Популярні гурти, культові театри та епатажні флешмоби: цьогоріч «Карпатський простір» об’єднає 18 країн-учасниць

У вівторок, 3 квітня в приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк відбулася прес-конференція з нагоди завершення формування програми фестивалю «Карпатський простір-2018».

Організатори нарешті оголосили повну програму форуму та розповіли про особливості цьогорічного фестивалю, основні події, які не можна пропустити, та гостей, на яких очікують.

За словами організаторів фесту, формування програми тривало кілька місяців. За кожним з мистецьких напрямків закріплений куратор-фахівець.

Отже, 4 травня о 16.00 годині на площі Івана Франка під відкритим небом відбудеться урочисте відкриття фестивалю. Тут гостей фестивалю очікуватиме Національний академічний симфонічний оркестр під орудою Володимира Сіренка, муніципальний камерний хор "Галицькі передзвони" та камерний хор "Воскресіння".

А вже о 21.00 годині концерт гурту "Друга ріка". 5 травня о 21.00 організатори анонсують концерт ТНМК, а 6-го - швейцарського гурту "Kadebostany".

Також в перший день стартує цілодобовий флешмоб-читання "Ліна Костенко об'єднує". У Франківську та Коломиї на різних локаціях міста читатимуть її поезію.

Цьогоріч фестиваль представить потужну театральну панель на трьох сценах Обласного музично-драматичного театру і Обласного театру ляльок.

Після 10-літньої перерви до нашого міста завітає Національний угорський театр, який очолює україно-угорський режисер Атілла Віднянський з презентацією вистави "Сім'я Тотів".

Крім цього, вперше проект на фестивалі представлять з Білорусі з мультимедійним спектаклем "З життя комах" режисерів Світлани Бень та Дмитра Богославського.

6 травня польський театр імені Єжи Шанявського покаже запальну комедію "Вінздорські витівниці". На камерній сцені зіграють вистави з Грузії та Чехії, а 7 травня спеціальний гість фестивалю покаже виставу "Річард ІІІ" в головній ролі з Богданом Бенюком.

Цього року «Карпатський простір» об’єднає 18 країн-учасниць: Україну, Грузію, Польщу, Азербайджан, Болгарію, Угорщину, Молдову, Швейцарію, Австрію, Литву, Латвію, Естонію, Францію, Мексику, Білорусь, Словаччину, Румунію, Чехію.

Вже втретє Івано-Франківськ опиняється в епіцентрі «Карпатського простору» – адже саме це місто має потенціал перетворитися в український Давос: елітарний простір для зустрічей політичного істеблішменту та провідних митців України та Європи. Фестиваль ставить перед собою амбітне завдання представити Івано-Франківськ передусім як цілісний потужний інфраструктурний комплекс, який може стати територією зустрічей людей різних сфер інтересів, а також різних країн і націй.

Режисер, народний артист України Богдан Струтинський, директор фестивалю, наголошує: «Фестиваль “Карпатський простір“ має започаткувати глобальний культурний та світоглядний діалог між країнами Карпатського регіону, стати потужним інструментом культурної дипломатії, адже мистецтво в усі часи було і лишається  універсальною мовою та найефективнішим засобом комунікації. Впевнений, що третій фестиваль запам’ятається мешканцям та гостям міста своїми подіями та відкриттями».

Для кіноманів фестиваль пропонує програму у кінотеатрі Люм'єр. Зокрема покажуть українську прем'єру - документальний фільм "Міф" про Василя Сліпака, всесвітньо відомого оперного співака, який добровольцем пішов на війну на Сході та віддав життя.

Також гостям фестивалю продемонструють арт-хаус - "Про тіло і душу", фільм-переможець "Берлінале-2017", угорської режисерки Ільдико Енеді. Ще один переможець Берлінале документальний фільм "Школа N3" - німецько-українська копродукція про життя середньої школи на Сході. А також покажуть фільм Ахтема Сеітаблаєва "Кіборги" та фентезі Юрія Ковальова "Сторожова застава".

Фестиваль охопить арт-напрямки: живопис, скульптуру, архітектуру, народні мистецтва. Спецподія - фотовиставка у Центрі сучасного мистецтва французького художника Бернарда Прасса, який привезе свої інсталяції-анаморфози. Це композиції з різних предметів, які під певним кутом зору перетворюються на картини.

Також у НСХУ відкриють виставку "Малярство на склі", яка об'єднає найкращих художників Франківська, Львова, Коломиї, Тернополя, Калуша та Києва.

Для поціновувачів класичної музики фестиваль підготував концерт Симфонічного оркестру Парламентської філармонії імені Артура Малаєвського, диригент Славомір Чрзановський з програмою творів Антоніна Дворжака, Йоганна Штрауса, Йогана Брамса та відомих польських композиторів. Концерт відбудеться 5 травня в обласній філармонії.

Також 5 та 6 травня пройдуть вечірні програші джазу від українських, азербайджанських, французьких та британських митців. Крім цього у ніч з 5 на 6 травня запланована діджей-вечірка "Шалена паті у Потоцького на хаті".

Протягом фестивалю працюватимуть локації просто неба: ярмарки, кухні різних країн світу та окрема локація з винами. Загалом під час фестивалю паралельно працюватимуть 13 різних просторів для дітей та дорослих.

"Фестиваль, який об'єднує, а не роз'єднує і показує наш край, як перспективний. Фестиваль - це живі емоції, які люди повезуть з нашого фестивалю у свої країни", - каже автор ідеї фестивалю Богдан Струтинський.


03.04.2018 2335
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6808
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1092
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

610
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5613
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1514
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1379

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

455

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1002
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

338
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

390
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1335
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

432
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

298
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1081
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940