Популярні гурти, культові театри та епатажні флешмоби: цьогоріч «Карпатський простір» об’єднає 18 країн-учасниць

У вівторок, 3 квітня в приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк відбулася прес-конференція з нагоди завершення формування програми фестивалю «Карпатський простір-2018».

Організатори нарешті оголосили повну програму форуму та розповіли про особливості цьогорічного фестивалю, основні події, які не можна пропустити, та гостей, на яких очікують.

За словами організаторів фесту, формування програми тривало кілька місяців. За кожним з мистецьких напрямків закріплений куратор-фахівець.

Отже, 4 травня о 16.00 годині на площі Івана Франка під відкритим небом відбудеться урочисте відкриття фестивалю. Тут гостей фестивалю очікуватиме Національний академічний симфонічний оркестр під орудою Володимира Сіренка, муніципальний камерний хор "Галицькі передзвони" та камерний хор "Воскресіння".

А вже о 21.00 годині концерт гурту "Друга ріка". 5 травня о 21.00 організатори анонсують концерт ТНМК, а 6-го - швейцарського гурту "Kadebostany".

Також в перший день стартує цілодобовий флешмоб-читання "Ліна Костенко об'єднує". У Франківську та Коломиї на різних локаціях міста читатимуть її поезію.

Цьогоріч фестиваль представить потужну театральну панель на трьох сценах Обласного музично-драматичного театру і Обласного театру ляльок.

Після 10-літньої перерви до нашого міста завітає Національний угорський театр, який очолює україно-угорський режисер Атілла Віднянський з презентацією вистави "Сім'я Тотів".

Крім цього, вперше проект на фестивалі представлять з Білорусі з мультимедійним спектаклем "З життя комах" режисерів Світлани Бень та Дмитра Богославського.

6 травня польський театр імені Єжи Шанявського покаже запальну комедію "Вінздорські витівниці". На камерній сцені зіграють вистави з Грузії та Чехії, а 7 травня спеціальний гість фестивалю покаже виставу "Річард ІІІ" в головній ролі з Богданом Бенюком.

Цього року «Карпатський простір» об’єднає 18 країн-учасниць: Україну, Грузію, Польщу, Азербайджан, Болгарію, Угорщину, Молдову, Швейцарію, Австрію, Литву, Латвію, Естонію, Францію, Мексику, Білорусь, Словаччину, Румунію, Чехію.

Вже втретє Івано-Франківськ опиняється в епіцентрі «Карпатського простору» – адже саме це місто має потенціал перетворитися в український Давос: елітарний простір для зустрічей політичного істеблішменту та провідних митців України та Європи. Фестиваль ставить перед собою амбітне завдання представити Івано-Франківськ передусім як цілісний потужний інфраструктурний комплекс, який може стати територією зустрічей людей різних сфер інтересів, а також різних країн і націй.

Режисер, народний артист України Богдан Струтинський, директор фестивалю, наголошує: «Фестиваль “Карпатський простір“ має започаткувати глобальний культурний та світоглядний діалог між країнами Карпатського регіону, стати потужним інструментом культурної дипломатії, адже мистецтво в усі часи було і лишається  універсальною мовою та найефективнішим засобом комунікації. Впевнений, що третій фестиваль запам’ятається мешканцям та гостям міста своїми подіями та відкриттями».

Для кіноманів фестиваль пропонує програму у кінотеатрі Люм'єр. Зокрема покажуть українську прем'єру - документальний фільм "Міф" про Василя Сліпака, всесвітньо відомого оперного співака, який добровольцем пішов на війну на Сході та віддав життя.

Також гостям фестивалю продемонструють арт-хаус - "Про тіло і душу", фільм-переможець "Берлінале-2017", угорської режисерки Ільдико Енеді. Ще один переможець Берлінале документальний фільм "Школа N3" - німецько-українська копродукція про життя середньої школи на Сході. А також покажуть фільм Ахтема Сеітаблаєва "Кіборги" та фентезі Юрія Ковальова "Сторожова застава".

Фестиваль охопить арт-напрямки: живопис, скульптуру, архітектуру, народні мистецтва. Спецподія - фотовиставка у Центрі сучасного мистецтва французького художника Бернарда Прасса, який привезе свої інсталяції-анаморфози. Це композиції з різних предметів, які під певним кутом зору перетворюються на картини.

Також у НСХУ відкриють виставку "Малярство на склі", яка об'єднає найкращих художників Франківська, Львова, Коломиї, Тернополя, Калуша та Києва.

Для поціновувачів класичної музики фестиваль підготував концерт Симфонічного оркестру Парламентської філармонії імені Артура Малаєвського, диригент Славомір Чрзановський з програмою творів Антоніна Дворжака, Йоганна Штрауса, Йогана Брамса та відомих польських композиторів. Концерт відбудеться 5 травня в обласній філармонії.

Також 5 та 6 травня пройдуть вечірні програші джазу від українських, азербайджанських, французьких та британських митців. Крім цього у ніч з 5 на 6 травня запланована діджей-вечірка "Шалена паті у Потоцького на хаті".

Протягом фестивалю працюватимуть локації просто неба: ярмарки, кухні різних країн світу та окрема локація з винами. Загалом під час фестивалю паралельно працюватимуть 13 різних просторів для дітей та дорослих.

"Фестиваль, який об'єднує, а не роз'єднує і показує наш край, як перспективний. Фестиваль - це живі емоції, які люди повезуть з нашого фестивалю у свої країни", - каже автор ідеї фестивалю Богдан Струтинський.


03.04.2018 2130
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

574
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1768 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1093 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

526
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6874 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11329 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

303

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1034

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1089

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1082
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

243
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1050
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

816
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

690
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2914
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4414
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18408
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

265
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

328
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

637
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

739