Поради батькам: речі, які дитина повинна робити одна

Батьки часто надмірно піклуються про своїх дітей. Вони буквально ходять за ними по п'ятах і роблять все замість них.

Результат надмірної турботи — пасивні, несамостійні, сором'язливі і непристосовані до життя люди, інформує Ukr.Media.

Для того, щоб дитина навчилась самостійності, потрібно дозволяти їй приймати рішення. Нехай вони іноді і не дуже вірні, але все ж прийняті без чиєї-небудь допомоги, а тому заслуговують поваги.

Існує список важливих речей, які психологи не радять робити батькам замість своїх дітей-школярів, щоб дозволити їм розвинутися не в безвольну людину, а в справжню особистість.

Розвиток і виховання дітей

  • Не нав'язувати друзів
  • Дружити сім'ями - це прекрасно. Але те, що батькам подобаються інші батьки, не означає, що діти цих дорослих теж повинні дружити між собою. Вони мають право створити своє коло спілкування. Буде помилкою перешкоджати їм у цьому.
  • Не прибирати замість дитини її кімнату
  • У кожного має бути свій особистий простір. Для дитини це її кімната. Вона повинна сама навчитися підтримувати в ній порядок. І знати, що мама не домробітниця і не прислуга, яка прибере все, що вона тільки не розкидає.
  • Не домовлятися про оцінки з вчителями
  • Головне знання, а не оцінки. Якщо все ж позначки дуже важливі, дозвольте дитині самостійно підійти до вчителя і домовиться про них. Нехай вчиться спілкуванню з дорослими й налагоджує з ними відносини. Адже це його учнівський шлях, а не батьківський.
  • Не робити за школяра домашні завдання
  • Якщо дитина просить про допомогу, звичайно ж, треба відгукнутися: пояснити матеріал, почитати разом з ним, поміркувати над завданням. В крайньому випадку - найняти репетитора. Але ні в якому разі не проявляти ініціативу повністю робити уроки за неї. Інакше вона ніколи ні в чому не розбереться.
  • Не втручатися в конфлікти дитини з іншими дітьми
  • Так хочеться заступитися, коли здається, що чужа дитина ображає рідне чадо. Потрібно стримувати такі пориви.
  • У цій ситуації опонент - неповнолітній. І розбиратися з ним повинен його одноліток, тобто рідна дитина.
  • Не відповідати за дитину, коли до неї звертаються
  • Є батьки, які настільки бояться, що їх дитина скаже щось зайве чи не те, що готові відповідати за неї. Вони бояться зганьбитися перед іншими, і своєю поведінкою несвідомо демонструють дітям, що соромляться їх.
  • За цією звичкою також криється приховане бажання контролювати дитину. Потрібно розібратися в причинах і усунути їх.
  • Не вибирати за дитину коло інтересів
  • Не кожен дорослий досяг того, про що він мріяв у дитинстві. Спроба відігратися на дітях зустрічається в кожному новому поколінні.
  • Якщо ти відведеш сина вивчати астрологію щоб він став космонавтом, а дочка - на заняття бальними танцями, то задовольниш тільки власні амбіції. Маленька людина повинна мати право на самовизначення.

Розвиток і виховання дитини дошкільного віку ґрунтується на зовсім інших принципах.


08.07.2020 5549
Коментарі ()

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

823
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5264 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1712
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1728
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2871
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2503

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

433

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1643

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2377

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3113
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

198
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

750
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

933
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

506
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

688
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16166
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3046
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

334
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1164
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1014 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

812