, що в Києві сидить у частині.

 

«Я просив журналістів, щоб заховали обличчя, але вони зробили по-своєму, – говорить боєць. – Не хотів турбувати рідних, було дуже соромно».

 

До речі, хлопець і зараз далеко не всім розповідає, що воював. Якось зайшов у маршрутку, показав водієві посвідчення учасника бойових дій, а той одразу спитав: «Де ти його купив?».

 

«Я не став щось пояснювати чи виправдовуватись. Просто мовчки витяг гроші і заплатив. Тепер те посвідчення вже нікому не показую», – каже Ігор.

 

Попереду в нього ще одна операція, адже після поранення в живіт медики зробили йому колостомію (операція, під час якої кишку виводять назовні через отвір у стінці живота). Де його оперуватимуть – чи в Україні, чи за кордоном – Ігор ще не знає.

 

Знає точно, що після лікування має повернутися на передову. А коли закінчиться війна, хоче поступати в університет і стати інженером.

 

Зараз і родина Ігоря Гайдайчука, і волонтери збирають гроші йому на операцію. Якщо хтось може допомогти, то картка ПриватБанку – 5168 7573 1669 7913, Чайківська Галина Олександ­рівна (мама Ігоря). Родичі будуть раді будь-якій сумі.


03.03.2017 817 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

522
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5378
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1437
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1314
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2592
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3972

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

361

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1202

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1036

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

954
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

268
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

615
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1434
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

324
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

224
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

579 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1016
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883