Поневіряння прикарпатця в Італії завершилися у суді в Україні

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області у відкритому судовому засіданні завершив розгляд справи про звинувачення 29-річного чоловіка, який з метою уникнення відповідальності за привласнення коштів банківської установи переховувався від слідства за кордоном.

 

Ця кримінальна історія бере початок з серпня 2006 року, коли молодий чоловік, ще був службовцем відділення одного із банків. У січні наступного року провідний економіст раптово виявив бажання розірвати трудові відносини з банком. Заяву чоловіка задовільнили, однак уже незабаром служба безпеки банківської установи запросила колишнього працівника на предметну розмову для з’ясування питань по конкретних кредитних справах, які оформляв цей фахівець. Річ у тому, що адміністрація відділення банку виявила, що окремі споживчі кредити не погашені, а клієнти на листи-звернення про необхідність повернення кредитних коштів не реагують. Що характерно, у кожному разі, а йдеться про п’ять кредитних договорів на загальну суму 25 тисяч гривень, документи оформлював саме звільнений працівник. У розмові з працівниками служби безпеки банку молодий чоловік визнав, що він укладав фіктивні договори на осіб, які навіть не здогадувалися про свої відносини з відділенням банку. Іншими словами, скориставшись даними чужих паспортів громадян, писав від їхнього імені заяви про отримання споживчого кредиту, підробляв їх підписи і отримував за них кредитні кошти.

 

За привласнення коштів щляхом зловживання службовим становищем проти молодого чоловіка було порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч.1 статті 366 Кримінального кодексу України («Службове підроблення») і ч.2 статті 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання особою своїм службовим становищем»). Підозрюваний запевнив, що ще в період досудового слідства відшкодує завдані збитки, тобто поверне в банк кредитні ресурси. Запевнив і втік… за межі держави.

 

З’ясовано, що у 2008 році чоловік опинився на території Італії. Добровільно повертатися він не бажав, а тому прикарпатця оголосили в міжнародний розшук каналами Інтерполу. Правоохоронці Італії наприкінці серпня минулого року затримали 29-річного громадянина України і повідомили про це у правоохоронні органи нашої держави. Понад півроку тривала процедура екстрадиції чоловіка, увесь цей період він перебував у тамтешній в’язниці. А 9 березня цього року його було допроваджено в Україну і під конвоєм доставлено в суд.

 

У судовому засіданні підсудний повністю визнав свою вину в інкримінованих йому злочинах. У квітні суд постановив закрити кримінальну справу в частині звинувачення підсудного у зловживанні службовим становищем у зв’язку з закінченням строків давності та враховуючи ту обставину, що він добровільно відшкодував банківській установі завдану шкоду.

 

Водночас суд визнав винним колишнього банківського працівника у привласненні чужого майна і дійшов висновку про те, що виправлення засудженого повинно проводитися в умовах ізоляції від суспільства та поміщення його до кримінально-виконавчої установи. Таким чином згідно з вироком суду 29-річного мешканця Богородчанського району засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі на один рік. Крім того, цей громадянин після звільнення з виправної колонії позбавлений права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій на 2 роки.


19.08.2011 2301 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1296
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2592
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2147
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2212
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6642 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2492 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

382

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1192

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1323

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1451
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

320
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

192
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

615
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

98
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26553
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

579
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10499 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

99
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

127
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

439
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

583
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

654