Популярні гурти, культові театри та епатажні флешмоби: цьогоріч «Карпатський простір» об’єднає 18 країн-учасниць

У вівторок, 3 квітня в приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк відбулася прес-конференція з нагоди завершення формування програми фестивалю «Карпатський простір-2018».

Організатори нарешті оголосили повну програму форуму та розповіли про особливості цьогорічного фестивалю, основні події, які не можна пропустити, та гостей, на яких очікують.

За словами організаторів фесту, формування програми тривало кілька місяців. За кожним з мистецьких напрямків закріплений куратор-фахівець.

Отже, 4 травня о 16.00 годині на площі Івана Франка під відкритим небом відбудеться урочисте відкриття фестивалю. Тут гостей фестивалю очікуватиме Національний академічний симфонічний оркестр під орудою Володимира Сіренка, муніципальний камерний хор "Галицькі передзвони" та камерний хор "Воскресіння".

А вже о 21.00 годині концерт гурту "Друга ріка". 5 травня о 21.00 організатори анонсують концерт ТНМК, а 6-го - швейцарського гурту "Kadebostany".

Також в перший день стартує цілодобовий флешмоб-читання "Ліна Костенко об'єднує". У Франківську та Коломиї на різних локаціях міста читатимуть її поезію.

Цьогоріч фестиваль представить потужну театральну панель на трьох сценах Обласного музично-драматичного театру і Обласного театру ляльок.

Після 10-літньої перерви до нашого міста завітає Національний угорський театр, який очолює україно-угорський режисер Атілла Віднянський з презентацією вистави "Сім'я Тотів".

Крім цього, вперше проект на фестивалі представлять з Білорусі з мультимедійним спектаклем "З життя комах" режисерів Світлани Бень та Дмитра Богославського.

6 травня польський театр імені Єжи Шанявського покаже запальну комедію "Вінздорські витівниці". На камерній сцені зіграють вистави з Грузії та Чехії, а 7 травня спеціальний гість фестивалю покаже виставу "Річард ІІІ" в головній ролі з Богданом Бенюком.

Цього року «Карпатський простір» об’єднає 18 країн-учасниць: Україну, Грузію, Польщу, Азербайджан, Болгарію, Угорщину, Молдову, Швейцарію, Австрію, Литву, Латвію, Естонію, Францію, Мексику, Білорусь, Словаччину, Румунію, Чехію.

Вже втретє Івано-Франківськ опиняється в епіцентрі «Карпатського простору» – адже саме це місто має потенціал перетворитися в український Давос: елітарний простір для зустрічей політичного істеблішменту та провідних митців України та Європи. Фестиваль ставить перед собою амбітне завдання представити Івано-Франківськ передусім як цілісний потужний інфраструктурний комплекс, який може стати територією зустрічей людей різних сфер інтересів, а також різних країн і націй.

Режисер, народний артист України Богдан Струтинський, директор фестивалю, наголошує: «Фестиваль “Карпатський простір“ має започаткувати глобальний культурний та світоглядний діалог між країнами Карпатського регіону, стати потужним інструментом культурної дипломатії, адже мистецтво в усі часи було і лишається  універсальною мовою та найефективнішим засобом комунікації. Впевнений, що третій фестиваль запам’ятається мешканцям та гостям міста своїми подіями та відкриттями».

Для кіноманів фестиваль пропонує програму у кінотеатрі Люм'єр. Зокрема покажуть українську прем'єру - документальний фільм "Міф" про Василя Сліпака, всесвітньо відомого оперного співака, який добровольцем пішов на війну на Сході та віддав життя.

Також гостям фестивалю продемонструють арт-хаус - "Про тіло і душу", фільм-переможець "Берлінале-2017", угорської режисерки Ільдико Енеді. Ще один переможець Берлінале документальний фільм "Школа N3" - німецько-українська копродукція про життя середньої школи на Сході. А також покажуть фільм Ахтема Сеітаблаєва "Кіборги" та фентезі Юрія Ковальова "Сторожова застава".

Фестиваль охопить арт-напрямки: живопис, скульптуру, архітектуру, народні мистецтва. Спецподія - фотовиставка у Центрі сучасного мистецтва французького художника Бернарда Прасса, який привезе свої інсталяції-анаморфози. Це композиції з різних предметів, які під певним кутом зору перетворюються на картини.

Також у НСХУ відкриють виставку "Малярство на склі", яка об'єднає найкращих художників Франківська, Львова, Коломиї, Тернополя, Калуша та Києва.

Для поціновувачів класичної музики фестиваль підготував концерт Симфонічного оркестру Парламентської філармонії імені Артура Малаєвського, диригент Славомір Чрзановський з програмою творів Антоніна Дворжака, Йоганна Штрауса, Йогана Брамса та відомих польських композиторів. Концерт відбудеться 5 травня в обласній філармонії.

Також 5 та 6 травня пройдуть вечірні програші джазу від українських, азербайджанських, французьких та британських митців. Крім цього у ніч з 5 на 6 травня запланована діджей-вечірка "Шалена паті у Потоцького на хаті".

Протягом фестивалю працюватимуть локації просто неба: ярмарки, кухні різних країн світу та окрема локація з винами. Загалом під час фестивалю паралельно працюватимуть 13 різних просторів для дітей та дорослих.

"Фестиваль, який об'єднує, а не роз'єднує і показує наш край, як перспективний. Фестиваль - це живі емоції, які люди повезуть з нашого фестивалю у свої країни", - каже автор ідеї фестивалю Богдан Струтинський.


03.04.2018 2293
Коментарі ()

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

651
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1044 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

861
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1677
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2303
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4289 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

422

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

275

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

502

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

454
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8031
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

688
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

729
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1146
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

729
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6313
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1800
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

280
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

304
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1624
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

815 1