Поневіряння прикарпатця в Італії завершилися у суді в Україні

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області у відкритому судовому засіданні завершив розгляд справи про звинувачення 29-річного чоловіка, який з метою уникнення відповідальності за привласнення коштів банківської установи переховувався від слідства за кордоном.

 

Ця кримінальна історія бере початок з серпня 2006 року, коли молодий чоловік, ще був службовцем відділення одного із банків. У січні наступного року провідний економіст раптово виявив бажання розірвати трудові відносини з банком. Заяву чоловіка задовільнили, однак уже незабаром служба безпеки банківської установи запросила колишнього працівника на предметну розмову для з’ясування питань по конкретних кредитних справах, які оформляв цей фахівець. Річ у тому, що адміністрація відділення банку виявила, що окремі споживчі кредити не погашені, а клієнти на листи-звернення про необхідність повернення кредитних коштів не реагують. Що характерно, у кожному разі, а йдеться про п’ять кредитних договорів на загальну суму 25 тисяч гривень, документи оформлював саме звільнений працівник. У розмові з працівниками служби безпеки банку молодий чоловік визнав, що він укладав фіктивні договори на осіб, які навіть не здогадувалися про свої відносини з відділенням банку. Іншими словами, скориставшись даними чужих паспортів громадян, писав від їхнього імені заяви про отримання споживчого кредиту, підробляв їх підписи і отримував за них кредитні кошти.

 

За привласнення коштів щляхом зловживання службовим становищем проти молодого чоловіка було порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч.1 статті 366 Кримінального кодексу України («Службове підроблення») і ч.2 статті 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання особою своїм службовим становищем»). Підозрюваний запевнив, що ще в період досудового слідства відшкодує завдані збитки, тобто поверне в банк кредитні ресурси. Запевнив і втік… за межі держави.

 

З’ясовано, що у 2008 році чоловік опинився на території Італії. Добровільно повертатися він не бажав, а тому прикарпатця оголосили в міжнародний розшук каналами Інтерполу. Правоохоронці Італії наприкінці серпня минулого року затримали 29-річного громадянина України і повідомили про це у правоохоронні органи нашої держави. Понад півроку тривала процедура екстрадиції чоловіка, увесь цей період він перебував у тамтешній в’язниці. А 9 березня цього року його було допроваджено в Україну і під конвоєм доставлено в суд.

 

У судовому засіданні підсудний повністю визнав свою вину в інкримінованих йому злочинах. У квітні суд постановив закрити кримінальну справу в частині звинувачення підсудного у зловживанні службовим становищем у зв’язку з закінченням строків давності та враховуючи ту обставину, що він добровільно відшкодував банківській установі завдану шкоду.

 

Водночас суд визнав винним колишнього банківського працівника у привласненні чужого майна і дійшов висновку про те, що виправлення засудженого повинно проводитися в умовах ізоляції від суспільства та поміщення його до кримінально-виконавчої установи. Таким чином згідно з вироком суду 29-річного мешканця Богородчанського району засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі на один рік. Крім того, цей громадянин після звільнення з виправної колонії позбавлений права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій на 2 роки.


19.08.2011 2384 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

330
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

972
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2100
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1187
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1665 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2806

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

535

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

615

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1532

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1519
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

356
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18257
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1223
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3551
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

923
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10679
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6458
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1090
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

351
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

591
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3201
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

904