Понад тисячу молодих людей з України та Польщі прийшли помолитися до «дипломатичної» Богородиці з Більшівців на Прикарпатті

 

Понад тисячу молодих людей з України та Польщі наприкінці липня прийшли аби помолитися та прославляти Бога у невеличке селище Більшівці Галицького району.

 

Тут постійно відбуваються «Прощі миру й поєднання». Приходять сюди помолитися до Пресвятої Діви, яку вже на сучасний лад називають «дипломатичною».

 

Кажуть, що після перебування у більшівецькому костелі люди надовго забувають про чвари із сусідами, а про якісь погані думки щодо інших народів — жодного слова.

 

За словами краєзнавців монастиря тісно пов’язана з чудотворною іконою. У 1520 році селищем володів Марцін Казновський, полковник королівських військ, який пізніше став польським гетьманом. Можновладець хотів визволити землі від татарських набігів. Чорні, як води в Дністрі, думки крутилися в голові Казновського. Полковник добре знав, що ворогів значно більше, аніж він думав перед походом. Стоячи на поромі під час переправи своїх військ через Дністер, він раптом почув плюскіт води. Це плив його собака, тримаючи у зубах якесь скручене полотно. Поглянувши на знахідку, Казновський ледь не втратив дар мови, адже це був образ матері Божої з Дитятком Ісусом.

 

«Це щасливий знак», — подумав польський вельможа і показав образ своїм воїнам. Натхненні чудом, вони перемогли переважаючу силу татар.

 

Проте під час бою самого Казновського тяжко поранили. Лікарі пустили йому кров і сказали, що шансів вижити для полковника майже немає. Проте чоловік молився до знайденої Богородиці й вижив. Згодом пан помістив образ до замкової каплиці в Більшівцях. На жаль, місце, де стояв колись замок історики та археологи й донині знайти не можуть. Від величної споруди не залишилося щонайменшого сліду.

 

Той же Марцін Казновський згодом став будівничим монастиря кармелітів. Споруда розбудовувалася. Незабаром перед костелом височів оборонний мур з вежею на вхідною брамою та великі підземелля, де під час ворожих нападів ховалися й монахи, й місцеві жителі. Чудотворну ікону з Більшівець свого часу коронував папа Климент 13. З того часу в костелі було запроваджено відпуст на честь Матері Божої. Під час Першої світової війни, атакуючи німецько-австрійську армію за муроми костелу переховувалися російські війська. На час обстрілу образ заховали у підземеллі, а згодом монахи знову втекли з образом до Львова та заховали його у львівському монастирі кармелітів. Там він знаходився до липня 1930 року. Через вісім років образ із великими почестями знову повернули на Прикарпаття, пишуть Вікна.

 

У наступне воєнне лихоліття 1940-их образ в черговий раз помандрував до Львова. Згодом представники радянської влади закрили більшівецький костел. Довгі роки у монастирських келіях був склад зернових і міндобрив, а в приміщенні костелу – стайня. У 1945 році, коли знищили львівський костел кармелітів, чудотворний образ вивезли до Кракова, де через два десятиліття перенесли до одного з найстарших храмів Польщі—костелу святої Катерини у Гданську. Кілька років там виникла пожежа, проте чудотворний образ полум’я не зачепило. Експерти знизуючи плечима казали, що Богородиця таким чином знову показала чудо. Сьогодні на місці, де ще донедавна була дуже знищена святиня, майже за рік повстав монастирський комплекс.

 

У майбутньому при Більшівецькому костелі буде потужний духовний молодіжний осередок з бібліотекою, лекційними залами для вивчення іноземних мов, маленьким музеєм монастиря та костелу.

 


26.07.2012 2194 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

614
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3197
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21318
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2104
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1594 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2472

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

403

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

274

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

862

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2266
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

286
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

564
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1109
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

268
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

885
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

854
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

767
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8345
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

428
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1251 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2286 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

976