Понад 600 безкоштовних консультацій надали прикарпатцям юристи Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини

 

 

Сьогодні відбулася прес-конференція з приводу підсумків роботи Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Івано-Франківській області за перші шість місяців її діяльності.

 

Також, в рамках заходу презентовано діяльність нової правозахисної громадської організації «Прикарпатський центр правової допомоги»., пише Фіртка з посиалнням на пре-службу організації.

 

В прес-конференції взяли участь член правління Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) і керівник громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «СІМ» (Львів) Лідія Тополевська, юрист ТОВ «Лекс Консалтинг» Михайло Романюк та правозахисник Громадської приймальні УГСПЛ в Івано-Франківській області Юрій Вацик.

 

«Півроку діяльності Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини продемонстрували, що на сьогодні потреба наших громадян в отриманні безкоштовної первинної правової допомоги є досить високою, – наголосив Михайло Романюк, розпочинаючи прес-конференцію. – Значна кількість людей залишаються віч-на-віч зі своїми проблеми через «недосконалість» роботи органів влади та відсутність фінансової змоги отримати будь-яку юридичну допомогу. Вирішувати цю проблему покликана Громадська приймальня УГСПЛ».

 

В свою чергу, Юрій Вацик зазначив: «До Громадської приймальні звертаються мешканці Прикарпаття з різних правових питань, починаючи від бездіяльності органів міліції та прокуратури, оскарження дій та бездіяльності Пенсійного Фонду України, Державної виконавчої служби, закінчуючи питаннями правового захисту учасників бойових дій (АТО), порядку проведення мобілізації, тощо. За шість місяців роботи юристи Приймальні надали понад 600 безкоштовних юридичних консультацій мешканцям, а також підготовили 19 позовних заяв, 53 звернення до органів влади і здійснено в 4 випадках представлення інтересів громадян в судах. Зі змісту звернень до Громадської приймальні чітко прослідковується недовіра людей до органів влади. Значна кількість громадян, що звертаються до Приймальні не знають своїх прав або ж не розуміють до якого органу влади звернутися за захистом. Особлива складна ситуація у мешканців віддалених районів Івано-Франківської області, які не мають фінансової чи фізичної можливості добратися до м. Івано-Франківська для захисту своїх прав».

 

Лідія Тополевська зауважила, що за час роботи Громадська приймальня показала високі показники своєї діяльності і довела те, що вона є актуальним проектом для жителів Прикарпаття. Громадська приймальня покликана не тільки надавати правову допомогу, а й навчати громадян основам захисту своїх прав. Людина, яка була клієнтом громадської приймальні в майбутньому з більшою можливістю буде здатна захистити свої права. Крім того, в рамках УГСПЛ працює Фонд стратегічних справ, який забезпечує можливість особі, справа якої визнана стратегічною, отримати комплексний юридичний супровід, включаючи підготовку позовних заяв, представництво інтересів в суді, а також, в разі необхідності, підготовку заяви до Європейського суду з прав людини.  

 

«Задля розширення доступності безплатної правової допомоги для жителів міста та області ініціативною групою юристів створено громадську організацію «Прикарпатський центр правової допомоги», – наголосив Михайло Романюк. – За задумом засновників Прикарпатський центр правової допомоги покликаний стати платформою для координації зусиль та популяризації серед юристів та адвокатів Прикарпаття практики надання юридичної допомоги на умовах «probono» (безкоштовно). Відтак, кожен юрист чи адвокат, який усвідомлює свою соціальну відповідальність, може долучитися до роботи громадської організації «Прикарпатський центр правової допомоги».

 

Громадська приймальня Української Гельсінської спілки працює з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 17:30 за адресою: м. Івано-Франківськ, пл. Міцкевича, 8, оф. 9 (3 пов.).


19.03.2015 367 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

795
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

613
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1687
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3019
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2464
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2442

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

593

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

602

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1461

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1534
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

566
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

425
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

800
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

199
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

296
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26930
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

756
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

321
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

319
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

646
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1056 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

843