Популярні гурти, культові театри та епатажні флешмоби: цьогоріч «Карпатський простір» об’єднає 18 країн-учасниць

У вівторок, 3 квітня в приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк відбулася прес-конференція з нагоди завершення формування програми фестивалю «Карпатський простір-2018».

Організатори нарешті оголосили повну програму форуму та розповіли про особливості цьогорічного фестивалю, основні події, які не можна пропустити, та гостей, на яких очікують.

За словами організаторів фесту, формування програми тривало кілька місяців. За кожним з мистецьких напрямків закріплений куратор-фахівець.

Отже, 4 травня о 16.00 годині на площі Івана Франка під відкритим небом відбудеться урочисте відкриття фестивалю. Тут гостей фестивалю очікуватиме Національний академічний симфонічний оркестр під орудою Володимира Сіренка, муніципальний камерний хор "Галицькі передзвони" та камерний хор "Воскресіння".

А вже о 21.00 годині концерт гурту "Друга ріка". 5 травня о 21.00 організатори анонсують концерт ТНМК, а 6-го - швейцарського гурту "Kadebostany".

Також в перший день стартує цілодобовий флешмоб-читання "Ліна Костенко об'єднує". У Франківську та Коломиї на різних локаціях міста читатимуть її поезію.

Цьогоріч фестиваль представить потужну театральну панель на трьох сценах Обласного музично-драматичного театру і Обласного театру ляльок.

Після 10-літньої перерви до нашого міста завітає Національний угорський театр, який очолює україно-угорський режисер Атілла Віднянський з презентацією вистави "Сім'я Тотів".

Крім цього, вперше проект на фестивалі представлять з Білорусі з мультимедійним спектаклем "З життя комах" режисерів Світлани Бень та Дмитра Богославського.

6 травня польський театр імені Єжи Шанявського покаже запальну комедію "Вінздорські витівниці". На камерній сцені зіграють вистави з Грузії та Чехії, а 7 травня спеціальний гість фестивалю покаже виставу "Річард ІІІ" в головній ролі з Богданом Бенюком.

Цього року «Карпатський простір» об’єднає 18 країн-учасниць: Україну, Грузію, Польщу, Азербайджан, Болгарію, Угорщину, Молдову, Швейцарію, Австрію, Литву, Латвію, Естонію, Францію, Мексику, Білорусь, Словаччину, Румунію, Чехію.

Вже втретє Івано-Франківськ опиняється в епіцентрі «Карпатського простору» – адже саме це місто має потенціал перетворитися в український Давос: елітарний простір для зустрічей політичного істеблішменту та провідних митців України та Європи. Фестиваль ставить перед собою амбітне завдання представити Івано-Франківськ передусім як цілісний потужний інфраструктурний комплекс, який може стати територією зустрічей людей різних сфер інтересів, а також різних країн і націй.

Режисер, народний артист України Богдан Струтинський, директор фестивалю, наголошує: «Фестиваль “Карпатський простір“ має започаткувати глобальний культурний та світоглядний діалог між країнами Карпатського регіону, стати потужним інструментом культурної дипломатії, адже мистецтво в усі часи було і лишається  універсальною мовою та найефективнішим засобом комунікації. Впевнений, що третій фестиваль запам’ятається мешканцям та гостям міста своїми подіями та відкриттями».

Для кіноманів фестиваль пропонує програму у кінотеатрі Люм'єр. Зокрема покажуть українську прем'єру - документальний фільм "Міф" про Василя Сліпака, всесвітньо відомого оперного співака, який добровольцем пішов на війну на Сході та віддав життя.

Також гостям фестивалю продемонструють арт-хаус - "Про тіло і душу", фільм-переможець "Берлінале-2017", угорської режисерки Ільдико Енеді. Ще один переможець Берлінале документальний фільм "Школа N3" - німецько-українська копродукція про життя середньої школи на Сході. А також покажуть фільм Ахтема Сеітаблаєва "Кіборги" та фентезі Юрія Ковальова "Сторожова застава".

Фестиваль охопить арт-напрямки: живопис, скульптуру, архітектуру, народні мистецтва. Спецподія - фотовиставка у Центрі сучасного мистецтва французького художника Бернарда Прасса, який привезе свої інсталяції-анаморфози. Це композиції з різних предметів, які під певним кутом зору перетворюються на картини.

Також у НСХУ відкриють виставку "Малярство на склі", яка об'єднає найкращих художників Франківська, Львова, Коломиї, Тернополя, Калуша та Києва.

Для поціновувачів класичної музики фестиваль підготував концерт Симфонічного оркестру Парламентської філармонії імені Артура Малаєвського, диригент Славомір Чрзановський з програмою творів Антоніна Дворжака, Йоганна Штрауса, Йогана Брамса та відомих польських композиторів. Концерт відбудеться 5 травня в обласній філармонії.

Також 5 та 6 травня пройдуть вечірні програші джазу від українських, азербайджанських, французьких та британських митців. Крім цього у ніч з 5 на 6 травня запланована діджей-вечірка "Шалена паті у Потоцького на хаті".

Протягом фестивалю працюватимуть локації просто неба: ярмарки, кухні різних країн світу та окрема локація з винами. Загалом під час фестивалю паралельно працюватимуть 13 різних просторів для дітей та дорослих.

"Фестиваль, який об'єднує, а не роз'єднує і показує наш край, як перспективний. Фестиваль - це живі емоції, які люди повезуть з нашого фестивалю у свої країни", - каже автор ідеї фестивалю Богдан Струтинський.


03.04.2018 2255
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

338
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

474
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2314
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1708
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2002
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5609 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1113

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1127

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1642

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1113
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

873
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

726
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14548
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

526
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10389
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6063
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

612
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7515
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2743
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

514
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

611
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

447